2 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
2 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey kesimler parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Marmara, İç Ege, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile İzmir çevrelerinde bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun doğusunda batı ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt ile Artvin, Bolu, Kastamonu, Çorum ve Tokat'ın yüksekleri), İç Anadolu'nun doğusu (Sivas, Yozgat, Kayseri)ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Van) gece sıcaklıklarının sıfırın altına (-1 ila -7 derece) düşmesi beklendiğinden, buzlanma ve don olayına karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


EGE
Az bulutlu ve açık geçecek. İç kesimleri ile İzmir çevrelerinde Bu gece ve Yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.


AKDENİZ
Az bulutlu ve açık geçecek.


İÇ ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer sis görülecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.


BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçecek.Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.


ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.


DOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık, kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçecek.


DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ
Parçalı bulutlu,Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, doğusu doğudan 4 ila 6, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta Karadeniz’de 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi,

MARMARA
Parçalı bulutlu sabah ve gece saatlerinde sisli, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: İyi. sis anında zayıf

EGE
Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Orta ve Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta ve Güney Ege’de 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

AKDENİZ
Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan, Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi

VAN GÖLÜ
Parçalı bulutlu, Rüzgâr: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 gece kuzeyi 5 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.