2011 Model Audi A3 Özellikleri Resimleri

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Audi A3 2011-2012

Audi A3 genel özellikleri

2012de piyasa çıkması kesinleşen 3cü jenerasyon A3ün yol testleri golf kasasında devam ediyor. Test aracına golf kasası giydirilirken bazı gövde parçalarından yeni kasanın ayrıntıları ortaya çıkıyor. Yeni A3'ün arkasının özellikle arka stop grubunun Q5'e benzemesi muhtemel gözüküyor. Araçta ilk etapta kullanılması muhtemel motorlar ise 105hp (75kW) 1.2 litre TSI, 141hp (104kW) 1.4-liter TSI, ve 173hp (127kW) 1.8-liter TSI. dizel olarak ise 207hp (152kW) 2.0-liter TDI. Ayrıca güncel kasada üretilmesinden vaz geçilen RS3 bu kasada hayata geçicek ayrıca güney amerika pazarı için sedan A3ün de ismi geçiyor


Premium kompakt sınıfının en çok satan modeli olan Audi A3, sadece gençler ve kadınların değil pek çok yaştan kullanıcının akıllarına ilk satın alınması gereken otomobiller listesinde bulunuyor.

VW Golf'un asil kardeş markası, kompakt sınıfta zarafet ve kalite konusunda kendi belirliyor. Bu kriterler, hem ilk nesil için hem de 2003 yılında üretilen takipçileri için de geçerli. Ilk üretilen modellerde süspansiyon sisteminin sertliği kullanıcılar tarafından memnuniyetsizlikle karşılanıyordu. Ancak Audi bu şikayetlere 2004 yılında reaksiyon Verdi ve standart donanımda daha yumuşak süspansiyonlar kullandı. Otomobilin sertliği iyi ayarlanmış süspansiyon sistemi (yine de konforlu süspansiyon isteyenleri pek memnun etmeyecek), ESP güvenlik sisteminin de katkısıyla üstün bir yol tutuş ortaya koyuyor. ESP kapatıldığında önden kayma eğilimine giren araç elektrohidrolik direksiyon sisteminin net ve direct tepkisiyle izine döndürülüyor. Audi A3'ün vites geçişleri sportif ruhu perçinliyor. Kemikli geçişler şehir içinde kullanıcısını bir sure sonra yoruyor olsa da sürüş zevkini gölgede bırakmıyor. 2003 yılında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı'da A3'ün üç kapılı ikinci nesli tanıtılmıştı. Beş kapılı portback ile tanışmamızsa 2004 yılı Paris Otomobil Fuarı'da gerçekleşti. 3 kapılı modelinde ön tarafta oturan yolculara yeterli diz mesafesi sağlanmış. Arkada oturan yolculara yeterli diz ve baş mesafesi, geniş bagaj hacmi Sportback modelinde daha fazla sağlandı. Sportback ismi verilen bu modeled, sportif görünüş kadar sedan araçlarda alıştığımız rahatlık ve genişlik de mevcut. arka kısmı sportif olan anlamına gelen portback aslında otomobilin hatchback tipinde olduğunu belirten bir kelime oyunu.

Alman üreticinin kompakt sınıftaki temsilcisi A3, zengin donanımı, quattro sistemi ve DSG şanzımanıyla sınıfının öne çıkan modelleri arasında bulunuyor. Satışa sunulduğu 1997 yılından bu yana hakkında pek fazla şikayet olmayan A3 uzun yıllar sorun cıkarmadan kullanılabilecek bir otomobil.

Audi A3 Resimleri