13 saat susuz yaşayan balık

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
13 saat susuz yaşayan balık

Balık 13 saat susuz yaşadıYaşadığı cam fanusta gece atlayarak kanepenin arkasına düşen balık susuz 13 saat yaşamayı başardı.


Suyla teması kesilen balığın çok kısa bir süre içinde yaşamını yitirdiği bilinir ama İngiltere'de yaşanan bir olay bu teoriyi çürüttü. Altın sarısı renginde bir süs balığı, yaşadığı cam faunustan gece zıplayarak kanepenin arkasına düştü.
Sabahleyin işi gitmek için kalkan balığın sahibi Barbara Woodward, balığın faunusta olmadığını ve kanepenin arkasına düştüğünü fark etti. Aceleyle çıkması gereken kadın, balığın öldüğünü düşenerek işe gitti. Ancak inanılmaz olay bundan sonra gerçekleşti.
Bayan Woodward akşam saat 8.00'de eve döndüğünde balığın odanın ordasında hala nefes aldığın gördü. Kadın balığı tekrar su dolu faunusun içine koyarak yaşamını kurtardı.
Uzmanlar bu tür süs balıkların, suyla temasları kesildikten sonraki 10 dakika içinde öldüğünü belirtiyor. Bayan Woodward ise bu olayın 22 Aralık'ta Noel'de meydana geldiğini belirterek, olayı bir 'Noel mucizesi' olarak adlandırdı.

kaynak:hürriyet