2011 Ev Dekorasyon Modelleri

#1

2011 Ev Dekorasyon Modelleri konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
2011 Ev Dekerasyonu Nasıl
2011 Ev Dekerasyon Trendi
2011 Ev Dekerasyon Modası

Tıpkı günlük yaşantımızdaki giysilerimizde moda kavramı yaşandığı gibi aslında ev dekorasyonu nda ve ev tekstilinde de moda kavramı vardır. Her sene ev dekorasyonunda moda olan trend olan renkler ev tekstiline ve ev dekorasyonuna yansıtılır. Sezon sezon değişen renkler her sene evlerimizi renklendiremesede evini yenileyecek yada yeni ev kuracaklara oldukça yardımcı olmakta.

Dekorasyondan modaya kadar her yıl değişen trendlerin hızına yetişmek zor ama imkansız değil. Evinizin yenilenme süresinde bu yılın öne çıkan trendlerinden ilham alabilirsiniz. İşte 2010-2011 sezonunu etkisi altına alan dört trend ve öne çıkan detaylar.



Trend 1: Temptation


Teknoloji çağının duygusallığı olarak tanımlayabileceğimiz trend, bilişimin önem kazandığı ve kişilerin gittikçe daha fazla internet bağımlısı olduğu günümüzde ruhsal değerleri yeniden vurguluyor. Modası geçmeyen formlar yeni klasik stillerle bütünleşiyor. Şarap kırmızısı, soluk yeşil gibi zor renklerle sıkça karşımıza çıkıyor. Trendin “Özel yaşam” temasında modern dokular, eskitme yüzeylerle birlikte kullanılıyor. “Sahne oyunları” mekanları, eski ile yeninin, orjinal ile sahtenin birleşimi ile mistik ve fantastik bir oyun sahnesine dönüştürüyor. “Klasik dijital” temasında ise gerçekle virtüel formların yarattığı çarpıcı efektleri yakalıyoruz.

Malzemeler: İpek, yün, tafta ve saten karışımı kumaşlar, ahşap yüzeyler, transparan, renkli plastik malzemeler.

Renkler:
Mat ve parlak renkler, mor, bordo ve turuncu kombinasyonu.



Trend 2: Hypernature


Şiirsel bir anlatımla tasarlanan ürünlerin dikkat çektiği trend, daha çok yeni nesil şehir hayatına taze bir soluk katmayı planlıyor. Kendini iyi hissetmek isteyenler için sakin ve dingin renklere transparan ve doğal dokular eşlik ediyor. Trendin yaşam alanlarında yarattığı etkilerden en önemlisi ise yenilenme ve içsel uyum hissi. Modern ve rasyonel değişime sıcaklık ve duygusallık katan “Kişisel yenilenme”, doğallığı farklı kumaş ve renk oyunları yaratan karmaşık materyallerle anlatan “Organitech” ve yumuşak, parlak ve aydınlık yüzeylerle duygusal geçişler yaratan “Çoklu gerçeklik” trendin alt başlıkları.

Malzemeler: Transparan ve metalik malzemeler, mat ve parlak dokular, bambo, cam, pleksi, akrilik ve metal. Keten, koton gibi doğal dokumalar, nakışlar, işlemeler ve simli kumaşlar.

Renkler:
Pastel mavi, açık pembe, lila, pastel yeşil ve turuncu.



Trend 3: Intuition

Ekonomik kriz dönemlerinden sonra değişen yaratıcılık kriterleri, tasarımcıları her zaman kullanılabilir, hesaplı ve fonksiyonel ürünler tasarlamaya itiyor. Trendin üç alt temasının ortak noktası da bu: Modern ve çağdaş yaratıcılığın işlevsellikle birlikte kullanımı. Günlük hayatı baz alan trendin “çarpıcı yaratıcılık” teması özgür ve spontan yaklaşımın bir sonucu. Güçlü ve parlak renkler, saf ve sanatsal tasarımlar dinamik bir mimari anlayışı sunuyor. “Grafik cazibe” teması ise tamamen fonksiyonellik üzerine kurgulanmış. Baskı desenlerle yaratılan yüzey oyunları ve geometrik formlar mekanlara eğlenceli bir ruh katıyor. Parlak renklerin doğal tonlarla birleştiği üçüncü tema “Büyülü sadelik”.



Trend 4: Futurustic

Yüksek kalitenin sadelikle buluşması da diyebileceğimiz Futuristic trend, ekolojik yaklaşımların yani doğanın bir iz düşümü. Eco Luxury olarak da anılan trendin alt başlıklarından biri “Köklere dönüş”‘ü sembolize ediyor. Kuraldışı formlar ve malzemeler doğada oldukları gibi ham olarak kullanılıyor. “Lesstravagance” ise “azlık çok şeydir” konseptini öne çıkaran bir tema. Basit malzemeler yüksek kalite ve teknoloji ile yeniden şekillenerek kullanılıyor. Ham ürünlerin ince çizgilerle birleşerek sunulduğu üçüncü ve son temanın hedefi ise zamansız konfor sunmak.

Malzemeler: Yün, pamuk, keten, deri ve kağıt.

Renkler: Siyah, kahve tonları, bej, beyaz ve az da olsa dore.
 

SeLeN

Yönetici
Editör
#2
2011 Dekorasyon Markaları - 2011 Dekorasyon Modelleri - 2011 Dekorasyon Resimleri - 2011 Dış Dekorasyon Örnekleri - 2011 Ev Dekorasyonu - 2011 iç Dekorasyon Örnekleri - 2011 Mimari Dekorasyon




2011 yılına girmeye hazırlandığımız şu günlerde bir çok kişi de yeni ev dekorasyonu hazırlıkları yapmaya başladılar. Evlerinin eski tarzını yenilemek isteyen ev hanımları 2011 yılı dekorasyon trendlerindenlerin haberdar olmaya çalışıyorlar.



Bu durumun bilincinde olarak hareket eden uzmanlarımız yeni yılda evlere yeni dekorasyon fikirleri ve yeni modelleri ile farklı bir tarz farklı bir hava getiriyorlar. Alanında uzman ekipleri, mimarisi, projesi ile sizlere çok özel bir hizmet sunan arzum dekorasyon 2011 yılında evlerinizi yeni baştan yaratıyor.



Trend yaratacak dekorasyon, iç dekorasyon, dış dekorasyon modellerini oluşturan arzum dekorasyon yıllardır müşterilerine en kaliteli hizmeti vermektedir. İç dekorasyonda şüphesiz bir çok moda akımına öncülük eden firma bir çok ünlünün de ev dekorasyon mimarisini hazırlayarak evlerini yeni baştan yaratarak muhteşem iç dekorasyon örneklerine imzasını atmıştır.



2011 iç dekorasyon örnekleri

Sizlere arzum dekorasyonun yaratmış olduğu bir kaç iç dekorasyon önrneğini sunarak dileyenlere de firmanın telefon numarasını vermek istiyoruz. Arzum dekorasyon ulaşabileceğiniz telefon numaraları 0532 432 82 60

2011 dekorasyon resimleri