19 Eylül İlköğretim Okulu Merkez Giresun

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
19 Eylül İlköğretim Okulu Hakkında - 19 Eylül İlköğretim Okulu Tanıtımı - 19 Eylül İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - 19 Eylül İlköğretim Okulu Resimleri19 Eylül İlköğretim Okulu Giresun Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; 19 Eylül İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, 19 Eylül İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, 19 Eylül İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, 19 Eylül İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: GİRESUN / MERKEZ
Adı: 19 EYLÜL İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: TAYYAREDÜZÜ MAH. BOZTEKKE CAD.NO:32 28200
Telefon Numarası: 4542153475
Faks Numarası: 4542153479

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 2002 – 2003 Eğitim – Öğretim yılında ilk kez faaliyete başlamıştır.

Okulumuzda 1. - 2. - 3. – 4. ve 5. sınıflar sabit olup, 6. – 7. ve 8. sınıflarda branşlara göre ders eğitimi yapılmaktadır.

Okulumuza Orhaniye Köyü B.S.İ.Ö.O., Akköy-İkisu B.S.İ.Ö.O., Erikliman Köyü Yalı-Devret, Erikliman Köyü Gavlağandibi mevkilerinin 1-8. sınıfları; Alınca Köyü B.S.İ.Ö.O.ile Erikliman Köyü Gaziler Tepesi İ.Ö.O. 6-7 ve 8. sınıfları taşımalı olarak 12 öğrenci servisi ile toplam 170 öğrenci gelmektedir.

Tayyaredüzü Mahallesi Doğu Karadeniz Bölgesinde, Giresun İli Merkez İlçe, Alınca Köyüne bağlı mahalle iken yaklaşık 20 yıl önce Alınca Köyünden ayrılarak merkez Tayyaredüzü Mahallesi olmuştur.

Tayyaredüzü adı; savaş yıllarında küçük askeri uçaklar mahalledeki düz arazilere iniş yaptıkları için mahallenin adı “Tayyaredüzü “ olarak kalmıştır. Tayyaredüzü Mahallesi önceleri Aksu Devlet Hastahanesi (eski SSK Hastanesi)ve çevresinde bulunan birkaç ev ile Batlama deresi kenarında bulunan evlerden oluşmaktaydı. Zaman içinde bugünkü duruma gelmiştir. Teyyaredüzü Mahallesinin doğusunda Batlama Deresi , Batısında Büyük Güre Deresi ve Güre Mahallesi , Güneyinde Alınca ve Boztekke Köyü , Kuzeyinde Karadeniz ile çevrilidir. Kurulduğu alan düz olmakla birlikte 700 – 800 metre içeri gidildikçe yükseklik artmaktadır. Mahallemiz şehrin diğer mahallelerine göre planlı ve düzenlidir.

Vizyon: Nasıl Bir İnsan ?

Biz, toplumların mutluluğunu sağlamanın, cehaleti ortadan kaldırmanın ve demokratik bir toplum yaratmanın ancak kendi bireylerince sağlanabileceğine; bu nedenle de insan için gösterilecek en önemli çabanın eğitim olduğuna inanıyoruz.

Biz her çocuğun içinde, onun özgür, çok yönlü ve bütün bir birey olarak yetişmesini sağlayacak değerler olduğuna inanıyoruz.

Bu değerlerin tamamını ona kazandırmanın yanında, topluma yararlı olmayı hedefleyen bir kişiliği oluşturacak değerleri de kazandırmak hedefimizdir.


Misyon: Nasıl Bir Okul ?

İleri eğitim düzeylerine ulaşılabilecek merak ve aydınlıkta; yaşamdaki değişimleri kolayca karşılayabilecek eğitim ve birikimi yakalamış insanlar yetiştirmek,

Ulusal ve evrensel değerleri, birikimleri kavrayan ve onlara katkıda bulunan; değişim ve gelişime açık; Atatürk ilkelerine bağlı; laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen; kendine güvenli; Millî ve manevi değerlerini bilen ve sahip çıkan; çevresine saygılı; yaratıcı, özgür, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi, üretken bireyler yetiştirmek,

Eğitim ve öğretim alanında bilimsel gelişmeye yönelik çalışmalara olanak sağlayarak bilgi ve uygulamaların gelişimini desteklemek,

Bireyi bir bütün olarak algılayıp; anasınıfı ve ilköğretimden mezuniyetine kadar aynı kültür ortamında yetiştirmek; eğitim-öğretim kalitesini yükselterek bireyin yaşam kalitesine katkıda bulunmak ve bu hizmetleri uygun ekonomik koşullarda sunmak,

Öğrencisinin sahip olduğu yetenekleri ortaya çıkaran, geliştiren; akademik başarısını yükselten çalışmaları referans gösterilen, etkin öncü bir kurum olmaktır.Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

giresun.meb.gov.tr

webrehberi.biz