26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
26 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde görülecek yağışların, bu gece Batı Akdeniz'in batı kıyıları ile Antalya il genelinde, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren ise Marmara'nın batısında (Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Edirne ve Balıkesir'in Edremit,Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde) kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR :Ülke genelinde güney ve güneybatılı (Lodos) yönlerden orta İç Anadolu, Akdeniz ve Batı Karadeniz de kuvvetli (40-60 Km/S), Marmara ve Ege'de fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esecek.UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu gece Batı Akdeniz'in batısı ile Antalya il genelinde, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın batısında (Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve Balıkesir'in Edremit,Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, çevrelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, güney ve güneybatılı (Lodos) yönlerden İç Anadolu, Akdeniz ve Batı Karadeniz de kuvvetli (40-60 Km/S), Marmara ve Ege'de fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek (Ulaşımda aksamalar, soba zehirlenmesi vb.) olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar yarın (Cuma)bölgenin batısında (Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir'in Edremit, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde) kuvvetli olacak. Rüzgar bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına (60- 80 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

EGE
Çok bulutlu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar kuzey Ege kıyılarında (Dikili çevreleri) kuvvetli olacak. Rüzgar güneybatılı yönlerden fırtına (60-80 Km/S) olarak esecek.


AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olarak geçecek. Yağışlar Batı Akdenizin kıyı kesimlerinde ve Antalya il genelinde kuvvetli olacak. Rüzgar güney, güneybatılı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esecek.

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar güneybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esecek.

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar güneybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esecek.


ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla Giresun, Trabzon, Gümüşhane çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölgenin batısında güneybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esecek.

DOĞU ANADOLU
Parçalı bulutlu zamanla çok bulutlu olarak, yarın (Cuma) Malatya ve Erzincan çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don görülecek.


GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçecek.


DENİZLERDE HAVA
Yarın öğleden sonra Kuzey Ege’de fırtına, yarın Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan, doğusu gece güneydoğudan 3 ila 5, yarın 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, batısı gece batıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m yarın batısı 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5, yarın 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Sağanak yağışlı, Rüzgar: güneybatıdan 4 ila 6, yarın kuzeyi ile güneyinin açıkları 5 ila 7, yarın öğleden sonra kuzeyi 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m yarın 2,5m ila 3,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ
Sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatı 3 ila 5, doğusu 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,5m Görüş; iyi.