2011 Mart Aslan Burcu Yorumu

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mart 2011 Aslan Burcu

14 Mart-22 Mart 2011 tarihleri arasında yöneticiniz Güneş gezegeninin Koç burcundaki seyri güçlü bir oluşumdur. Kimliğinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade edebilmenizde size destektir. Başlangıçları vurgulayabilir. Kendiniz adına yeni bir şeyler keşfetme ve yaratma güdünüz yükselir. Sıcak, tasasız ve direkt olarak hareket etme isteğiniz yoğundur. Cesaret duygunuz oldukça ön plandadır. Kendinizi tanıtmak, ne istediğinizi saptayarak ilerlemek kolay olabilir. Fakat bu tarihlerde Venüs geri harekette olduğu için, insanlarla olan bağlantınızda paylaşım olgusunun ibresini kendi tarafınıza çekmeniz mümkündür. Kimi zaman oldukça düşüncesiz davranabilirsiniz. Fakat içinizde bir kötülük yoktur. Yani birilerine zarar vermek düşüncesiyle hareket etmezsiniz.

Amacınız sadece kendiniz için birşeyler yapabilmek, ilerlemektir. Fakat iş, bir başkasıyla uyumlu olmaya gelince kendi ekseniniz etrafında dönmeniz mümkündür. Spontan hareketlerinizde çocuksu bir heveslilik vardır. bir şeylere uzun süreli temel atmaktan ziyade, bir an önce ele geçirmek ve başardım demek çok daha hoşunuza gidebilir. Yapılması gereken etrafınızla olan temasınızda ilişkilerinizi ılımlı bir şekilde sürdürmek, ilişkinizde agresif tutum veya tam tersi içe yönelerek inatlaşmaktan uzak durmak, çevrenizle bağınızı güçlü bir şekilde sürdürmeye çalışmaktır. Öncelikle ilişkilerinizden başlamak üzere kariyerinizle alakalı her konuyu bir kez daha gözden geçirmeniz ve size gerekli olanları saptamaya çalışmanız son derece önemlidir. Kimileriniz için bu dönem yeni bir iş girişimi için belli bir zaman boyunca araştırma ve keşifte bulunma anlamı taşıyabilir. Yani işin içeriğini öğrenebilmek adına bilgi sahibi olmaya çalışmak gerekebilir. Bazılarınız için bu dönem işinizle alakalı yapılacak yolculukların simgesi olabilir. Yani işin tam manasıyla oturması için öncelikle yeni çevrenizi tanımanız, kendinizi tanıtmanız lazımdır. Bu tarihlerde dikkat edeceğiniz bir başka husus ise, yaratıcı aklınızın ve buluşçuluğunuzun ön planda tutulmasıdır. Yani işin mahiyeti veya çalıştığınız sektörün durumuna göre neler yapılması gerektiğin saptanması gibi. Bu saptamalar geri hareket süresince devam edebilir. Hem kendinizi gözden geçirmiş olursunuz hem de diğerleri tarafından anlaşılmaya çalışırsınız.

24 Mart -29 Mart 2011 tarihleri arasında yönetici gezegeniniz Güneşin Koç burcundaki seyri ise kimlik duygunuzun ateşli ve yüksek ifadesi olarak dikkat çekicidir. Bu etki altında hareket ve aktivite daha yoğun olarak göze çarpar. Kendinizi ifade etme arzunuz özellikle yüksek idealleriniz adına yoğundur. Hayatınızı şekillendirme ihtiyacınız belirgindir. Fakat işinizde daha başarılı olmak ve üst noktalara çıkabilmek için belli bir bilgilenme sürecinden geçmeniz lazımdır. Çünkü iş hayatında karşılaşacağınız sorunlarla başedebilmenin yolu bu bilgi ve tecrübeye bağlıdır. Bu etki altında kimileriniz yolculuklar yaparak, bazılarınız eğitim hayatınız vasıtasıyla uzmanlaşarak kendinizi geliştirdiğiniz gibi, bizzat yurtdışına çıkarak yeni gelişmeleri yakından takip ederek de deneyim sahibi olabilirsiniz. Bu etki altında dikkat etmeniz gereken nokta, belli bir hedef doğrultusunda ilerlemeniz, sabırsız davranmamanızdır. İşi tam manasıyla öğrenmek için bu kesinlikle şarttır. Bu enerji devam ederken ilişki konusunda sizi ben merkezci olmaya itecek Venüs geri hareketinin yaratabileceği durumların bilincinde olursanız, etrafınızdaki insanlarla temasta bulunurken zorluk çekmemiş olursunuz.

15 Mart -28 Mart 2011 tarihleri arasında aktivite ve isteklerinizi elde etme gücünün astrolojik temsilcisi Mars gezegeni Balık burcunda seyrine başlayacak. Bu etkinin parasal anlamdaki yansıması yine başkalarıyla olan münasebetinizin, gelir elde etmenizdeki önemini gösteriyor. Bu etki altında önemli olan kendi hedeflerinizi veya içinde bulunduğunuz durumu başkalarına bağımlı olarak çözmek yerine, engelleri ve sıkıntılarınızı kendinize güvenerek halletmeye çalışmanızdır. Yani dışarıdan bir yardım görmeseniz bile ayakta durabilmelisiniz. Bu seyir altında, parasal konularda dayanıklılığınız azalabilir. Hayali düşünce hakim olabilir. Hayatta hiçbir şeyin garanti olmadığını daha iyi anlayabilirsiniz. Bir amacınız vardır ve bunu gerçekleştirmek istiyorsunuzdur. Bu olduğu takdirde durumunuz belirlenecektir. Fakat bu süreçte herşey yavaş geliştiği için sabırlı olmak şarttır. İşte bu sabırlı olma aşamasında sıkılabilir, kadere veya başkalarına karşı içsel bir öfke besleyebilirsiniz. Çaresizliğinizi kimi zaman insanların dikkatini çekmek için kullanabilirsiniz. Oysaki yapılması gereken maddi konularda gerçekçi düşünmek, gerçekçi bir planlama yapmak, mücadeleden vazgeçmemek, kazanç elde etmek için hem dış dünyada savaşmak hem de size yardımcı olabilecek kişilerle ilişkinizi güçlü tutmaktır.

Yani işinizi bilen bir kişi gibi hareket etmeniz lazım. Görülüyor ki, finansal açıdan Mart ayı kimi zaman teşvik görmenizi kimi zamansa bulunduğunuz duruma göre hesabınızı bilmenizi fakat kesinlikle yılmamanızı, gerçekçi olmanızı gerektiriyor.