3 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
3 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam saatlerinde İzmir, Çanakkale, Tekirdağ, Eskişehir, Bolu ve Karabük çevrelerinin hafif ve kısa süreli olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Gece ve sabah saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde sis, Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta, Marmara'nın güneybatısında kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Çanakkale Boğazı ve çevrelerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde hafif buzlanma ve don beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

SİS UYARISI: İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görüleceğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.


BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Çanakkale ve Tekirdağ çevreleri hafif ve kısa süreli olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin güneybatısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde İzmir çevreleri hafif ve kısa süreli olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ
Parçalı az bulutlu geçecek.


İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Eskişehir çevreleri hafif ve kısa süreli olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis görülecek.


BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Bolu ve Karabük çevreleri hafif ve kısa süreli olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.


ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.


DOĞU ANADOLU
Parçalı az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde hafif don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.


GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçecek.DENİZLERDE HAVA
Kuzey Ege’de fırtına, Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5, batısı 4 ila 6, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, yarın sabah 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Batı Karadeniz'in batısında 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi.

MARMARA
Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi.

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 6 ila 8, Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, kuzeyi 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m kuzeyinde 2,5 ila 3,5m, Görüş: iyi.

AKDENİZ
Parçalı az bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

VAN GÖLÜ
Parçalı bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.