2010 Kasım Ayı Burç Yorumları

#1
Sponsorlu Bağlantılar
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları Koç

Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu kendi başınıza hareket etmenizi biraz güçleştirecek. Başkalarından beklentileriniz artabilir, ortaklaşa gelirler, borç-alacak, miras, gibi konularda aradığınız destekleri bulamayabilirsiniz.6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor. Özellikle ortaklaşa projelerde yeni adımlar atabilir veya bu konularda hazırlıklar yapabilirsiniz. Bu dönemde dönüştürme ihtiyacında olduğunuz her türlü konu için çalışabilir, başkalarının ürettiği projelerde yer alabilirsiniz.

Kendi adınıza çalışmaktan çok başkaları için uğraş verebilir ve onların sahip olduğu değerleri yükseltmek adına çabalayabilirsiniz. Bu arada kuşku, korku ve endişelerinizi dönüştürmek ve iyileştirmek adına da çaba göstermelisiniz.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Bu da dost çevrenizle veya sosyal hayatınızla ilgili bir süredir aksayan ideallerinizi artık gerçekleştirmek için çalışabileceğinizi işaret ediyor. Artık hayallerinize daha çok odaklanabilir ve dostlarınızı da bu çalışmalara dâhil edebilirsiniz.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geri dönüyor.

İkili ilişkilerde eski sorunlar yüzünden gerginlikler artarken, parasal ortaklarınızla yaşanacak sorunlar, eşinizi ilgilendiren konular ve parasal meseleler sizi zorlayabilir.

Eski bir ilişki yeniden gündeme gelebilir. Evlilik ve ortaklaşa projeler konusunda aceleci davranışlarda bulunma eğiliminde olabilirsiniz. Rekabete ve düşmanca davranışlara açık olduğunuz bu dönem aceleci tavırlar sergilememeli tam tersine sakin ve anlayışlı olmaya gayret göstermelisiniz.

Merkür ise 9. Ev konularınızı harekete geçirecek. Daha özgür olmak isteyebilir yeni maceralar yaşamak arzusuyla harekete geçebilirsiniz. Bu dönem yeni deneyimler kazanmak ve yeni eğitimler almak için uygun gözüküyor. Özellikle, yurt dışı seyahatleri yapabilir, büyük organizasyonlara katılabilir, istediğiniz eğitimleri alabilir, yabancılarla iş bağlantıları yapabilirsiniz.

Yeni yerler görmek ve kültür turlarına çıkmak sizi heyecanlandıracak. Yüksek eğitiminizi ilgilendiren konularda başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Yabancı dilinizi geliştirmek istiyorsanız bu dönemde gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Bu etkileşim sahip olmayı arzuladıklarınız için artık sorumluluk alma vaktinin geldiğini işaret ediyor. Özellikle yabancılarla ilgili yurt dışı bağlantılı olumlu haberler alabilir veya çok güçlü kişilerden hayata geçirmek istediğiniz projelerinizle ilgili destek görebilirsiniz.

Zihinsel faaliyetinizin hızlanması ve odaklanma yeteneğinizin artması çok fazla dikkat ve derinlik isteyen konularda çalışmanızı sağlayabilir. Veya böyle projelerde çok güçlü ve etkileyici kişilerle birlikte yer alabilirsiniz, Eğitim, uzun mesafeli yolculuklardan yana hem şanslı olacak hem de keyif alacaksınız. Yolculuklar sırasında farklı karakterde, yabancı kültürden kişilerle tanışma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Değişik konularda bilgi edinmek ve araştırmak için yollara düşmeye hazır olun. Seyahat planları yapabilir ve çıkacağınız yolculuklarda âşık olacağınız kişiyle karşılaşabilirsiniz. Eğer devam eden bir ilişkiniz varsa bu ilişkinizi daha ciddi düşünmeye başlayabilirsiniz.

Eğitim, hukuksal konular, yeni ortaklıklar, kişisel anlamda geliştirecek seminer veya kurslar bu dönemde sizi harekete geçirebilir ve yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Hayatı daha ciddiye aldığınız bir süreç.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Jüpiter sizin kontrol edemediğiniz bir alanda geriliyordu. Bu süreçte olayları kontrol etmeye çalıştıkça sizi etkileyen olaylarla karşılaşmış, fakat olayların niye böyle yaşandığını anlamamış olabilirsiniz.

Üstelik geçmiş sorunlara odaklanmış ve geçmişinizle bir yüzleşme sürecine girmiş olabilirsiniz. Bu dönemde kendinizi olayların kurbanı olmuş gibi hissedip, içinize kapanmış olabilirsiniz. Aslında sezgileriniz ve rüyalarınız aracılığıyla ihtiyacınız olanı keşfedebileceğiniz bir süreç yaşadınız. Sorunlarınızın kaynağını ve gerçekten ihtiyacınız olanı bu süreçte keşfettiyseniz artık gizli düşmanlarınızı fark etme ve onların karşısında güçlenme zamanı.

Bu günlerde ilahi güçten yardım isteyebilir ve aradığınız yardımı da bulabilirsiniz. Yine bu dönemde yardım kuruluşları içinde yer alabilir, başkalarının yaralarını sarabilirsiniz. Olayları akışa bırakmanız, verici ve fedakâr olmanız gereken bir süreç. Ama siz başkalarının yardımına koştukça aradığınız yardımlarda size gelecektir.

Venüs ise yedinci evinizi etkileyecek. Bir süredir yedinci evinizde geri giden Venüs sizi hem duygusal konularda hem de maddi konularda çok zorlamış olabilir. Özellikle geçmiş ilişkilerinizle ilgili konularda artan duygusal yoğunluğunuz çabuk kırılmanıza ve üzülmenize yol açmış olabilir. Artık Venüs düzeliyor. Ve şimdiye kadar sizi duygusal anlamda zorlayan ilişki sorunlarından kurtulacağınızı işaret ediyor.

Aşk arzunuz ve tutkularınız artıyor. Yepyeni ve çok etkileyici bir aşkın içinde kendinizi bulabilirsiniz. Tabii bu durum eşiniz veya ortaklarınız vasıtasıyla yaşanacak olayları da işaret edebilir.

Geçmiş ilişki sorunlarınızı çözümlediyseniz ki şimdiye kadar yaşadığınız süreç buna imkân tanıyordu. Artık yenilenmiş bir ilişkiyle hayatınıza devam edebilir veya ilişkilerinizle ilgili şu anda içinde bulunduğunuz durumu etkileyecek biriyle karşılaşabilir ve duygusal anlamda yeni kararlar alabilirsiniz.

Bu yeni bir evlilik kararı veya ortaklık kararı vermek olabileceği gibi şu andaki ilişkinizi bitirmekle de ilgili olabilir. Bu süreçte, özellikle eşiniz veya ortağınız vasıtasıyla elde edeceğiniz bazı avantajlar da söz konusu. Her durumda olayları kontrol etmek ve mevcut durumu korumak için kendinize çevrenize baskı yapmaktan kaçınmalısınız.

19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'e de uyumlu etki yapıyor.

Yay burcunda kavuşum yapan Merkür ve Mars, yolculuklar, eğitim, yabancılarla ilişkiler, yurt dışına yönelik işler, yargı konularında sizi harekete teşvik ediyor. Bu konularda isteklerinizi gerçekleştirmek için eskisinden daha fazla motivasyona sahip olacak ve daha fazla gayret göstereceksiniz. Bu konularda beklentileriniz arttığı gibi sorumluluklarınız da artabilir.

Zaman zaman kısıtlandığınızı hissetseniz de aslında hedeflerinize odaklanacak ve kararlı davranacaksınız. Aynı zamanda manevi konulara daha fazla ilgi göstererek farkında lığınızı arttırabilir ve hayattan beklentilerinizi daha yüksek bir boyuta taşıyabilirsiniz. Fakat yargılayıcı tavırlardan uzak durmanız gerekiyor.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Dolunay, sizin maddi varlıklarınız ilgilendiren ikinci evinizi etkiliyor. Dolunay astrolojide olayların doruğa ulaştığı zamanları ve bir işin tamamlanıp görünür hale geldiği zamanları anlatır.

Boğa burcundaki ay ise maddi güvenliği ilgilendiren konular, finansal kaynaklarla ilgilidir. Bu günlerde bir süredir büyütmeye çalıştığınız maddi birikimlerinizle ilgili sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Aldığınız sonuçların pek tatmin edici olmadığını düşünebilirsiniz. Bu dönemde artan harcamalar sizi maddi açıdan dar boğaza sokabilir. Dikkatli olmalısınız.

Yeni yatırımlar konusunda da dikkatli olmanız gereken bir dönem. Bir yenilik yapmadan önce biraz daha beklemenizde yarar var.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor. Böylece sizin için daha hareketli bir dönem başlıyor. Özellikle seyahatler, eğitim, uzaklardan alacağınız haberler yurt dışına yönelik işlerinizle ilgili sürpriz gelişmelere hazır olun. Ya güzel bir teklif ya da güzel bir haber alabilirsiniz.

Tatil için de planlar yapabilir, her zamankinden farklı macera ve özgürlük dolu bir program hazırlığı içine girebilirsiniz.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Özellikle işinizi kariyeriniz ve hedeflerinizi ilgilendiren konularda veya toplumsal kimliğinizle ilgili değiştirmeniz, dönüştürmeniz ve artık yenilenmeniz gereken konularda size yardımcı olacak kişilerle tanışabilir ve kaderinizi etkileyecek önemli gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

24 Kasım Merkür- Jüpiter karesi var. Özellikle eğitim, hukuk, yabancılarla olan ilişkiler, yurt dışı bağlantılı konularda gereksiz kuruntular içine girebilirsiniz. Yine bu dönemde uzun yolculuklar size yarardan çok zarar getirebilir. Fazlasıyla yargılayıcı düşünebilir, manevi yönünüzü geliştirmeye daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz.

30 Kasım Mars- Jüpiter karesi var. Bu günlerde uzun yolculuklar, eğitiminizi ilgilendiren konular, uzaklardan gelen haberler moralinizi bozabilir. Bu konularda yapılan harcamalar bütçenizi gereksiz yere zorlayabilir. Fazla iyimserlikten ve büyük beklentilerden kaçınmanız gereken bir dönem. Öte yandan inançlarınız üzerine sorgulamalara girebilir, manevi arayışlarınız yüzünden zorlanabilirsiniz.

30 Kasım Venüs- Merkür uyumlu açısı var. Özellikle ikili ilişkileriniz açısından anlaşmaların kolay sağlanacağı, düşüncelerin kolayca aktarılabileceği bir dönem. Fikir birliği ve uzlaşmalar için harekete geçilebilir.

İletişim ve ilişkiler açısından olumlu gelişmeler kaydedilebilir. Fakat Jüpiter ve Mars arasındaki zorlayıcı etkileşim bu günlerde çok fazla iyimserlik ve büyük beklentiler içine girebileceğinizi ve sonuçta kayıpların mümkün olduğunu da işaret ediyor.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrep'e geçtiği bugünlerde derinleşen duygulara, kıskanç ve kuşkucu tavırlara dikkat etmek lazım. Özellikle de başkalarının sahip olduklarına çok fazla odaklanabilir ve bundan dolayı zarar görebilirsiniz. Yine bu dönemde miras, ortak kazanımlar, vergiler borç-alacak ilişkileriniz de hareketlenebilir.
 

#2
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları Yay
Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu sizin için kontrol dışı şartların hareketlendiği bir dönemi anlatıyor.


Karamsar, şüpheci ve endişeli tavırlarınız artabilir. Daha fazla içe dönebilirsiniz. Bu dönem girişimleriniz konusunda aceleci davranmamanız gerekebilir.

6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için zamanın uygun olmadığını işaret ediyor. Şartları kontrol edemeyeceğiniz bir süreçtesiniz. Bu dönemde kontrolünüz dışında gelişen olaylar ve gizli düşmanlıklar açığa çıkabilir.

Riskli girişimlerden ve yeni başlangıçlardan kaçınmalısınız. Bu dönem içselleşmek ve gelecek için bazı hazırlıklar yapmak açısından daha uygun gözüküyor.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Bu da, eğitim, kısa yolculuklar, yakın çevreniz, akraba, kardeş ve iletişim ile ilgili konularda bir süredir yaşadığınız karışıklığın artık düzelmeye başlayacağını işaret ediyor.

Böylece iletişim bozuklukları nedeniyle yaşadığınız sorunları çözebilir yakın çevre ilişkilerinizi yeniden değerlendirebilirsiniz. Artık hayallerinize daha çok odaklanabilir ve yeni projeleriniz yaratıcı çalışmalara başlayabilirsiniz.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geri dönüyor. Sizi kişisel anlamda ön plana çıkartan gelişmeler, iletişim becerilerinizi arttırırken, daha fazla sosyalleşmenizi de sağlıyor.

Eski dostlarla yeniden bir araya gelebilir, eski gruplarınızda ön plana çıkabilirsiniz. Uzun zamandan beri hayata geçirmeyi düşündüğünüz projelerinizi bu dönemde harekete geçirebilirsiniz. Hem dostlarınıza hem de önem verdiğiniz kişilere anlatabilirsiniz.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Bu etkileşim, cesaretinizi, enerjinizi ve karalılığınızı arttırıyor. Bu özellikleriniz kendinize olan güveninizi arttırabilir ve istediğiniz başarıyı elde etmenizi sağlayabilir. Yükselen beklentilerinizi karşılamak için gereken enerjiye ve güce sahipsiniz.

Sosyal çevrenizden önemli kişilerin desteğini alarak başarı şansınızı daha da arttırabilir. Bu arada sosyal hayatınızda, gruplar içinde daha fazla sorumluluk almanızı gerektiren olaylar olabilir.

Bu sorumlulukları yerine getirirken fazla zorlanmayacak, kararlı ve kendinizden emin bir şekilde harekete geçeceksiniz.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Jüpiter sizin aileniz ve evinizle ilgili alanınızda gerilerken ailevi konularda eski sorunlarla uğraşmış, evle ilgili plan ve projelerinizi de bir süredir askıya almak durumunda kalmış olabilirsiniz.

18 Kasımdan itibaren, artık size engel olan şartların değiştiğini sevinerek fark edeceksiniz. Şimdiye kadar gecikmiş, bir türlü hayata geçiremediğiniz projeler için artık hızlanma zamanı.

Şimdiye kadar olan süreçte ilişkilerinizin ve işlerinizin aksayan yönlerini düzenleme fırsatı da bulduysanız artık biraz daha rahat nefes alabilirsiniz.

Venüs ise 11. evinizi etkileyecek. Sosyal hayatınızın hareketlendiği bu süreçte, gruplar içinde ilişkileriniz artıyor. Son derece hareketli faaliyetlerin içinde yer alabilir ve çok iyi ilişkiler kurabilirsiniz.

Kalabalık gruplarda tanıyacağınız kişilerden alacağınız destekler sayesinde yeni projelerinizi geliştirebilir ve hayata geçirebilirsiniz. Veya bu çevrelerde tanıyacağınız kişilerle duygusal beraberlikler içine girebilirsiniz.

19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'e de uyumlu etki yapıyor.

Yay burcunda kavuşum yapan Merkür ve Mars, sizi öne çıkartan etkileri hareketlendirmeye devam ediyor. Sosyal hayatınız, dostluklar ve organizasyonlar gündemde kalmaya devam edecek.

Oldukça aktif bir sosyal hayatınız olabilir, toplantıdan toplantıya koşturabilirsiniz. Bu arada sizin sahip olduğunuz kararlılık, iletişim kurma becerisi gibi özellikler dikkat çekecek. Bulunduğunuz ortamlarda sözünüzü geçirebilir ve verilecek kararlarda etkili olabilirsiniz. Yeni anlaşmalar açısından da olumlu bir dönem.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Dolunay, sizi günlük işleriniz ve sağlığınızla ilgili alanda etkileyecek. Bu dönemde ise yeni iş olanakları ve sağlığınızı ilgilendiren konular öne çıkabilir.

Yoğun bir çalışma içine girebilirsiniz. Bir süre önce başlamış olduğunuz işlerle ilgili, yanınızda çalışanlar veya çalışma arkadaşlarınızla sorunlar yaşayabilir, onların sorumluluklarını üstlenmek zorunda kalabilirsiniz.

Günlük işlerinizi organize etmekte zorlanabilirsiniz. Bu arada bazı işleriniz sonlanabilir veya uzun bir süredir üzerinde çalıştığınız projelerinizde başarılı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olmalısınız. Sağlığınıza da daha fazla dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor. Böylece sizin için daha hareketli bir dönem başlıyor. Özellikle kişisel becerileriniz ve yeteneklerinizle ön planda olacak ve kendinizi daha fazla gösterme fırsatı bulacaksınız. Önemli anlaşmalarınızı, iş bağlantılarınızı ve görüşmelerinizi, ortaklaşa girişimlerinizi, bu süreçte bir sonuca bağlayabilirsiniz. Önemli kişilerden destek göreceksiniz.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Özellikle kişisel gelirlerinizle ilgili konularda sizi etkileyecek gelişmeler olabilir.

Gelir kaynaklarınız değişebilir veya yeni kaynaklar elde edebilirsiniz. Bunun sonucunda da değişmeniz, dönüşmeniz ve yenilenmeniz için gerekli şartlar oluşabilir.

24 Kasım Merkür- Jüpiter karesi ve 30 Kasım Mars-Jüpiter karesi var. Özellikle ailenizle ve ev hayatınızla ilgili konularda yargılayıcı davranabilir veya aile içindeki kişilerden eleştiriler alabilirsiniz.

Gerginliklerin ve tartışmaların artacağı bir dönem olabilir. Aceleci ve agresif tavırlar içine girebilir, gerginlikler yüzünden fırsatları kaçırabilirsiniz. Fazla iyimserlikten ve büyük beklentilerden kaçınmanız gereken bir dönem.

30 Kasım Venüs- Merkür uyumlu açısı var. Özellikle sosyal hayatınız, iletişim ve ilişkilerinizin harekete geçeceği bir dönem. Gruplar içinde daha aktif olacak, tanışacağınız yeni kişilerle olumlu ilişkiler kuracaksınız.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde kendinizi biraz daha karamsar ve yalnız hissedebilirsiniz. İlişkileriniz açısından bazı şeyleri gizleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Parasal konularda da zorlayıcı bir dönem olabilir.
 

Son düzenleyen: Moderatör:
#3
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları Kova
Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu iş ve kariyer konularında sizi harekete geçirecek.


İş, kariyer ve hedeflerinizle ilgili sorunlar ve zorlayıcı olaylar devam edebilir.

6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor. Özellikle iş hayatınız, toplum önündeki konumunuz, kariyerinizle ilgili konularda yeni gelişmelere açıksınız. Bu konularda yeni projeler hazırlayabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeni bir işle ilgili gelişmeler hayatınıza heyecan getirebilir.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Kişisel konularda, hayata bakış tarzınızda ve idealize ettiğiniz konularda bir süredir yaşadığınız karmaşadan artık kurtuluyorsunuz.

Yeniden ideallerinize dönebilir ve onları gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Bu konuda rüyalar ve sezgiler yol gösterici olabilir.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geri dönüyor. Venüs'ün geri gittiği bu günlerde yurtdışı bağlantılı işler, eğitim, kişisel gelişim, yolculuk gibi konular harekete geçebilir.

Uzaklardan haberler gelebilir. Uzun zamandır görmediğiniz eski dostlarla karşılaşabilirsiniz. Bu arada yurtdışı bağlantılı işler, yolculuklar, eğitim gibi konularda ilgili eski sorunları halletmek için pek çok fırsatla karşılaşacaksınız. Bu fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.

Yolculuklarda çıkabilecek sorunlar konusunda dikkatli olmalısınız. Merkür ise 11. Ev konularınızı harekete geçirecek. Bu dönemde sosyal aktiviteler içerisinde yer almak, yeni gruplar ve yeni kişilerle iletişim kurmak için çok olumlu fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.. Geniş çevrelerle ilişkiler kurabilir, grup aktiviteleri ve arkadaşlarla ilişkileriniz artacağı için kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Bu etkileşim, sosyal hayatınızı, dost ve arkadaş çevreniz etkiliyor. Özellikle yurt dışı bağlantılı organizasyonlar içinde yer alabilir, çeşitli eğitim konularında harekete geçebilirsiniz. Bu dönemde yolculuklarda gündeme gelebilir. Katılacağınız organizasyonlarda ve almayı düşündüğünüz eğitimlerde yeni sorumluluklar üslenebilir, kararlı davranabilirsiniz.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Jüpiter sizin kişisel gelirlerinizi anlatan ikinci evinizi etkiliyor.

Parasal konularda destek görebileceğiniz ve gelirlerinizi büyütebileceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Kuracağınız ilişkiler para kazanmanız konusunda etkili olacak. Bu dönem gelirlerinizi arttırmaya odaklanacaksınız.

Karşınıza çıkan fırsatları kaçırmayın.
Venüs ise 9. evinizi etkileyecek. Bir süredir 9. evinizde geri giden Venüs, eğitiminiz, yurt dışı bağlantılı işleriniz ve manevi gelişimleriniz konusunda bazı sorunlarla yüzleştirmiş olabilir.

18 Kasım'dan itibaren bu konularla ilgili yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve özellikle gittiğiniz yerlerde yeni ilişkiler kurabilirsiniz.

19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'e de uyumlu etki yapıyor.

Bu dönemde sosyal hayatınız ve dostluklarınızla ilgili hareketli gelişmelerle karşılaşabilir, katılacağınız toplantı ve organizasyonlarda yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Ayrıca eğitiminizi ilgilendiren konularda daha ciddi kararlar verebilir ve kararlı seçimler yapabilirsiniz. Geleceğe yönelik beklentilerinizi daha ciddi düşündüğünüz bir dönemdesiniz.

Dost ve arkadaş çevrenizden göreceğiniz destek, otorite konumunda bulunan kişilerle işbirliğine yönelik çalışmalar içine girebilirsiniz. Özellikle iletişim becerilerinizin artmasıyla ilişkilerinizde daha karizmatik ve etkileyici olacaksınız. Vereceğiniz kararlarda bulunduğunuz ortamlarda sözünüzü geçirebilir ve verilecek kararlarda etkili olabilirsiniz. Yeni anlaşmalar açısından da olumlu bir dönem.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Dolunay, sizi ev ve aile konularında etkiliyor. Aileniz ve evinizle ilgili konuların harekete geçeceği bu günlerde ev ve yerleşim konularıyla ilgili çalışmalarınızın sonuçlarını almaya başlayabilirsiniz.

Bu konuda ortaya çıkacak gelişmeler bir süredir yaşadığınız olayların devamı niteliğinde olacak. Şimdiye kadar uğraştığınız konuyla ilgili sorunlar varsa sorunların artık görünür hale geldiğini fark edeceksiniz. Bunları çözümlemek için harekete geçmek isteyebilirsiniz Fakat başkalarının sizden önce davranması da mümkün.

Aile fertlerinin yardımıyla sorunları çözebilirsiniz. Bu arada aile içinde ortaya çıkabilecek gerginliklerden kaçınmalısınız. Bu yüzden sabırlı ve sakin olmanızda yarar var.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor. Böylece sizin için daha hareketli bir dönem başlıyor. Özellikle sosyal hayatınız ve dost çevrenizde daha görünür hale gelebilirsiniz. Katılacağınız ortamlarda odak noktası olmak isteyebilirsiniz.

Organizasyonlar ve grup aktiviteleri içinde yer alabilir hatta bunları yönetebilirsiniz. Bu dönemde, yapacağınız çalışmaların ve gayretlerin olumlu sonuçları ile karşılaşabilirsiniz.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Özellikle kontrol edemediğiniz bir alanı harekete geçiren bu kavuşum, değişim ve dönüşüm için gereken şartlara sizi hazırlayabilir.

Kadersel durumlarla karşılaşabilir, şimdiye kadar sizden gizlenmiş veya farkında olmadığınız konuları farkına varabilirsiniz. Kontrol edici olmaya çalışırken aslında sizin başkalarını etkisi altında kaldığınızı anlayabilirsiniz. Şartların kurbanı olmuş gibi hissedebilirsiniz. Öte yandan gizlilik gerektiren çalışmalar için uygun bir dönemdesiniz.

24 Kasım Merkür- Jüpiter karesi ve 30 Kasım Mars-Jüpiter karesi sizi aşk ve tutku konularında etkileyecek. Özellikle sosyal hayatınız, dost ve arkadaş çevrenizde gereğinden fazla beklenti içine girebilir, tutkulu ve kıskanç davranabilirsiniz. Veya arkadaşlarınız üzerinde çok fazla kontrolcü davranarak onları zorlayabilirsiniz.

Olayları fazla abartmamanız ve büyük beklentilerden kaçınmanız gerekiyor. Bu arada organizasyonlarda ve gruplarla yapılacak çalışmalarda sorunlar çıkabilir. Gerginlikten uzak durmalısınız.

30 Kasım Venüs- Merkür uyumlu açısı var. Özellikle katılacağınız gruplarda, çıkacağınız yolculuklarda ve organizasyonlarda kuracağınız ilişkiler son derece olumlu olacak. İlişkileriniz açısından anlaşmaların kolay sağlanacağı, düşüncelerin kolayca aktarılabileceği bir dönem.

Fikir birliği ve uzlaşmalar için harekete geçilebilir. İletişim ve ilişkiler açısından olumlu gelişmeler kaydedilebilir. Fakat Jüpiter ve Mars arasındaki zorlayıcı etkileşim bu günlerde çok fazla iyimserlik ve büyük beklentiler içine girmemeniz gerektiğini de işaret ediyor.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde iş ve kariyer konularının önemli olacağını işaret ediyor. İş hayatınızdaki ilişkilerinizde sabırlı ve sakin olmaya çalışmalı tartışma ve gerginliklerden uzak durmalısınız.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
#4
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları Boğa

Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu ikili ilişkilerinizle ilgili konuları harekete geçirecek.6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor. Özellikle ikili, ikili ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklığınız, önemli konulardaki anlaşma ve görüşmelerinizle ilgili konularda yeni başlangıçlara hazır olacaksınız. Öte yandan, açık düşmanlıklar, davalar, rekabet gibi konulara da açık olacaksınız. Bu alanlarda dikkatli ve tedbirli olmanız gerekebilir.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Bu da işinizi, kariyerinizi ve hedeflerinizi ilgilendiren konularda bir süredir aksayan projelerinizi artık gerçekleştirmek için çalışabileceğinizi işaret ediyor. Artık işinizle ilgili hayallerinize daha çok odaklanabilir, çalışanlarınız veya üstlerinizden destek isteyebilirsiniz.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geçiş yapıyor.

Venüs'ün en çok ilişkileriniz, günlük hayatınız, iş hayatınız ve sağlığınızı ilgilendiren konularda sizi etkilemesi mümkün. Özellikle günlük hayatınızda eskiden beri sizi uğraştıran sorunlar tekrar karşınıza çıkabilir. Bu konularda dikkatli ve uyanık olmalısınız. Bu dönemde karşılaşacağınız sorunlar sinirsel gerginlik içine girmenize neden olabilir.

Yine bu dönemde daha önceden önemsemediğiniz bir sağlık sorunu nüksedebilir ve onunla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu dönem aceleci tavırlar sergilememeli tam tersine sakin ve anlayışlı olmaya gayret göstermelisiniz.

Merkür ise 8. Ev konularınızı harekete geçirecek. Daha özgür olmak isteyebilirsiniz ama kendi başınıza hareket etmeniz pek mümkün olmayabilir.

Ortaklaşa kazanımlarınız ile ilgili bu alanda başkalarından beklentileriniz artabilir, yeni destekler arayabilirsiniz. Fakat ortaklaşa gelirler, borç-alacak, miras, gibi konularda aradığınız destekleri bulamayabilirsiniz.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Bu etkileşim sahip olmayı arzuladıklarınız için artık sorumluluk alma vaktinin geldiğini işaret ediyor. Özellikle başkalarından beklediğiniz maddi ve manevi destekler, sizi hem duygusal konularda hem de maddi konularda çok zorlayabilir.

Parasal kaynaklarınızı değiştiren olaylar meydana gelebilir ve şimdiye kadar koruduğunuz hayat standartlarınızı korumak adına harekete geçebilirsiniz.

Bunun dışında miras gibi konularla da uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu olaylar babanız, kocanız veya ortaklarınızı da ilgilendirebilir.

Bu arada sizi günlük işlerinizle ilgili zorlayacak olaylar da meydana gelebilir. Günlük yaşamınızda ortağınız, eşiniz veya sizin için otorite konumunda olan birinin baskısı ile karşılaşabilirsiniz.

Her durumda sorumluluk alacak gereğinden fazla çalışmak zorunda kalacaksınız. Bu arada sağlık problemlerine dikkat etmelisiniz.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Jüpiter sizin sosyal hayatınız ve dost çevrenizi anlatan alanda gerilerken bu konuyla ilgili plan ve projelerinizi de bir süredir askıya almak durumunda kalmış olabilirsiniz.

18 Kasım'dan itibaren, artık size engel olan şartların değiştiğini fark edeceksiniz. Şimdiye kadar gecikmiş, bir türlü hayata geçiremediğiniz projeler ve organizasyonlar için artık hızlanma zamanı. Şimdiye kadar olan süreçte işlerinizin aksayan yönlerini düzenleme fırsatı da bulduysanız artık biraz daha rahat nefes alabilirsiniz.

Bu dönem, cemiyet hayatında, gruplar veya dostlar arasında daha çok değer ve takdir göreceğiniz fırsatlarla karşılaşabileceğiniz bir dönem. Bunun yanı sıra dost ve arkadaş çevrenize size daha çok destek olacak değerli kişiler katılabilir ve sizi yeni projeleriniz için cesaretlendirebilirler.

Geleceğe yönelik umutlarınız, işle ilgili maddi kazanımlarınız, dostluklarınız ve sosyal çevrenizle ilgili konularda büyütmek istediğiniz her ne ise fırsatı kaçırmayın.

Venüs ise günlük çalışmalarınız ve sağlıkla ilgili alanınızı etkileyecek. Bir süredir altıncı evinizde geri giden Venüs sizi hem sağlığınız, hem de günlük hayatınızın her alanında çok zorlamış olabilir. Özellikle yarım kalmış işleriniz, uymanız gereken bir diyet, şimdiye kadar tamamlanması gereken fakat hep aksayan görevleriniz, eski sağlık problemleriniz, size yardımcı olması gereken kişilerle ilgili yaşanan problemler veya evcil hayvanlarınızla ilgili uğraşmanız gereken konular, Ekim ayından bu yana sizi meşgul etmiş olabilir.

Fakat 18 Kasım'da artık Venüs düzeliyor. Ve şimdiye kadar aksayan işlerinizden ve sizi zorlayan sıkıcı görevlerden kurtulacağınızı işaret ediyor.

Günlük hayatınızda ilişkileriniz artıyor. Yeni işlere yönelebilir, yeni düzenlemeler yapabilir ve kendinizi daha sağlıklı hissedebilirsiniz.
19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'le uyumlu etkileşim içine giriyor.

Yay burcunda kavuşum yapan Merkür ve Mars, sizi başkalarına biraz daha bağımlı kılacak anlaşmaları işaret ediyor. Fikirleriniz özgürce ifade edemeyebilir, bu yüzden sinirli bir tavır içine girebilirsiniz.

Borç-alacak, ortaklaşa gelirler, miras, banka, sigorta gibi konularda görüşmeler yapabilir, sert ve kırıcı konuşmalar duyabilir, yargılayıcı düşünceler içine girebilirsiniz.

Sorumluluklar yüzünden kısıtlanabilir veya otoriter kişilerin baskısı ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca günlük hayatın sorumlulukları sıkıcı bir hal alabilir. Kısıtlayıcı etkiler söz konusu olmasına rağmen ilgilendiğiniz konulara odaklanabilir ve kararlı davranabilirsiniz.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Bu Dolunay, sizin burcunuzda meydana geliyor. Ve bir süre önce başlamış olduğunuz işlerin tamamlanmak üzere olduğunu işaret ediyor. Bu dolunay kendinizle ilgili konular, ilişkileriniz ve ortaklaşa yaptığınız işler açısından önem taşıyor.

Kendinizi ve ilişkilerinizi geliştirmek için başlatmış olduğunuz çalışmalarınızdan artık sonuç almaya başlayabilirsiniz.

Duygu dünyanızda oluşan değişimler de artık meyvesini bu dolunayda verecek gibi görünüyor. İlişkileriniz ve ortaklaşa işlerinizle ilgili de girişimleriniz sonuçlanmaya başlayacaktır.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor.
Başkalarından beklediğiniz maddi destekler önem kazanacak. Bu arada ortaklaşa kaynaklarınızda güç mücadeleleri yaşayabilirsiniz. Sahip olma arzunuz çok kuvvetlenebilir ve tutku ön plana çıkabilir. Ve güç odaklı ilişki ihtiyacı içine girebilirsiniz.

Para ile ilgili konular, borç, alacak, krediler, eşin parası, miras meseleleri, iş anlaşmaları dikkat edilmesi gereken konu başlıkları. Hesabınızı çok dikkatli yapmanızı öneririz. Özellikle borçlar ve kredilere dikkat.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Bu kavuşum özellikle manevi değerleriniz, ruhsal gelişiminizle ilgili konularda değişim zamanının geldiğini işaret ediyor.

Bu dönemde sizi ruhsal bakımdan değiştirecek ve dönüştürecek olaylar yaşayabilir, değiştirmeniz, dönüştürmeniz ve artık yenilenmeniz gereken konularda size yardımcı olacak kişilerle tanışabilirsiniz.

Kaderinizi etkileyecek önemli gelişmelerin olabileceği bir dönem. Bu sırada yaşanacak olaylar, yurt dışı, eğitim, hukuk, uzun yolculuklar, basın-yayın kaynaklı olabilir.

24 Kasım Merkür- Jüpiter karesi var. Özellikle başkalarından beklediğiniz maddi destekler ortaklaşa gelirleriniz, borç-alacak, sigorta, miras gibi konularda gereksiz kuruntular içine girebilir, endişelerinizi abartabilirsiniz. Yine bu dönemde arkadaş çevrenizle yapacağınız anlaşmalara dikkat etmelisiniz.

Yapacağınız organizasyonlarda para yüzünden sorunlar yaşanabilir. 30 Kasım Mars- Jüpiter karesi var. Bu günlerde borç-alacak konuları, yüzünden zorlanabilir, başkaları yüzünden zarar görebilirsiniz.

30 Kasım Venüs- Merkür uyumlu açısı var. Özellikle günlük hayatınızda olumlu ilişkiler kuracak, başkalarıyla iyi bir iletişim içinde olacaksınız.

Sağlık, temizlik, düzen, gibi konularda anlaşmaların kolay sağlanacağı, işlerin kolayca akabileceği bir dönem. Fikir birliği ve uzlaşmalar için harekete geçilebilir.

İletişim ve ilişkiler açısından olumlu gelişmeler kaydedilebilir. Fakat Jüpiter ve Mars arasındaki zorlayıcı etkileşim bu günlerde çok fazla iyimserlik ve büyük beklentiler içine girmemek gerektiğini de işaret ediyor. Başkalarına gereğinden fazla güvenmek sorun getirebilir.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde derinleşen duygulara, kıskanç ve kuşkucu tavırlara dikkat etmek lazım. Özellikle de ikili ilişkilerinize çok fazla odaklanabilir, kıskanç ve sahiplenici tavırlar takınabilirsiniz. Bu da ilişkilerinizi zora sokabilir.


Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu ikili ilişkilerinizle ilgili konuları harekete geçirecek.6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor. Özellikle ikili, ikili ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklığınız, önemli konulardaki anlaşma ve görüşmelerinizle ilgili konularda yeni başlangıçlara hazır olacaksınız. Öte yandan, açık düşmanlıklar, davalar, rekabet gibi konulara da açık olacaksınız. Bu alanlarda dikkatli ve tedbirli olmanız gerekebilir.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Bu da işinizi, kariyerinizi ve hedeflerinizi ilgilendiren konularda bir süredir aksayan projelerinizi artık gerçekleştirmek için çalışabileceğinizi işaret ediyor. Artık işinizle ilgili hayallerinize daha çok odaklanabilir, çalışanlarınız veya üstlerinizden destek isteyebilirsiniz.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geçiş yapıyor.

Venüs'ün en çok ilişkileriniz, günlük hayatınız, iş hayatınız ve sağlığınızı ilgilendiren konularda sizi etkilemesi mümkün. Özellikle günlük hayatınızda eskiden beri sizi uğraştıran sorunlar tekrar karşınıza çıkabilir. Bu konularda dikkatli ve uyanık olmalısınız. Bu dönemde karşılaşacağınız sorunlar sinirsel gerginlik içine girmenize neden olabilir.

Yine bu dönemde daha önceden önemsemediğiniz bir sağlık sorunu nüksedebilir ve onunla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu dönem aceleci tavırlar sergilememeli tam tersine sakin ve anlayışlı olmaya gayret göstermelisiniz.

Merkür ise 8. Ev konularınızı harekete geçirecek. Daha özgür olmak isteyebilirsiniz ama kendi başınıza hareket etmeniz pek mümkün olmayabilir.

Ortaklaşa kazanımlarınız ile ilgili bu alanda başkalarından beklentileriniz artabilir, yeni destekler arayabilirsiniz. Fakat ortaklaşa gelirler, borç-alacak, miras, gibi konularda aradığınız destekleri bulamayabilirsiniz.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Bu etkileşim sahip olmayı arzuladıklarınız için artık sorumluluk alma vaktinin geldiğini işaret ediyor. Özellikle başkalarından beklediğiniz maddi ve manevi destekler, sizi hem duygusal konularda hem de maddi konularda çok zorlayabilir.

Parasal kaynaklarınızı değiştiren olaylar meydana gelebilir ve şimdiye kadar koruduğunuz hayat standartlarınızı korumak adına harekete geçebilirsiniz.

Bunun dışında miras gibi konularla da uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu olaylar babanız, kocanız veya ortaklarınızı da ilgilendirebilir.

Bu arada sizi günlük işlerinizle ilgili zorlayacak olaylar da meydana gelebilir. Günlük yaşamınızda ortağınız, eşiniz veya sizin için otorite konumunda olan birinin baskısı ile karşılaşabilirsiniz.

Her durumda sorumluluk alacak gereğinden fazla çalışmak zorunda kalacaksınız. Bu arada sağlık problemlerine dikkat etmelisiniz.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Jüpiter sizin sosyal hayatınız ve dost çevrenizi anlatan alanda gerilerken bu konuyla ilgili plan ve projelerinizi de bir süredir askıya almak durumunda kalmış olabilirsiniz.

18 Kasım'dan itibaren, artık size engel olan şartların değiştiğini fark edeceksiniz. Şimdiye kadar gecikmiş, bir türlü hayata geçiremediğiniz projeler ve organizasyonlar için artık hızlanma zamanı. Şimdiye kadar olan süreçte işlerinizin aksayan yönlerini düzenleme fırsatı da bulduysanız artık biraz daha rahat nefes alabilirsiniz.

Bu dönem, cemiyet hayatında, gruplar veya dostlar arasında daha çok değer ve takdir göreceğiniz fırsatlarla karşılaşabileceğiniz bir dönem. Bunun yanı sıra dost ve arkadaş çevrenize size daha çok destek olacak değerli kişiler katılabilir ve sizi yeni projeleriniz için cesaretlendirebilirler.

Geleceğe yönelik umutlarınız, işle ilgili maddi kazanımlarınız, dostluklarınız ve sosyal çevrenizle ilgili konularda büyütmek istediğiniz her ne ise fırsatı kaçırmayın.

Venüs ise günlük çalışmalarınız ve sağlıkla ilgili alanınızı etkileyecek. Bir süredir altıncı evinizde geri giden Venüs sizi hem sağlığınız, hem de günlük hayatınızın her alanında çok zorlamış olabilir. Özellikle yarım kalmış işleriniz, uymanız gereken bir diyet, şimdiye kadar tamamlanması gereken fakat hep aksayan görevleriniz, eski sağlık problemleriniz, size yardımcı olması gereken kişilerle ilgili yaşanan problemler veya evcil hayvanlarınızla ilgili uğraşmanız gereken konular, Ekim ayından bu yana sizi meşgul etmiş olabilir.

Fakat 18 Kasım'da artık Venüs düzeliyor. Ve şimdiye kadar aksayan işlerinizden ve sizi zorlayan sıkıcı görevlerden kurtulacağınızı işaret ediyor.

Günlük hayatınızda ilişkileriniz artıyor. Yeni işlere yönelebilir, yeni düzenlemeler yapabilir ve kendinizi daha sağlıklı hissedebilirsiniz.
19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'le uyumlu etkileşim içine giriyor.

Yay burcunda kavuşum yapan Merkür ve Mars, sizi başkalarına biraz daha bağımlı kılacak anlaşmaları işaret ediyor. Fikirleriniz özgürce ifade edemeyebilir, bu yüzden sinirli bir tavır içine girebilirsiniz.

Borç-alacak, ortaklaşa gelirler, miras, banka, sigorta gibi konularda görüşmeler yapabilir, sert ve kırıcı konuşmalar duyabilir, yargılayıcı düşünceler içine girebilirsiniz.

Sorumluluklar yüzünden kısıtlanabilir veya otoriter kişilerin baskısı ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca günlük hayatın sorumlulukları sıkıcı bir hal alabilir. Kısıtlayıcı etkiler söz konusu olmasına rağmen ilgilendiğiniz konulara odaklanabilir ve kararlı davranabilirsiniz.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Bu Dolunay, sizin burcunuzda meydana geliyor. Ve bir süre önce başlamış olduğunuz işlerin tamamlanmak üzere olduğunu işaret ediyor. Bu dolunay kendinizle ilgili konular, ilişkileriniz ve ortaklaşa yaptığınız işler açısından önem taşıyor.

Kendinizi ve ilişkilerinizi geliştirmek için başlatmış olduğunuz çalışmalarınızdan artık sonuç almaya başlayabilirsiniz.

Duygu dünyanızda oluşan değişimler de artık meyvesini bu dolunayda verecek gibi görünüyor. İlişkileriniz ve ortaklaşa işlerinizle ilgili de girişimleriniz sonuçlanmaya başlayacaktır.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor.
Başkalarından beklediğiniz maddi destekler önem kazanacak. Bu arada ortaklaşa kaynaklarınızda güç mücadeleleri yaşayabilirsiniz. Sahip olma arzunuz çok kuvvetlenebilir ve tutku ön plana çıkabilir. Ve güç odaklı ilişki ihtiyacı içine girebilirsiniz.

Para ile ilgili konular, borç, alacak, krediler, eşin parası, miras meseleleri, iş anlaşmaları dikkat edilmesi gereken konu başlıkları. Hesabınızı çok dikkatli yapmanızı öneririz. Özellikle borçlar ve kredilere dikkat.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Bu kavuşum özellikle manevi değerleriniz, ruhsal gelişiminizle ilgili konularda değişim zamanının geldiğini işaret ediyor.

Bu dönemde sizi ruhsal bakımdan değiştirecek ve dönüştürecek olaylar yaşayabilir, değiştirmeniz, dönüştürmeniz ve artık yenilenmeniz gereken konularda size yardımcı olacak kişilerle tanışabilirsiniz.

Kaderinizi etkileyecek önemli gelişmelerin olabileceği bir dönem. Bu sırada yaşanacak olaylar, yurt dışı, eğitim, hukuk, uzun yolculuklar, basın-yayın kaynaklı olabilir.

24 Kasım Merkür- Jüpiter karesi var. Özellikle başkalarından beklediğiniz maddi destekler ortaklaşa gelirleriniz, borç-alacak, sigorta, miras gibi konularda gereksiz kuruntular içine girebilir, endişelerinizi abartabilirsiniz. Yine bu dönemde arkadaş çevrenizle yapacağınız anlaşmalara dikkat etmelisiniz.

Yapacağınız organizasyonlarda para yüzünden sorunlar yaşanabilir. 30 Kasım Mars- Jüpiter karesi var. Bu günlerde borç-alacak konuları, yüzünden zorlanabilir, başkaları yüzünden zarar görebilirsiniz.

30 Kasım Venüs- Merkür uyumlu açısı var. Özellikle günlük hayatınızda olumlu ilişkiler kuracak, başkalarıyla iyi bir iletişim içinde olacaksınız.

Sağlık, temizlik, düzen, gibi konularda anlaşmaların kolay sağlanacağı, işlerin kolayca akabileceği bir dönem. Fikir birliği ve uzlaşmalar için harekete geçilebilir.

İletişim ve ilişkiler açısından olumlu gelişmeler kaydedilebilir. Fakat Jüpiter ve Mars arasındaki zorlayıcı etkileşim bu günlerde çok fazla iyimserlik ve büyük beklentiler içine girmemek gerektiğini de işaret ediyor. Başkalarına gereğinden fazla güvenmek sorun getirebilir.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde derinleşen duygulara, kıskanç ve kuşkucu tavırlara dikkat etmek lazım. Özellikle de ikili ilişkilerinize çok fazla odaklanabilir, kıskanç ve sahiplenici tavırlar takınabilirsiniz. Bu da ilişkilerinizi zora sokabilir.
 
#5
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları Balık
Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu yurt dışı bağlantılı işleriniz, eğitim, felsefe, kişisel gelişim gibi konularda sizi olumlu etkiliyor.6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor. Bir süredir arzuladığınız yurt dışı seyahatine çıkabilir veya kişisel gelişiminizle ilgili eğitimler alabilir, yurt dışı bağlantılı konularla ilgili harekete geçebilirsiniz.

Bu günlerde yeni projeler üretebilir ve bunlar için girişimde bulunabilirsiniz. Bu arada yurt dışı ile ilgili olaylar, seyahatler, eğitiminizi ilgilendiren konularda yeni haberler alabilir ve yeni başlangıçlar için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Girişimlerinizde yeni gelişmelerle karşılaşmanız mümkün. Bu günlerde yeni anlaşmalar da gündeme gelebilir.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Bir süredir, çok içselleşmiş olabilir ve rüyalarınızla çok fazla ilgilenmiş olabilirsiniz.

Hayallerinizin elinizden uçup gittiği ve şartları bir türlü kontrol edemediğiniz olaylar olmuş olabilir. Bu arada artan sezgileriniz yüzünden huzursuz bir ruh hali içine de girmiş olabilirsiniz.

Düzen kurmakta ve hayallerinizi harekete geçirmekte gecikmeler, aksilikler yakanızı bırakmamış olabilir.

8 Kasım'dan itibaren bu sorunların giderek azaldığınız fark edebilir, korkularınızdan kurtulup hayallerinizi görünür hale getirmek için çalışmalar yapabilirsiniz. İsteklerinizin ve dileklerinizin gerçek olacağı bir dönemdesiniz. Evrenden ne istediğinize dikkat edin.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geçiş yapıyor. İş ilişkileriniz ve kariyer hayatınızla ilgili konular hareketleniyor.

İşinizi ilgilendiren konularda iletişim sorunları, yanlış anlamalar ortaya çıkabilir. İletişim zayıflıkları yüzünden istene bağlantılar kurulamayabilir. Gergin ve huzursuz bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Sert tartışmalardan ve kırıcı sözlerden kaçınmak gerekiyor.

Venüs ise 8. Ev konularınızı harekete geçirecek. Ortaklaşa gelirleriniz, borç-alacak, miras gibi konular tekrar gündeme gelebilir. Eski sorunlar sizi meşgul etmeye devam edebilir. Sorunlarınızı halletmek için çeşitli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Başkalarından destek görebilirsiniz.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

İşinizi ve kariyerinizi ilgilendiren konularda sıkıntılı bir dönemdesiniz. Özellikle başkalarından beklediğiniz destekler gelmeyebilir veya başkalarını sorumluluğunu alabilir, bu yüzden zorlanabilirsiniz. Kendiniz için çalışmaktan çok başkalarının işleriyle uğraşabileceğiniz bir dönemdesiniz.

Bu arada bütçenizi aşan harcamalardan, borç- alacak konularından uzak durmanız gerekebilir. İş veya toplumsal konumunuz nedeniyle para harcamak zorunda kalabilirsiniz.

İşinizle ilgili yeni sorumluluklar almak zorunda kalabilir, üzerinizde baskı hissedebilirsiniz.
18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Bir süredir geçmişten gelen sorunlar sizi maddi konularda etkilemiş olabilir. Bütçenizi toparlamakta zorluk çekmiş olabilirsiniz.

18 Kasım'dan itibaren ise özellikle ortaklaşa maddi kazanımlarınızı yoluna koyacak gelişmelerle karşılaşabilirsiniz veya borç -alacak, miras gibi konular gündeme gelebilir. Olumlu gelişmeler rahatlamanızı sağlayabilir. Fakat gene de çok fazla iyimser davranıp harcamalarınızı arttırmayın.

Jüpiter ise kişisel özellikleriniz, yetenekleriniz, hayata bakışınız ve sahip olduğunuz şansı işaret eden bir alanda geriliyordu.

Bu dönemde yoluna gitmeyen veya geciktiğini düşündüğünüz işlerin, 18 Kasım'dan itibaren yoluna girdiğini düşüneceksiniz. Artık daha olumlu gelişmelerle karşılaşma zamanı. Kendinizi daha fazla ön plana çıkarabilir, büyütmek geliştirmek istediğiniz konularla ilgili yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.

Yeni başlayan bir ilişkinizi büyütebilir, yeni ortaklıklar ve yeni iş ilişkileri içine girebilirsiniz. Karşınıza çıkacak fırsatları kaçırmayın. Bu arada değerli kişilerin desteğini alacağınız bir dönemdesiniz. Fakat kişisel yeteneklerinizi ve yapabilme gücünü abartmamanız gereken bir dönemdesiniz.

19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'le uyumlu etkileşim içine giriyor.

Yay burcunda kavuşum yapan Merkür ve Mars, sizi özellikle toplumsal konumunuz, hedefleriniz, iş ve kariyer konularında etkileyecek. Bu arada yaşanacak gerginlikler, sizi ve birlikte çalıştığınız kişileri huzursuz edebilir.

Bu dönemde iş değişikliği kararları gündeme gelebilir. İşiniz veya toplumsal statünüz yüzünden para harcamak zorunda kalabilirsiniz. İş yaşamınızda üslerinizle ve aslarınızla olan ilişkilerinizde davranışlarınıza dikkat etmelisiniz. Gereksiz tartışmalardan kaçınmalı ve biraz daha hoş görülü olmaya çalışmalısınız.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Bu Dolunay, yakın çevreniz, yakın arkadaşlarınızla ilgili alanınızda meydana geliyor. Haberleşmeler, kısa yolculuklar, iletişim, eğitim gibi konuların önem kazandığı bu günlerde hızlı gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

Bu konuda ortaya çıkacak gelişmeler bir süredir yaşadığınız olayların devamı niteliğinde olacak. Şimdiye kadar uğraştığınız sorunların artık görünür hale geldiğini fark edeceksiniz. Bunları çözümlemek için harekete geçmek isteyebilirsiniz.

Yakın çevrenizin ve iş arkadaşlarınızın yardımıyla sorunları çözebilirsiniz. Çalışmalarınıza yeni bir yön verebilir veya tatmin edici bulmayarak çalışmaları bırakabilirsiniz.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor. Özellikle iş ve kariyer konularında yönetici patron konumunda bulunan kişilerle çatışmamaya çalışın. İş ve toplumsal konumunuzla ilgili yönetici konumunda bulunan kişilerle güç mücadeleleri ve gerginlikler yaşanabilir.

Egonun törpülenmesi gereken bir dönem. Bu arada iş hayatınızda ve kariyerinizle ilgili alanda kendinizi gösterebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Bu kavuşum özellikle dost ve arkadaş çevreniz, sosyal faaliyetleriniz ve grup arkadaşlarınızla ilgili alanda meydana geliyor.

Bu alanda yaşadığınız olaylar ve karşılaşacağınız kişiler, sizi değişim ve dönüşüme zorlayacak. Hızlı gelişmeler, beklenmedik başlangıç veya bitişler mümkün olabilir.

Kaderinizi etkileyecek önemli gelişmelerin olabileceği bir dönem. 24 Kasımdan itibaren kişisel anlamda kendinizi sorgulayabilir, iş hayatınız ve toplum önündeki konumunuzla ilgili olarak iletişim kopuklukları yüzünden zorlanabilirsiniz.

30 Kasım Mars- Jüpiter karesi var. İş hayatınız ve ikili ilişkilerinizin ön planda olacağı bir dönem. İş konusunda oldukça atak ve risk almaya eğilimli olabilirsiniz. Aceleci tavırlarınız yüzünden partneriniz, eşiniz veya iş hayatındaki arkadaşlarınızla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Jüpiter ve Mars arasındaki zorlayıcı etkileşim özellikle iş ve ilişkiler konusunda çok fazla iyimserlik ve büyük beklentiler içine girmemek gerektiğini işaret ediyor.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde derinleşen duygulara, kıskanç ve kuşkucu tavırlara dikkat etmek lazım. Özellikle de seyahatler, yurt dışı bağlantılı işler, eğitim veya ruhsal gelişiminizle ilgili konularda meydana gelen olaylar etkileyici olabilir.

Bu günlerde yeni projeler üretebilir ve bunlar için harekete geçebilirsiniz. Bu arada yurt dışı ile ilgili olaylar, seyahatler, eğitiminizi ilgilendiren konularda yeni haberler alabilir ve yeni başlangıçlar için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat fazla kontrolcü ve kuşkucu tavırlardan kaçınmak gerekebilir.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari
 
#6
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları Aslan

Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu ev ve aile konularında sizi harekete geçirecek. Aile içinde sorunlar ve zorlayıcı olaylar devam edebilir.
6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor. Özellikle evinizi ve aileniz ilgilendiren konularda yeni gelişmelere açıksınız. Yeni bir ev hazırlığı yapabilir, evinizi yenileyebilirsiniz. Aile içinde de aile bireyleriyle ilgili yeni gelişmeler hayatınıza heyecan getirebilir.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Bu da ikili ilişkilerinizle ilgili sizi bir süredir hayal kırıklığına uğratan konuların artık çözümlenme zamanının geldiğiniz işaret ediyor.

İlişkilerinizle ilgili geçmişte yaşanan sorunları çözdüyseniz, artık idealinizdeki ilişkiyi veya eşin hayalini kurmaya başlayabilirsiniz.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geri dönüyor. Yakın çevre ilişkileriniz ve aşk hayatınız hareketleniyor. Mutluluk arayışlarınız sürüyor. Bu arada yakın çevre, akraba, kardeşlerle eski sorunlar yüzünden huzursuzluk yaşayabilir, iletişim güçlüğü içine girebilirsiniz.

Venüs'ün geri gittiği bu günlerde yakın ilişkilerinizle ilgili eski sorunları halletmek için pek çok fırsatla karşılaşacaksınız. Bu fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.

Merkür ise 5. Ev konularınızı harekete geçirecek. Aşk hayatınız, çocuklar ve yaratıcılığınızı ilgilendiren konular harekete geçerken, hayattan daha fazla keyif almak isteyebilirsiniz.

Mutluluğunuzu arttıracak kişilerle kolay iletişim kuracaksınız. Yeni aşklar, yeni maceralar gündeme gelebilir. Yaratıcı fikirlerinizle oldukça etkileyici olabilirsiniz.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Bu etkileşim, yakın akraba ve yakın arkadaşlarla olan ilişkilerinizi etkiliyor. Aynı zamanda yakınlarınız ve aşk hayatınızla ilgili, arzuladıklarınıza sahip olma zamanının geldiğini işaret ediyor. Artık yakınlarınız için sorumluluk alacak, ilişkinize ve sevdiklerinize sahip çıkacak aynı zamanda bu sorumlulukları yerine getirirken fazla zorlanmayacak, kararlı ve kendinizden emin bir şekilde harekete geçeceksiniz.

Bu konuda yakınlarınızın, aşk hayatınızı veya çocuklarınızı daha ciddiye alması gerektiğini de düşünebilirsiniz.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Jüpiter sizin ortaklaşa gelirler, başkalarından beklediğiniz destekler alanınızda gerilerken bu konuyla ilgili plan ve projelerinizi de bir süredir askıya almak durumunda kalmış olabilirsiniz.

18 Kasımdan itibaren, artık size engel olan şartların değiştiğini sevinerek fark edeceksiniz. Şimdiye kadar gecikmiş, bir türlü hayata geçiremediğiniz projeler için artık hızlanma zamanı. Şimdiye kadar olan süreçte işlerinizin aksayan yönlerini düzenleme fırsatı da bulduysanız artık biraz daha rahat nefes alabilirsiniz.

Bu dönem, borç-alacak, miras, eşinizin sorunları gibi konularda daha rahat olabilir ve çeşitli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle başkalarından gelecek destekler sevindirici olabilir.

Venüs ise 3. evinizi etkileyecek. Bir süredir 3. evinizde geri giden Venüs sizi yakınlarınızla ilgili zorluyordu. Özellikle geçmiş sorunlarla ilgili artan duygusal yoğunluğunuz çabuk kırılmanıza ve üzülmenize yol açmış olabilir. Artık Venüs düzeliyor. Ve şimdiye kadar sizi yakınlarınızla ilgili maddi - manevi anlamda zorlayan sorunlardan kurtulacağınızı işaret ediyor.

İletişiminizin ve yakın çevrenizle olan ilişkilerinizin sıcak ve olumlu olacağı bir süreçtesiniz. Bu arada planlarınız ve projeleriniz için çalışmalar yapabilir ve yakın çevrenizden beğeni toplayabilirsiniz.

19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'e de uyumlu etki yapıyor.

Aşk hayatınız ve yakınlarınızla ilgili olumlu gelişmelerle karşılaşacağınız bir dönemdesiniz. Bu konularda alacağınız sorumlulukları kolayca yerine getireceksiniz.

Çocuklarınızla olan iletişiminizde sizi olumlu etkileyecek. Bu günlerde mutluluğunuzu ciddiye alabilir ve yeni ilişkiler kurmak adına harekete geçebilirsiniz. Böylece kendinizi daha rahatlamış ve keyifli hissedebilirsiniz. Özellikle iletişim becerilerinizin artmasıyla ilişkilerinizde daha karizmatik ve etkileyici olacaksınız. Vereceğiniz kararlarda bulunduğunuz ortamlarda sözünüzü geçirebilir ve verilecek kararlarda etkili olabilirsiniz. Yeni anlaşmalar açısından da olumlu bir dönem.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Dolunay, sizi, iş ve kariyerinizle, ilgili alanda etkiliyor.

İş ve kariyerinizle veya meşguliyetlerinizle ilgili yoğun temponuz, aile hayatınızı olumsuz etkilememesi açısından, arada iyi bir denge kurmanız gerekecek. Özel hayatınıza da daha fazla zaman ayırmalısınız.

İş ve kariyerinizle ilgili konularda, üstleriniz, patronunuz veya geleceğinizi etkileyen kişilerle gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bu yüzden sabırlı ve sakin olmanızda yarar var.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor. Böylece sizin için daha hareketli bir dönem başlıyor. Özellikle aşk hayatınız, çocuklarınız ve yaratıcı yetenekleriniz daha görünür hale geliyor.

Macera arzunuzun artacağı ve mutluluğunuzun önem kazanacağı bu dönemde, yapacağınız yaratıcı çalışmaların ve gayretlerin olumlu sonuçları ile karşılaşabilirsiniz.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Özellikle günlük hayatınızı, sağlığınızı, iş ortamınızı, uzmanlık konularınızı ilgilendiren konularda sizi etkileyecek gelişmelerle karşılaşabilir, sonucunda da değişmeniz, dönüşmeniz ve yenilenmeniz için zorlanabilirsiniz.

Günlük alışkanlıklarınız ve düzeninizi değiştirmeniz için olaylar ve kişiler sizi zorlayabilir. Sağlık konularında zorlanmamak için beslenme alışkanlıklarınızı ve hayat düzeninizi değiştirmeniz de gerekebilir. Bu arada evcil hayvanlarınızla ilgili de etkileyici gelişmeler yaşanabilir.

24 Kasım Merkür- Jüpiter karesi ve 30 Kasım Mars-Jüpiter karesi sizi aşk ve tutku konularında etkileyecek. Özellikle aşk hayatınızda gereğinden fazla beklenti içine girebilir, tutkulu ve kıskanç davranabilirsiniz. Veya çocuklarınızın üzerinde çok fazla kontrolcü davranarak onları zorlayabilirsiniz.

Olayları fazla abartmamanız ve büyük beklentilerden kaçınmanız gerekiyor. Bu arada spekülasyonlar ve riskli yatırımlardan kaçınmalısınız.

30 Kasım Venüs- Merkür uyumlu açısı var. Özellikle yakınlarınızla ve çocuklarınızla ilişkileriniz son derece olumlu olacak. İlişkileriniz açısından anlaşmaların kolay sağlanacağı, düşüncelerin kolayca aktarılabileceği bir dönem.

Fikir birliği ve uzlaşmalar için harekete geçilebilir. İletişim ve ilişkiler açısından olumlu gelişmeler kaydedilebilir. Aşk hayatınızda da olumlu gelişmeler sizi heyecanlandırabilir. Fakat Jüpiter ve Mars arasındaki zorlayıcı etkileşim bu günlerde çok fazla iyimserlik ve büyük beklentiler içine girmemeniz gerektiğini de işaret ediyor.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde aile hayatınız ve evinizle ilgili konuların önemli olacağını işaret ediyor. Aile bireyleri ile tartışmalar ve gerginlikler ortaya çıkabilir. Hoşgörülü ve sabırlı olmalısınız.
 
#7
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları Oğlak
Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu sosyal hayatınız ve dost çevrenizde etkili olacak.6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor. Özellikle cemiyet hayatı içinde yer alabilir, hareketli sosyal organizasyonlara ve aktivitelere katılabilirsiniz. Yeni dost çevreleri edinebilir, yeni ilişkiler kurabilirsiniz.

Büyütebileceğiniz dostluklara adım atabilirsiniz. Geleceğe daha umutla baktığınız bir dönem. 6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Bir süredir, maddi konularda sizi etkileyen, belirsizlikler yüzünden zorlanmış olabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı söz konusu olduğunda endişeli ve cesaretsiz davranmış olabilir, ayal kırıklıkları ile karşılaşmış olabilirsiniz.

8 Kasım'dan itibaren maddi konulardaki beklentilerinizle ilgili belirsizlikler azalabilir. Bu süreçte, gelirlerinizi arttırmaya yönelik hayaller kurabilir bunları gerçekleştirmeye yönelik çabalarınız artacağı gibi endişe ve kuruntularınızı azaltacak gelişmelerle de karşılaşabilirsiniz.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geçiş yapıyor.

Merkür'ün şartları kontrol edemeyeceğiniz bir alanda harekete geçiyor olması sizi zorlayabilir.

Düşüncelerinizi rahat ifade edemeyebilir veya gizlemek zorunda kalabilirsiniz. Kuşkular ve kuruntular yüzünden rahatınız kaçabilir. Kontrolünüz dışında gelişecek şeylere ve gizli düşmanlıklara karşı tedbirli olmalısınız. Bu dönemde yeni girişimlerden çok planlarınızın alt yapısını hazırlamakla uğraşmalısınız.

Venüs ise 10. Ev konularınızı harekete geçirecek. İşinizi ve kariyerinizi ilgilendiren konular önem kazanmaya başlıyor. İş ilişkilerinde geçmiş sorunlar tekrar gündeme gelebilir ve gergin huzursuz etkiler söz konusu olabilir.

Kariyeriniz, toplum önündeki davranışlarınız ve gelecek hedeflerinizle ilgili alışılmış davranış kalıplarınız ve motivasyonlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Daha çözümleyici davranmalısınız.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Bu etkileşim aileniz ve evinizle ilgili artık sorumluluk alma vaktinin geldiğini işaret ediyor. Özellikle işinizi ve kariyerinizi ilgilendiren konularda gerginlikler ortaya çıkabilir, iş ilişkisi içinde olduğunuz kişilerle huzursuz etkiler söz konusu olabilir.

İş değişikliği kararları gündeme gelebilir. Kendinizi daha güvenli ve huzurlu hissedeceğiniz, işinizle ilgili konumuzun daha belirgin olacağı bir yere gitmek isteyebilirsiniz. Özellikle iş ortamındaki ilişkilerinizde davranışlarınıza dikkat etmeli, gereksiz tartışmalardan kaçınmalısınız.

Bu arada sizin için otorite konumunda olan birinin baskısı ile karşılaşabilir veya otoritenizi kabul ettirmeniz gereken durumlarda başarısız olabilirsiniz. Her durumda sorumluluk alacak gereğinden fazla çalışmak zorunda kalacaksınız.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Jüpiter sizin yakın çevre, kardeşler veya iletişimsel konularla ilgili alanınızda ilerlemeye başlıyor. Bu sizi, eğitim, yayıncılık, yeni öğrenilecek konular, haberleşmeler, zihinsel yetenekler ve yakın çevrenizle ilgili konularda yapacağınız girişimlerde olumlu etkileyecek. Oldukça hareketli olabilir,

Her zamankinden çok aranabilir, başlamış olduğunuz projelerinizi büyütebilirsiniz. Bu çalışmalar size yeni ufuklar açabilir. Karşılıklı fikir alışverişleri yapabilir ve olumlu sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Venüs ise iş ve kariyer konularını harekete geçirecek. Kariyer evinizde ileri gitmeye başlayan Venüs iş hayatınızla veya genel anlamda ulaşmak istediğiniz hedeflerinizle ilgili sizi engelleyen sorunların ortadan kalkacağını işaret ediyor. Yeni girişimlerde bulunabilir ve başarılı olabilirsiniz. Düzgün gitmeyen ilişkileriniz artık daha olumlu hale gelebilir.

İş ve kariyer konularında yeni girişimleriniz dikkat çekebilir. Sorumluluklarınız artabilir ama sabırlı olursanız başarı şansınız yüksek. Bu dönemde iş ilişkilerinizle ilgili dikkat çekeceksiniz.

19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'le uyumlu etkileşim içine giriyor.

Yay burcunda kavuşum yapan Merkür ve Mars, sizi kontrol etmekte zorlandığınız olaylarla uğraşmak zorunda bırakabilir. Bu dönemde duygularınızı ve düşüncelerinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Korku, karamsarlık ve endişe duygularınız artabilir, bazı konuları gizleme gereği duyabilirsiniz. Bu arada işinizle ilgili aldığınız sorumlulukları yerine getirmekte zorlanabilir veya gereğinden fazla sorumluluk yüklenebilirsiniz. Gizli düşmanlıkların da ortaya çıkabileceği bu dönemde huzursuzluk hissedebilirsiniz.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Bu Dolunay, mutluluk arzularınızın artacağı ve günlük hayatınızın renkleneceği bir dönemi işaret ediyor.

Hobiler, sanatsal konular, spor faaliyetleri ile uğraşabilir, yaratıcı yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Bu konularda önceden başlamış olduğunuz çalışmaların sonuçlarını alacağınız gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Yine bu günlerde çocuklarla ilgili konular ön plana çıkabilir.

Aşk hayatınız hareketlenebilir. Duygusal konular ve romantizm önem kazanabilir. Bu arada aşk hayatınızla ilgili gerginliklerden uzak durun.
22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor.

Özellikle şartları kontrol edemeyeceğiniz bir süreçtesiniz. Kendinizi göstermekte ve öne çıkmakta zorlanabilirsiniz. Bazı şeyleri gizlemek isteyebilirsiniz ama bu konuda zorlanabilirsini. Gizli kalmış konuların açığa çıkması da söz konusu olabilir.

Gizli düşmanlıklar ve kuşkular huzursuz edebilir. Bu dönemde yeni girişimlerden çok planlarınızın alt yapısını hazırlamakla uğraşmalısınız.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Bu kavuşum sizi doğrudan etkiliyor.

Hayata bakışınız, kişilik yapınız, fiziksel yapınızla ilgili kadersel bir değişim ve dönüşüm zamanını işaret ediyor. Bu dönemde sizi maddi manevi anlamda değiştirecek ve dönüştürecek olaylar yaşayabilir ve hayata bakışınızı tamamen değiştirerek kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz.

24 Kasımdan itibaren yakın çevre ilişkileriniz ve iletişim konuları hareketleniyor. Özellikle eğitim konuları seyahatler gündeme gelebilir. Yakın çevre, kardeşler veya iletişimsel konularla ilgili konularda sizi huzursuz edici gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Yakın çevrenizle ilgili gizlenmesi gereken konular önemli olabilir.

30 Kasım Mars- Jüpiter karesi var. Jüpiter ve Mars arasındaki zorlayıcı etkileşim bu günlerde çok fazla iyimserlik ve büyük beklentiler içine girmemek gerektiğini de işaret ediyor. Yakın çevre ilişkilerinde dikkatli olmak gerekebilir. Düşmanlıklara açık olduğunuz bir dönemdesiniz.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde derinleşen duygulara, kıskanç ve kuşkucu tavırlara dikkat etmek lazım. Özellikle de sosyal ortamlar dostluklar konusunda kuşku ve kuruntudan kaçınmak lazım. Aslında sosyal çevrenizi geliştirebilir, geniş çevrelerle ilişkiler kurabilir, bu konuda önemli gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Gruplar içinde bayan arkadaşlardan destek görebileceğiniz bir dönemdesiniz.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
#8
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları Akrep
Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu burcunuzun tüm özelliklerini açığa çıkartmanızı sağlıyor.Yönetmek ve öne çıkma arzularınız artıyor. Güçlü sezgiler, hırs, tutku gibi özelliklerin sergileneceği bu dönemde olayları kontrol etme alışkanlığınız daha da belirgin hale gelebilir.

6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor. Özellikle öne çıkmak istediğiniz alanlarda yeni planlar yapabilir ve yeni başlangıçlar için harekete geçebilirsiniz. Öte yandan, açık düşmanlıklar, davalar, rekabet gibi konulara da açık olacaksınız. Bu alanlarda dikkatli ve tedbirli olmanız gerekebilir.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor.

Geçtiğimiz günlerde çok fazla içselleşmiş, hayal kırıklıklarına uğramış, eviniz veya ailenizle ilgili içinden çıkamadığınız sorunlarla karşılaşmış olabilirsiniz.

8 Kasım'dan itibaren ev ve aile yaşantınızla ilgili konularda sizi hayal kırıklığına uğratan projelerinizle ilgili çalışmalara yeniden başlayabilirsiniz. Artık ev ve aile ile ilgili hayallerinize daha çok odaklanabilir, aile bireylerinden destek isteyebilirsiniz.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geçiş yapıyor.

Venüs'ün en çok iç dünyanızı anlatan 12. Evinizde gerilemesi İlişkileriniz ve parasal konularla ilgili eski endişeler ve sorunları harekete geçirebilir. Bu süreçte yenilikler yapmak yerine eski işlerinizi tamamlamak çok daha olumlu sonuçlanabilir. Özellikle ilişkilerinizle ilgili önceden yaşadığınız fakat bir türlü çözülemeyen sorunların çözümü için karşınıza fırsatlar çıkacaktır.

Uzunca bir zamandır beklediğiniz fakat bir türlü ödenmeyen alacaklarınızı da bu sürede alabilirsiniz. Venüs geri hareket ederken yeni bir ilişkiye başlamak olumsuz sonuç doğurabileceği gibi, bir ilişkiyi sonlandırmak da çok iyi bir karar olmayabilir.

En iyisi olayları kontrol etmeye çalışmak yerine akışına bırakmayı denemelisiniz.
Merkür ise 2. Ev konularınızı harekete geçirecek. Maddi kaynaklarınızı ilgilendiren alanda hareket eden Merkür, bu konuda girişimlerinizi arttırıyor. Artık kişisel gelirleriniz söz konusu olduğunda daha hızlı hareket edebilirsiniz.

Gelirlerinizi arttırmaya yönelik düşünceler içine girebilir, yeni projeler üretebilirsiniz. Fakat bu dönemde acele kararlar vermekten kaçınmalı ve harcamalarınızı kontrol altında tutmaya çalışmalısınız.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Bu etkileşim sahip olmayı arzuladıklarınız için kontrolün sizde olmadığını işaret ediyor.
Özellikle sahip olmayı arzuladığınız maddi ve manevi gelirler, sizi hem duygusal konularda hem de maddi konularda çok zorlayabilir. Daha fazlasına sahip olmak adına harekete geçebilir sonucunda kayıplarla karşılaşabilirsiniz. Olayları zorlamaktan çok akışa bırakmalısınız. Harcamalarınıza dikkat edin ve çok hırslı davranmaktan kaçının.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Jüpiter sizin aşk hayatınız, çocuklarınız ve mutluluğunuzla ilgili alanda gerilerken bu konuyla ilişkilerinizde zorlanmış olabilir ve mutluluğunuzu bir süreliğine geciktirmiş olabilirsiniz.

18 Kasımdan itibaren, artık size engel olan şartların değiştiğini fark edeceksiniz. Şimdiye kadar sizi zorlayan aşk ilişkinizi düzenleyebilir, gecikmiş mutluluğunuz için harekete geçebilirsiniz. Bu dönemde çocuklarla ilgili de yeni Fırsatlarla karşılaşacağınız gelişmeler olabilir.

Geri giden Venüs ise artık 12. Evinizde ilerlemeye başlıyor. Bir süredir sizi karamsarlığa iten ve yalnızlaştıran şartların da artık düzelmeye başladığını fark edeceksiniz.

Maddi ve duygusal konularda karşılaştığınız olumsuzluklar ve gecikmelerin yavaş yavaş olumluya döndüğünüz görmek sizi rahatlatacak.
19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'le uyumlu etkileşim içine giriyor.

Yay burcunda kavuşum yapan Merkür ve Mars, parasal konularla ilgili alanınızı harekete geçiriyor. Kişisel gelirlerinizi arttırmaya yönelik yeni çalışmalar içine girebilir, bu konuda risk almaya eğilimli olabilirsiniz. Artan istekleriniz sizi harekete geçmeye zorlayabilir. Bu konuda yeni planlar, yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Fakat her şeyin istediğiniz gibi gitmemesi mümkün. Şartları kontrol etmekte zorlandığınız bir dönemdesiniz.

Kısıtlayıcı etkiler söz konusu olmasına rağmen ilgilendiğiniz konulara odaklanabilir ve kararlı davranabilirsiniz.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Bu Dolunay, ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı anlatan 7. Evinizi harekete geçiriyor.

İkili ilişkileriniz, ortaklığınız, önemli konulardaki anlaşma ve görüşmelerinizle ilgili konular bu dönemde yoğunluk kazanabilir. Bu günlerde ikili ilişkiler ve anlaşmalarla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz.

İlişkilerinizi gerginleştiren olaylar ortaya çıkabilir. Bir süre önce ilişkilerinizi geliştirmek için başlatmış olduğunuz çalışmalarınızdan artık sonuç almaya başlayabilirsiniz.

Duygu dünyanızda oluşan değişimler de artık meyvesini bu dolunayda verecek gibi görünüyor. İlişkileriniz ve ortaklaşa işlerinizle ilgili de girişimleriniz sonuçlanmaya başlayacaktır.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Bu kavuşum özellikle yakın çevrenizle ilgili etkileyici gelişmeleri işaret ediyor. Bu dönemde sizi ve yakın çevrenizi, değiştirecek ve dönüştürecek olaylar yaşayabilir.

Düşünce yapınızı, değiştirmeniz, dönüştürmeniz gerektiğini farkına varabilirsiniz. Öğrendiklerinizin sizi etkileyeceği ve yakın çevrenizden kişilerin aracılığıyla kaderinizi etkileyecek önemli gelişmelerin olabileceği bir dönem. Bu sırada yaşanacak olaylar, yakın çevre, yakın arkadaş, kısa yolculuklar, eğitim, iletişim kaynaklı olabilir.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor.
Maddi konularda beklentilerinizin iyice önem kazanacağı bir dönemdesiniz. Bu konuda istekleriniz ve karşılaşacağınız sonuçlar görünür olmaya başlayacak. Maddi konularda önemli kişilerden ve yönetici konumunda bulunan kişilerden destek alabilirsiniz.

24 Kasım Merkür- Jüpiter karesi ve 30 Kasım Mars-Jüpiter karesi, maddi konuları ve mutluluğunuzu ilgilendiren konuları harekete geçiriyor. Bu dönem çocuklarınız, ilişkileriniz, mutluluğunuz için harcamalar söz konusu olabilir.

Eğlenceniz için para harcayabilir, risk almaya eğilimli olabilirsiniz. Şans oyunlarından ve riskli yatırımlardan kaçınmanız gerekiyor.

30 Kasım Venüs- Merkür uyumlu açısı var. Gizlilik gerektiren konularda rahat hareket edecek, iletişim ve ilişkiler açısından olumlu gelişmelerle karşılaşacaksınız. Fakat Jüpiter ve Mars arasındaki zorlayıcı etkileşim bu günlerde çok fazla iyimserlik ve büyük beklentiler içine girmemek gerektiğini de işaret ediyor.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde derinleşen duygulara, kıskanç ve kuşkucu tavırlara dikkat etmek lazım. Özellikle ilişkileriniz ön plana çıkabilir ve bir süredir tam olarak tahlil edemediğiniz duygularınızı fark edebilirsiniz.
 
#9
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları Başak
Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu yakın ilişkileriniz ve iletişim gibi alanlarda sizi olumlu etkiliyor.
6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor. Özellikle eğitim ve iletişimle ilgili konularda, yakınlarınızla olan ilişkilerinizde yeni başlangıçlar yapabilir, proje ve planlarınızı uygulamaya koyabilirsiniz. Girişimlerinizde yeni gelişmelerle karşılaşmanız mümkün. Bu günlerde yeni anlaşmalar da gündeme gelebilir.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Bir süredir, sağlık konuları gündeminizi çok meşgul etmiş ve eski bir sağlık sorununuzla yeniden uğraşmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Veya günlük hayatınızın akışını bozacak geçmişten gelen sorunlar sizi zorlamış olabilir.

Düzen kurmakta ve hayallerinizi harekete geçirmekte gecikmeler, aksilikler yakanızı bırakmamış olabilir. Artık 8 Kasım'dan itibaren bu sorunların giderek azaldığınız fark edebilir, günlük hayatınızda idealinizdeki düzeni harekete geçirmek için yeni hayaller kurabilirsiniz.

Sağlık sorunlarınız tedaviye cevap verebilir ve rahatsızlığınızla ilgili doğru tedaviyi bulabilirsiniz. Bu arada alternatif tedavi yöntemlerini denemek için de fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geçiş yapıyor. Aile ilişkileriniz ve evinizle ilgili, gelişmeler harekete geçiyor. Aileyle ilişkilerinizde sorunlar su yüzüne çıkabilir, gergin ve huzursuz bir ruh hali içinde olabilirsiniz.Aile içi iletişimin zayıf olduğu bir dönem. Sert tartışmalardan ve kırıcı sözlerden kaçınmak gerekiyor.

Venüs ise 2. Ev konularınızı harekete geçirecek. Parasal konularda eski sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Sorunlarınızı halletmek için çeşitli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat harcamalarınızı kontrol altında tutmalısınız.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Parasal konularda sıkıntılı bir dönemdesiniz. Bütçenizi aşan harcamalar yüzünden aile içi gerginlikler söz konusu olabilir veya evinize ve ailenize para harcamak zorunda kalabilirsiniz. Bu etkileşim aileniz ve evinizle ilgili artık parasal anlamda sorumluluklar yüklenmeniz gerektiğini çalışmıyorsanız çalışma vaktinin geldiğinin de bir işaretçisi olabilir.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Bir süredir geçmişten gelen sorunlar sizi maddi konularda etkilemiş olabilir. Bütçenizi toparlamakta zorluk çekmiş olabilirsiniz.

18 Kasım'dan itibaren ise maddi birikimlerinizi yoluna koyacak gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Olumlu gelişmeler rahatlamanızı sağlayabilir. Fakat gene de çok fazla iyimser davranıp harcamalarınızı arttırmayın.

Jüpiter ise ilişkilerinizi ilgilendiren alanlarda geri hareket ediyordu. Bu süre zarfında ilişki sorunları yaşanmış olabilir, geliştirmek, büyütmek istediğiniz konularda zorlanmalarla karşılaşmış olabilirsiniz.

18 Kasım'dan sonra ilişkilerinizle ilgili konularda daha olumlu gelişmelerle karşılaşacaksınız. Yeni başlayan bir ilişkinizi büyütebilir, yeni ortaklıklar ve yeni ilişkiler içine girebilirsiniz. Devam eden ilişkilerinizle ilgili ise yeni fırsatlar ve olumlu gelişmeler söz konusu. Bu arada eşinizin karşısına çıkan fırsatlar sizi de olumlu etkileyecek.

19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'le uyumlu etkileşim içine giriyor.

Yay burcunda kavuşum yapan Merkür ve Mars, sizi özellikle ailevi konularda etkileyecek. Bu arada yaşanacak gerginlikler, sizi ve aile bireylerini huzursuz edebilir.

Ev değişikliği kararları gündeme gelebilir. Eviniz için para harcamak zorunda kalabilirsiniz. Aile bireyleriyle olan ilişkilerinizde davranışlarınıza dikkat etmelisiniz. Gereksiz tartışmalara girip birbirinizi üzmeyin. Aynı zamanda para yüzünden de aile içinde yaşayacağınız olaylardan etkilenebilirsiniz. Biraz daha hoş görülü olmaya çalışmalısınız.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Bu Dolunay, sizin, eğitim, uzun seyahatler, yabancı kişilerle bağlantılar, dış ticaret, yayıncılık, eğitim, araştırma, hukuksal konular, reklamcılık, tanıtım ve pazarlama gibi alanlarınızı etkileyecek. Ortaya çıkabilecek gerginlikler yüzünden zorlanabilirsiniz. Bu arada bir süre önce başladığınız çalışmaların sonuçlarını da alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Çalışmalarınıza yeni bir yön verebilir veya tatmin edici bulmayarak çalışmaları bırakabilirsiniz.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor.
Özellikle ailevi konular öne çıkacak.
Aile içinde yönetici konumunda bulunan kişilerle güç mücadeleleri ve gerginlikler yaşanabilir. Egonun törpülenmesi gereken bir dönem.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Bu kavuşum özellikle aşk hayatınız, çocuklarınız, yaratıcı yetenekleriniz ile ilgili konularda sizi değişim ve dönüşüme zorlayacak.

Aşk hayatınız veya çocuklarınızla ilgili yaşayacağınız olaylar çok etkileyici olabilir. Hızlı gelişmeler, beklenmedik başlangıç veya bitişler mümkün olabilir. Yaratıcılığınızı ortaya çıkartabilir, eğlence ve mutluluk anlayışınızı tamamen değiştirebilirsiniz.

Risk almaya, ya hep ya hiç demeye yatkın olduğunuz bugünlerde sizi ruhsal bakımdan değiştirecek ve dönüştürecek olaylar yaşayabilir başkalarının hâkimiyetini veya baskısını kabul etmekte zorlanabilirsiniz. Kaderinizi etkileyecek önemli gelişmelerin olabileceği bir dönem.

24 Kasımdan itibaren ikili ilişkileriniz ve aile içi sorunlarınız sizi zorlayacak.

30 Kasım Mars- Jüpiter karesi var. Partneriniz, eşiniz veya aile bireyleriniz yüzünden sorunlar yaşayabilirsiniz. Jüpiter ve Mars arasındaki zorlayıcı etkileşim özellikle ilişkiler konusunda çok fazla iyimserlik ve büyük beklentiler içine girmemek gerektiğini işaret ediyor.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde derinleşen duygulara, kıskanç ve kuşkucu tavırlara dikkat etmek lazım. Özellikle de yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi ilgilendiren konularda kıskanç ve sahiplenici tavırlar takınabilirsiniz. Veya çevrenizde bulunan böyle kişiler yüzünden üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Kontrolcü ve şüpheci tavırlardan kaçınmak gerekiyor.
 
#10
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları Terazi

Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu kişisel gelirleriniz konusunda daha dikkatli davranmanızı sağlayabilir.Sahip olmaya yönelik isteklerinizin artacağı bir dönem. Arzuladıklarınıza sahip olmak için hırslı ve tutkulu davranabilirsiniz.

6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor. Özellikle maddi gelirlerinizi arttırmaya yönelik yeni çalışmalar yapabilirsiniz. Kendi adınıza çalışmak sizin için daha olumlu olabilir. Bu arada fazla kuşku ve endişe zarar verici olabilir.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Bu da aşk hayatınız, çocuklarınız ve yaratıcı yeteneklerinizle ilgili bir süredir olumlu hayaller kurmanızı engelleyen gelişmelerden artık kurtulacağınızı işaret ediyor. Artık yeniden idealinizdeki aşkınızın hayalini kurabilir, sanatsal yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı arttıran rüyalar görebilirsiniz.

Hayal ettiğiniz konuları gerçekleştirmek için çalışmalar içine girebilirsiniz. 8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geri dönüyor. Öne çıkmak istediğiniz konularda duygularınız size yol gösterebilir.

Sıcak ve sevimli tavırlarınızla kendinizi çevrenize sevdirebilirsiniz. Bu arada ilişkileriniz ile ilgili eski sorunlarınızı kurcalamaktan kaçınmalısınız.

Eski düşmanlıklar tekrar gündeme gelebilir ve sizi zorlayabilir. Rekabete ve düşmanca davranışlara açık olduğunuz bu dönem fazla duygularınıza kapılmadan hareket etmelisiniz.

Merkür ise 3. Ev konularınızı harekete geçirecek. Özellikle yakın çevrenizle ilgili konular harekete geçebilir. İletişim yeteneklerinizin arttığı bu dönemde daha özgür olmak isteyebilir, fikirlerinizi açıkça dile getirebilirsiniz.

Kısa yolculuklar ve eğitim konularının da hareketlendiği bu dönemde, bilgi ve kültürünüzü arttırmak için harekete geçebilirsiniz. Bu dönem yeni deneyimler kazanmak ve yeni eğitimler almak için uygun gözüküyor.

Yabancı dilinizi geliştirmek istiyorsanız bu dönemde gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Bu etkileşim sahip olmayı arzuladıklarınız için artık sorumluluk alma vaktinin geldiğini işaret ediyor. Özellikle kardeşler ve yakın çevrenizle ilgili olumlu haberler alabilir, fikirlerinizi ve yeni projelerinizi kabul ettirebilirsiniz.

İsteklerinizi kabul ettirme konusunda kararlı davranacak ve etkileyici olacaksınız. Sorumluluk almaya gönüllü olmanız yakın çevreniz ve iş arkadaşlarınız üzerinde olumlu etkiler yaratacak.

Zihinsel faaliyetinizin hızlanması ve odaklanma yeteneğinizin artması çok fazla dikkat ve derinlik isteyen konularda çalışmanızı sağlayabilir. Veya böyle projelerde çok güçlü ve etkileyici kişilerle birlikte yer alabilirsiniz, Eğitiminiz için, kısa mesafeli yolculuklara çıkabilirsiniz.

Eğitim, yeni anlaşmalar, projeler ve yakın çevrenizde bulunan kişiler bu dönemde sizi harekete geçirebilir ve yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Hayatı daha ciddiye aldığınız bir süreç.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Jüpiter, günlük hayatınız, sağlığınız ve iş ortamınızla ilgili bir alanda geriliyordu. Bu süreçte olayları günlük hayatınızın gerektirdiği görevler artmış olabilir veya eskiden beri düzeltmeniz gereken, yarım kalmış işlerle uğraşmış olabilirsiniz. Bu arada eski bir sağlık sorunuyla uğraşmış olabilirsiniz.

18 Kasım'dan itibaren ise hayatınızın sıkıcı sorunlarını büyütmek yerine, artık daha iyimser olabilir. Kendinize eğlenceli uğraşlar bulabilirsiniz. Yardımcılarınız artacağı için uzmanlaşmak istediğiniz konulara daha fazla odaklanabilir ve bu konuda eğitimler alabilirsiniz.

Sağlık konularında ise olumlu bir dönemdesiniz. Tedavi edilmesi gereken rahatsızlıklarınız varsa iyileşme imkanlarının arttığı bir süreçtesiniz.
Venüs ise yedinci evinizi etkileyecek. Bir süredir burcunuzda geri giden Venüs sizi hem duygusal konularda hem de maddi konularda zorlamış ve eski sorunlarla uğraştırmış olabilir. Özellikle geçmiş ilişkilerinizle ilgili konularda artan duygusal yoğunluğunuz çabuk kırılmanıza ve üzülmenize yol açmış olabilir. Artık Venüs düzeliyor. Ve şimdiye kadar sizi duygusal anlamda zorlayan sorunlardan kurtulacağınızı işaret ediyor.

Kendinizi ilişkilerinizle ön plana çıkartabilir. Sevimli ve samimi tavırlarla herkesin gönlünü kazanabilirsiniz. Diplomasi gerektiren konular, politika, güzellik, ilişkiler ve para konularında karşınıza çıkacak fırsatları doğru değerlendireceksiniz.

19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'e de uyumlu etki yapıyor.

Yay burcunda kavuşum yapan Merkür ve Mars, yakın çevre, eğitim, kısa yolculuklar, yakın ilişkiler, anlaşmalar, iletişim gerektiren konularda sizi harekete geçiriyor. Bu konularda isteklerinizi gerçekleştirmek için eskisinden daha fazla motivasyona sahip olacak ve daha fazla gayret göstereceksiniz.

Bu konularda beklentileriniz arttığı gibi sorumluluklarınız da artabilir. Zaman zaman kısıtlandığınızı hissetseniz de aslında hedeflerinize odaklanacak ve kararlı davranacaksınız. Aynı zamanda düşüncelerinizi ve kararlı bir şekilde ifade edebilir ve bunları gerçekleştirmek adına harekete geçebilirsiniz. Çevrenizden destek göreceksiniz.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Dolunay, sizin ortaklaşa gelirlerinizi anlatan Sekizinci evinizi etkiliyor.

Dolunay astrolojide olayların doruğa ulaştığı zamanları ve bir işin tamamlanıp görünür hale geldiği zamanları anlatır.

Boğa burcundaki ay ise maddi güvenliği ilgilendiren konular, finansal kaynaklarla ilgilidir. Bu günlerde bir süredir büyütmeye çalıştığınız ortaklaşa gelirlerinizle ilgili sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Başkalarının sahip olduklarına çok fazla odaklanabilir ve bundan dolayı zarar görebilirsiniz. Yine bu dönemde miras, ortak kazanımlar, vergiler borç-alacak ilişkileriniz de hareketlenebilir.

Aldığınız sonuçların pek tatmin edici olmadığını düşünebilirsiniz. Bu dönemde başkalarından beklediğiniz destekler gelmeyebilir ve artan harcamalar sizi maddi açıdan dar boğaza sokabilir. Dikkatli olmalısınız. Yeni yatırımlar konusunda da dikkatli olmanız gereken bir dönem. Bir yenilik yapmadan önce biraz daha beklemenizde yarar var.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor. Böylece sizin için daha hareketli bir dönem başlıyor. Özellikle yakın çevre ilişkileri, iletişim, kısa yolculuklar, anlaşmalar gibi konularda daha görünür olacağınız gelişmeler olabilir. Veya yakın çevreden önemli kişilerin desteğini alarak istekleriniz konusunda harekete geçebilirsiniz.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Özellikle aile hayatınızı ve aile bireylerinizi ilgilendiren konularda etkileyici gelişmeler yaşayabilir, değiştirmeniz, dönüştürmeniz ve artık yenilenmeniz için gereken koşulları fark edebilirsiniz.

24 Kasım Merkür- Jüpiter karesi var. Özellikle, yakın çevre, eğitim, kısa yolculuklar, yakın ilişkiler, anlaşmalar, iletişim gerektiren konularda beklentileriniz arttığı gibi sorumluluklarınız da artabilir. konularda gereksiz kuruntular içine girebilir, endişelerinizi abartabilirsiniz. Yine bu dönemde düşüncelerinizi ifade ederken zorlanabilir ve çevrenizin yargılayıcı tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz.

30 Kasım Mars- Jüpiter karesi var. Bu günlerde kardeşler ve yakın çevrenizle ilgili zorlayıcı gelişmeler yaşayabilir, fikirlerinizi ve yeni projelerinizi kabul ettirmekte güçlük çekebilirsiniz.

İsteklerinizi kabul ettirme konusunda ısrarcı davranabilirsiniz. Hayata geçirmek istediğiniz projeleriniz iş çevrenizdeki sorunlar nedeniyle geri kalabilir. Yine bu dönemde yakın çevrenizden bir akraba veya dostunuzun sağlık konularıyla uğraşabilir, onların sorunlarını halletmek zorunda kalabilirsiniz. Kısa mesafeli yolculuklarınızla da ilgili bazı sorunlarla karşılaşmanız muhtemel.

30 Kasım Venüs- Merkür uyumlu açısı var. Özellikle anlaşmaların kolay sağlanacağı, düşüncelerin kolayca aktarılabileceği bir dönem. Yakın çevrenizle fikir birliğine varabilir, uzlaştırıcı ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

İletişim ve ilişkiler açısından olumlu gelişmeler kaydedilebilir.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde derinleşen duygulara, kıskanç ve kuşkucu tavırlara dikkat etmek lazım. Özellikle de parasal kaynaklarınızı ilgilendiren konularda fazla hırs ve büyük beklentiler zarar getirici olabilir.
 
#11
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları İkizler

Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu günlük işleriniz ve sağlığınız konusunda sizi harekete geçirecek.Rutin işleriniz çok fazla öne çıkabilir, çok eğlenceli sayılmayan görevleriniz olabilir.
6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor.

Özellikle günlük hayatınızın rutin işleri veya işyerinizle ilgili konularda kendinizi daha fazla sorumlu hissedebilir, günlük hayatınızla ilgili yenilikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Bu arada sağlık konusunda da yeni gelişmeler olabilir.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Bu da eğitim, uzun mesafeli yolculuklar, eğitim, yabancı kültürle ilişkiler, hukuk, inançlarınız, manevi değerleriniz gibi konularda bir süredir önünüzü net görmenize engel olan konular artık netleşiyor. Artık hayallerinize daha çok odaklanabilir ve gelişiminiz için çalışmalara başlayabilirsiniz. Bu konularla ilgili yolculuklara çıkabilir, eğitim, kurs seminer gibi aktivitelere katılabilirsiniz.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geri dönüyor. Aşk hayatınız hareketleniyor ve mutluluk arayışlarınız sürüyor. Bu arada aşk konusunda eski sorunlar yüzünden huzursuzluk yaşayabilir, eski aşkınızla yeniden bir araya gelebilirsiniz.

Venüs'ün geri gittiği bu günlerde ilişkinizle ilgili eski sorunları halletmek için pek çok fırsatla karşılaşacaksınız. Bu fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.

Merkür ise 7. Ev konularınızı harekete geçirecek. İkili ilişkilerinizle ilgili konular harekete geçerken. Yeni ortaklıklar ve ilişki fırsatları gündeme gelebilir. Bu günlerde evlilik ve ortaklık konusunda yeni anlaşmalar yapabilir, eşinizi ilgilendiren konularla uğraşabilirsiniz. Bu arada tartışmalara ve eleştirilere açık olduğunuz bir dönemdesiniz.

Sabırsız ve alıngan tavırlar sergilememeli tam tersine sakin ve anlayışlı olmaya gayret göstermelisiniz.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Bu etkileşim, ilişkileriniz ve aşk hayatınızla ilgili sahip olmayı arzuladıklarınız için artık sorumluluk alma vaktinin geldiğini işaret ediyor. Aynı zamanda bu sorumlulukları yerine getirirken fazla zorlanmayacak, kararlı ve kendinizden emin bir şekilde harekete geçeceksiniz.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Jüpiter sizin iş ve kariyer alanınızda gerilerken bu konuyla ilgili plan ve projelerinizi de bir süredir askıya almak durumunda kalmış olabilirsiniz.

18 Kasım'dan itibaren, artık size engel olan şartların değiştiğini sevinerek fark edeceksiniz. Şimdiye kadar gecikmiş, bir türlü hayata geçiremediğiniz projeler için artık hızlanma zamanı. Şimdiye kadar olan süreçte işlerinizin aksayan yönlerini düzenleme fırsatı da bulduysanız artık biraz daha rahat nefes alabilirsiniz.

Bu dönem, işinizde veya toplumsal statünüzde, terfi, yükselme ve takdir göreceğiniz fırsatları işaret ediyor. Bunun yanı sıra elinizdeki işleri tamamladıysanız, artık yeni projeler için de harekete geçebilirsiniz.

İş veya kariyer hedeflerinizle ilgili büyütmek istediğiniz her ne ise fırsatı kaçırmayın.
Venüs ise beşinci evinizi etkileyecek. Bir süredir beşinci evinizde geri giden Venüs sizi hem duygusal konularda hem de maddi konularda çok zorlamış olabilir. Özellikle geçmiş aşk ilişkilerinizle ilgili artan duygusal yoğunluğunuz çabuk kırılmanıza ve üzülmenize yol açmış olabilir.

Bu arada keyfinize, eğlencenize veya çocuklarınıza çok para harcamış ta olabilirsiniz. Artık Venüs düzeliyor. Ve şimdiye kadar sizi duygusal anlamda zorlayan sorunlardan kurtulacağınızı işaret ediyor.

Aşk arzunuz ve tutkularınız artıyor. Yepyeni ve çok etkileyici bir aşkın içinde kendinizi bulabilirsiniz. Geçmiş ilişkilerinizle ilgili sorunlarınızı çözümlediyseniz ki şimdiye kadar yaşadığınız süreç buna imkan tanıyordu. Artık yenilenmiş bir ilişkiyle hayatınıza devam edebilir veya aşk hayatınızı etkileyecek biriyle tanışabilirsiniz.

Öte yandan çocuk sahibi olmaya yönelik arzularınız artabilir, mutluluğunuza daha fazla yönelebilirsiniz.

Sanatsal yetenekler ve yaratıcılığınızın arttığı bir dönem. Bu arada yetenekli olduğunuz alanlardan size para kazandıracak fırsatlarla da karşılaşabilirsiniz.

19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi'de bulunan Satürn'e de uyumlu etki yapıyor.

Yay burcunda kavuşum yapan Merkür ve Mars, sizi ikili ilişkiler, evliliğiniz, ortaklıklarınız gibi alanlarda etkiliyor. Bu günlerde mutluluğunuzu ciddiye alabilir ve yeni ilişkiler kurmak adına harekete geçebilirsiniz.

Böylece kendinizi daha rahatlamış ve keyifli hissedebilirsiniz. Özellikle iletişim becerilerinizin artmasıyla ilişkilerinizde daha karizmatik ve etkileyici olacaksınız. Vereceğiniz kararlarda bulunduğunuz ortamlarda sözünüzü geçirebilir ve verilecek kararlarda etkili olabilirsiniz. Yeni anlaşmalar açısından da olumlu bir dönem.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Dolunay, sizi kontrol edemediğiniz bir alanda etkiliyor. Bu alan gizli düşmanlıklar, kıskançlıklarla ilgilidir. Başarınızı çekemeyen kişilerle yüzleşebilirsiniz.

Gizli düşmanlarınız görünür hale gelebilir, yanınızda çalışanlar, günlük çalışmalarınız, iş ortamınız gibi konularda gergin etkilerle karşılaşabilirsiniz. Bu arada sağlık konularına da dikkat etmelisiniz.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor. Böylece sizin için daha hareketli bir dönem başlıyor. Özellikle ikili ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklığınız, önemli konulardaki anlaşma ve görüşmelerinizle ilgili konular harekete geçecek.

Önemli anlaşmalarınızı, iş bağlantılarınızı ve görüşmelerinizi, ortaklaşa girişimlerinizi, bu süreçte bir sonuca bağlayabilirsiniz.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Özellikle ortaklaşa gelirlerinizi, borç-alacak, miras gibi ilişkilerinizi ilgilendiren konularda sizi etkileyecek olaylarla karşılaşabilir, sonucunda da değişmeniz, dönüşmeniz ve yenilenmeniz için zorlanabilirsiniz.

Başkalarından çok etkileneceğiniz bu süreçte, çok etkileyici kişiler veya olaylar kaderinizi değiştirmeniz için size yardımcı olacak.

24 Kasım Merkür- Jüpiter karesi var. Özellikle ilişkileriniz ve kariyerinizle ilgili konularda gereksiz kuruntular içine girebilir, endişelerinizi abartabilirsiniz. Yine bu dönemde iş, ortaklık ve evlilik anlaşmalarınızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Fazlasıyla yargılayıcı düşünebilir, manevi desteğe daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz.

30 Kasım Mars- Jüpiter karesi var. Bu günlerde toplumsal statünüz, hedefleriniz, ilişkileriniz ve kariyerinizle ilgili konularda harekete geçmekte zorlanabilirsiniz.

Aceleci ve agresif tavırlar içine girebilir, gerginlikler yüzünden fırsatları kaçırabilirsiniz. Bu konularda yapılan harcamalar bütçenizi gereksiz yere zorlayabilir. Fazla iyimserlikten ve büyük beklentilerden kaçınmanız gereken bir dönem.

30 Kasım Venüs- Merkür uyumlu açısı var. Özellikle ikili ilişkileriniz açısından anlaşmaların kolay sağlanacağı, düşüncelerin kolayca aktarılabileceği bir dönem.

Fikir birliği ve uzlaşmalar için harekete geçilebilir. İletişim ve ilişkiler açısından olumlu gelişmeler kaydedilebilir. Fakat Jüpiter ve Mars arasındaki zorlayıcı etkileşim bu günlerde çok fazla iyimserlik ve büyük beklentiler içine girmemeniz gerektiğini de işaret ediyor.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde günlük yaşam koşulları, sizin için çalışan kişilerle ilgili konular ve sağlık konuları harekete geçiyor.
 
#12
2010 Kasım Ayı Burç Yorumları Yengeç
Bu ayın ilk yarısında Akrep burcunda bulunan gezegen yoğunluğu aşk hayatınız ve mutluluğunuz ile ilgili konularınızı etkiliyor.6 Kasımda Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun zamanları işaret ediyor. Özellikle aşk hayatınız, çocuklarınız, yaratıcı yetenekleriniz ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Aşk hayatınızla ilgili de sürpriz ve hızlı gelişmeler, beklenmedik başlangıç veya bitişler mümkün olabilir. Yaratıcı yönlerinizi fark edebilir ve farklı hobiler, yeni uğraşılar edinebilirsiniz.

Çocuklarınız konusunda da yeni gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Eğlence, macera, gibi konulara daha fazla önem verebilirsiniz. Risk alma arzularınızın artacağı bu dönemde spekülasyonlara olan ilginiz de artabilir.

6 Kasım'da Mayıs sonundan beri geri gitmekte olan Neptün ileri hareket etmek üzere duruyor ve 8 Kasım'da ileri hareketine başlıyor. Bir süredir, kadersel olarak sizi etkileyen, başkalarına dayalı işlerde zorlayıcı durumlarla karşılaşmış ve hayal kırıklıklarına uğramış olabilirsiniz. Veya almış olduğunuz kredi, borç , muhasebe, vergi, sigorta gibi şeylerle ilgili beklenmedik sıkışıklıklar, kayıplar, sizi zor duruma düşürebilecek aldatıcı durumlar karşınıza çıkmış olabilir. Ama bu tarihten itibaren sizi rahatsız eden bu durumlar düzelebilir.

Ekonomik dengenizi daha rahatlatacak durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ortaklaşa sahip olunan kaynaklar, kredi veya borç almak, diğer kişilerle parasal alışverişlere girmek açısından endişe ve kuruntularınızı azaltacak gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Artık ekonomik konular ve başkalarından beklediğiniz desteklerle ilgili hayallerinize daha çok odaklanabilirsiniz.

8 Kasımda Merkür Yay burcuna geçerken, geri hareketli Venüs'te Terazi burcuna tekrar geçiş yapıyor.

Merkür'ün en çok, günlük hayatınız, iş hayatınız ve sağlığınızı ilgilendiren konularda sizi etkilemesi mümkün. Özellikle, çalışma alanınız veya becerilerinizi geliştirmiş olduğunuz işlerle ilgili konularda, hızlı gelişmelere tanık olabilirsiniz.

İş ortamınızda ve yanınızda çalışanlarla ilgili konularla uğraşabilir, günlük işlerinizi hızlı bir şekilde organize edebilirsiniz. Çevrenizdekilerin sağlığı ile ilgili haberler alabilir, kendi sağlığınızla da ilgili yeni fikirler ve düşünceler içine girebilirsiniz.

Venüs ise 4. Ev konularınızı harekete geçirecek. Aile ilişkileriniz ve evinizle ilgili, gelişmeler harekete geçiyor. Aileyle ilişkilerinizde geçmiş sorunlar tekrar gündeme gelebilir ve gergin huzursuz etkiler söz konusu olabilir.

Aile içinde alışılmış davranış kalıplarınız ve motivasyonlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Daha çözümleyici davranmalısınız.

14 Kasım Mars - Satürn arasında uyumlu etkileşim gerçekleşiyor.

Bu etkileşim aileniz ve evinizle ilgili artık sorumluluk alma vaktinin geldiğini işaret ediyor. Özellikle ailevi konularda yaşanacak gerginlikler, aileyle ilişkiler adına huzursuz etkiler söz konusu olabilir.

Ev değişikliği kararları gündeme gelebilir. Kendinizi daha güvenli ve huzurlu hissedeceğiniz bir yere gitmek isteyebilirsiniz. Özellikle aile bireyleriyle olan ilişkilerinizde davranışlarınıza dikkat etmelisiniz.

Gereksiz tartışmalara girip birbirinizi
üzmeyin. Aynı zamanda para yüzünden de aile içinde yaşayacağınız olaylardan etkilenebilirsiniz. Biraz daha hoş görülü olmaya çalışmalısınız.

Bu arada sizi günlük işlerinizle ilgili zorlayacak olaylar da meydana gelebilir. Günlük yaşamınızda aile büyükleri veya sizin için otorite konumunda olan birinin baskısı ile karşılaşabilirsiniz.

Her durumda sorumluluk alacak gereğinden fazla çalışmak zorunda kalacaksınız. Sağlık problemleriniz konusunda dikkatli olmalısınız.

18 Kasım'da, geri gitmekte olan hem Venüs hem de Jüpiter doğru hareket etmeye başlıyorlar.
Jüpiter sizin eğitim, yolculuklar, kişisel gelişim ve inançlarınızı anlatan dokuzuncu evinizde geriliyordu. Bu süreçte, harekete geçmek istemiş olabilir, gecikmeler ve türlü aksiliklerle karşılaşmış olabilirsiniz. Bu arada içsel bir yolculuk yaparak manevi gelişiminizi ilgilendiren konulara odaklanmış ve iç sesinizin size fısıldadığı şeyleri de anlama fırsatı bulmuş olmanız mümkün.

Jüpiter'in ileri harekete başladığı 18 Kasım'dan itibaren sizin için seyahatler, eğitim, yurt dışı bağlantılı konular tekrar gündeme gelebilir ve ne zamandır istediğiniz bir yolculuğa çıkma olanağı bulabilirsiniz. Bu yolculuk şimdiye kadar sizi sıkan ve yoran konulardan uzaklaşmanız için iyi bir fırsat olabilir. Bu arada gittiğiniz yerlerde değerli kişilerle karşılaşabilir ve onların size sunacağı fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Venüs ise ev ve aile konularında etkili olmaya devam edecek. Bu süreçte aile içinde geçmişten gelerek huzursuzluk yaratan konulardan kurtulabilir, ailenizle birlikte huzurlu bir ortama kavuşabilirsiniz.

19 Kasımda Merkür ve Mars kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Terazi de bulunan Satürn'le uyumlu etkileşim içine giriyor.

Yay burcunda kavuşum yapan Merkür ve Mars, sizi günlük çalışmalarınız ve sağlıkla ilgili alanınızı etkileyecek. Günlük hayatınızda hareketlilik artıyor. Yeni düzenlemeler yapabilir, yeni görevler edinebilirsiniz.

Ekip çalışmaları için iyi bir zamandasınız. Enerjiniz ve karalığınız ekibi de harekete geçirecek. Sorumluluk gerektiren işlere yatkınsınız fakat baskıcı davranışlardan kaçınmanız gerekiyor. Bu arada sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Aileden birinin sağlık sorunları da sizi uğraştırabilir.

21 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Bu Dolunay, sizin, cemiyet hayatınız, gruplar veya dostlarınızla ilgili alanınızı etkileyecek. Bu alanda bir süre önce başladığınız çalışmaların görünür sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu aşamadan sonra çalışmalarınıza devam edip etmemek elde edeceğiniz sonuçlara bağlı olacak. Bu çalışmalar, gruplar içinde organizasyonlar, sosyal projeler, geleceğe yönelik umutlarınızla ilgili projeler olabilir veya yeni edindiğiniz bir dost çevresiyle ilgili olabilir.

Sosyal ilişkilerinizi bağlayan konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Dahil olduğunuz gruplar, kulüpler, dernekler veya organizasyonlarda, gerginlikler ve çekişmeler meydana gelebilir. Bu günlerde, arkadaşlarınızla ilişkilerinizde de dikkatli olmanız gereken bir süreçten geçmektesiniz.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor.
Özellikle günlük hayatınızda görünür olacak ve sağlık, temizlik, düzen, gibi konularda çalışmaları hızlandıracaksınız. Yardımcılarınız veya sizin altınızda çalışan kişileri iyi yönetebilir, üzerlerinde etkileyici bir izlenim bırakabilirsiniz.

İletişim ve ilişkiler açısından olumlu gelişmeler kaydedilebilir.Başkalarından beklediğiniz maddi destekler önem kazanacak. Bu arada ortaklaşa kaynaklarınızda güç mücadeleleri yaşayabilirsiniz.

Sahip olma arzunuz çok kuvvetlenebilir ve tutku ön plana çıkabilir. Ve güç odaklı ilişki ihtiyacı içine girebilirsiniz. Para ile ilgili konular, borç, alacak, krediler, eşin parası, miras meseleleri, iş anlaşmaları dikkat edilmesi gereken konu başlıkları. Hesabınızı çok dikkatli yapmanızı öneririz. Özellikle borçlar ve kredilere dikkat.

23 Kasım Plüton Kuzey ay düğümü ile Oğlak burcunda tam kavuşum yapıyor. Değişim ve dönüşüm gezegeni, Plüton Oğlak burcunda, Kuzey ay düğümü ile 23 Kasım'da tam kavuşum yapıyor. Bu kavuşum özellikle ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız, partneriniz ve size rakip olan kişilerle ilgili kadersel bir değişim ve dönüşüm zamanını işaret ediyor.

Bu dönemde ilişkilerinizi ve partnerinizi ruhsal bakımdan değiştirecek ve dönüştürecek olaylar yaşayabilir başkalarının hâkimiyetini veya baskısını kabul etmekte zorlanabilirsiniz.

İlişkilerinizin kaderini etkileyecek önemli gelişmelerin olabileceği bir dönem. Mevcut birlikteliğinizde, gerekli değişimler yapılamazsa, ilişkiniz riske girebilir. İkili ilişkiler adına zorlayıcı bir dönemden geçmektesiniz.

24 Kasımdan itibaren yurtdışı bağlantılı konularınız, hareketleniyor. Özellikle eğitim konularında seyahatler gündeme gelebilir. İş ortamınız, uzmanlaşmak istediğiniz alanlar, sağlık konuları, evcil hayvanlarla ilgili konularda yurt dışı bağlantılı çalışmalar yapabilirsiniz. Yolculuklar ve anlaşmalar gündeme gelebilir.

30 Kasım Mars- Jüpiter karesi var. Jüpiter ve Mars arasındaki zorlayıcı etkileşim bu günlerde çok fazla iyimserlik ve büyük beklentiler içine girmemek gerektiğini de işaret ediyor. Başkalarına gereğinden fazla güvenmek sorun getirebilir. Ayrıca rutin işler, sağlık, yolculuklar gibi konu başlıklarında sorunlar çıkabilir. Özellikle yolculuk ve sağlık konularına dikkat.

30 Kasım Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs'ün yeniden Akrebe geçtiği bugünlerde derinleşen duygulara, kıskanç ve kuşkucu tavırlara dikkat etmek lazım. Özellikle de aşk hayatınız ilgilendiren konularda kıskanç ve sahiplenici tavırlar takınabilirsiniz. Bu da ilişkilerinizi zora sokabilir. Çocuklarınızı ilgilendiren konularda ise onların üstünde baskı duygusu uyandıracak davranışlardan kaçınmak gerekebilir.