2011 uzman çavuşluk sınavları

#1
Sponsorlu Bağlantılar
2011 uzman çavuşluk sınav tarihi,
2011 uzman çavuşluk sınavı ne zaman,
uzman çavuşluk sınavları 2011


2011 uzman jandarma ve jatek sınavına girecekler adaylar için başvuru şartları

2011 yılı uzman çavuşluk sınavı geçtiğimiz yıl olduğu gibi başvuru Şubat ayında yapılacak. Başvurunuzu Jandarma karakoluna giderek ya da ösym'den başvurunuzu yapabilirsiniz.

UZMAN ÇAVUŞ ADAYLARINDA ARANACAK KOŞULLAR:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
Askerlik hizmetinin 6 nci ayı ile terhisini takip eden üç yıl içerisinde başvurmak. Ortaokul, lise, yüksek okul veya fakülte mezunu olmak. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ile ilişiği kesilmemiş olmak. Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak, soruşturma altında veya yargılanıyor olmamak. TSK manevi şahsiyetine gölge düşürücü, askerlik şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı siyasi, yıkıcı, bölücü, ideolojik görüşü benimsememiş olmak.

Uzman çavuş olmak isteyenler internette http://www.hvkk.tsk.mil.tr adresinde ve Askerlik Şubesi panolarında yayınlanacak ilana göre hareket edebilirler.


2011 uzman çavuşluk sınavları ile ilgili bilgiler,tarih ve şartları; resmi olarak açıklandıktan sonra sitemizde yayınlanacaktır.