2011 Yılı Trafik Sigortası

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
2011 Yılı Trafik Sigortası Fiyatları - 2011 Yılı Trafik Sigortası - Trafik Sigortası Fiyat Listesi - Zorunlu Sigorta 2011 - Zorunlu Tirafik Sigortası 2011


Trafik sigortası primlerinin serbest tarife ile belirlenmesi uygulamasına geçeli bir hayli oldu.

Uzun yıllar boyunca sigortalılar bütün şirketlerden aşağı yukarı aynı fiyatlarla trafik sigortalarını yaptırıyorlardı. Serbest tarife uygulaması bu sebeple araç sahipleri tarafından pek bilinmiyor.

2011 yılı trafik sigortası fiyatları yine serbest tarife şeklinde şirketler tarafından belirlenecek.

Ankara, İstanbul veya hasar prim oranı yüksek şehirlerde oturuyor ve plakalarını kullanıyorsanız 2011 yılı sizin için pek de içaçıcı olmayacaktır.

Çünkü şu an itibariyle 0 km. veya noter satışıyla 2. el bir otomobil aldığınızda mesela 06 plaka için 210 TL’den başlayıp da 300 TL’ye kadar değişen aralıkta prim ödemeniz gerekecektir.

Eğer ki, aracınıza ait bir trafik poliçesi varsa ve bunu yenileyecekseniz, hasarlılık veya hasarsızlık basamağınıza göre ödeyeceğiniz prim, mesela 06 plaka için 165 TL’den başlayacaktır.

2011 yılında bu trafik sigortası fiyatları bir miktar daha yükselecektir. Tabii bunun karşılığında poliçenizin teminatları da yükselecektir.

Kamyonet, minibüs veya diğer kullanım tarzı araçlarınız için bu rakamlar çok daha yüksek olacaktır.

Buradaki formu doldurarak aracınıza ait güncel trafik sigortası priminizi öğrenebilirsiniz.