2011 YGS nin Saati Değişti mi?

#1

2011 YGS nin Saati Değişti mi? konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
2011 YGS nin saati değiştimi,2011 YGS sınavının saati değişti mi?

ÖSYM Merkezi'nce (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme), saatlerin bir saat ileri alınacağı 27 Mart 2011 tarihinde yapılacak olan YGS Sınavı'nın (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) tarihinde veya saatinde değişiklik yapılmayacak.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, AA muhabirinin sorusu üzerine, sınavın ertelenmesinin veya saatinin değiştirilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

"Bakanlar Kurulu neyi takdir ederse ona uyacağız" diyen Demir, YGS tarihini belirlerken 27 Martta yaz saati uygulamasına geçileceğini bildiklerini kaydetti.

Demir, "Sınav saat 10.00'da olacağı için, çocukların o saate kadar kendilerine geleceklerini öngörüyoruz. Herhangi bir değişklik yok" dedi.

YGS'ye 1 milyon 692 bin 345 aday başvurmuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın "gün ışığından daha fazla yararlanmak" amacıyla yaz saati uygulamasına geçilmesi için hazırladığı kararname taslağında saatlerin 27 Mart 2011 Pazar günü saat 03.00"de bir saat ileri alınması öngörülüyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, YGS nedeniyle 27 Mart 2011 tarihinde planlanan ileri saat uygulamasının tarihinin değiştirilip değiştirilmemesi konusunun ilk Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacağını bildirmişti.