3 Boyutlu Dünyaya Geçiş...Yeşil Çizgilerin Dünyası...Buyrun İçeri...

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
3 Boyutlu Dünyaya Geçiş...Yeşil Çizgilerin Dünyası...Buyrun İçeri...

Arkadaşlar Filmlerden görmeye alışık olduğumuz yeşil çizgilerden oluşan 3 boyutlu tasarımlar yapmak bu dersin amacı...Ancak arada birkaç şey daha öğreneceğiz...Şöyleki ilk işlemlerimizde Pattern yani Doku yapımını göreceğiz...Ardından Transform yani Geçiş efektlerinden Perspective yani Boyutlandırmayı öğreneceğiz...
Buyrun o zaman derse....
1. İlk adımda 30*30 ebatında transparent bir sayfa açın...

2. Açılan sayfada Ctrl+A basarak seçili hale getirin...

3. Sonrasında Edit(düzen)>Stroke(vuruş) efektini resimdeki gibi uygulayın...

4. Sonuçta bu şekli elde edeceğiz...

5. Ardından Edit(düzen)>Define Pattern(desen düzenle) tıklayıp herhangi bir isim verelim...

6. Bu adımdan sonra yeni bir sayfa açıp arkaplanı siyah olarak ayarlayın...Yeni sayfa açarken unutmamanız gereken Transparent seçeneğini devre dışı bırakmak olacaktır...
Ardından yeni bir Layer oluşturup Edit(düzen)>Fill(doldur) seçeneğini tıklayıp resimlerdeki gibi az önce oluşturduğumuz patterni bulup uyguluyoruz...

7. Sayfamız yeşil cizgilerler donandıktan sonra yine Edit(düzen)>Transform(geçiş)>Perspective(boyut-biçim) tıklayıp aşağıdaki gbi uyguluyoruz...

8. Bu son adımda ben daha gerçekçi olsun diyerek Move Tool (V) ile çizgilerimi aşağı taşıdım...Ardından yeni bir Layer oluşturup onuda Patternimle doldurup yukarıya doğru taşıdım...Oluşan sonuç bu...Umarım beğenirsiniz...

Beni dinlediğiniz için teşekkürler...Buda 3 boyutlu gif çalışmam...Umarım beğenirsiniz....

Alıntı