350 Watt Stüdyo Anfi Devresi

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Güç Anfisi - Power Amplifier Circuit - Rms Anfi Devresi - Stido Amplifier - Stüdyo Anfi

Oldukca güçlü kaliteli stüdyo amplifikatör devresi besleme voltajı simetrik +- 2x70volt dc Volt toplam 140 volt dc yüksek voltaj dikkatli olunuz.

Anfinin güç kaynağı için 500 Watt 2×50 volt bir trafo işinizi görür çıkış transistörleri için 4×4 MJL21194 ve MJL21193 kullanılmış fiyatları yüksek olabilir ama bu iş için üretilmişler oldukca güçlü transistörler ayrıca bu güç anfisi için devre için çıkış koruma devresi öneririm Buradaki devre işinizi görür. Devre 8-ohm hoparlör ile 200w 4-ohm hoparlör ile 350w güç veriyor.

Güç kaynağı şemasında 6 adet 8000uf kullansatör kullanılmış bu değer biraz zor bulunur yerine 10000uf kullanabilirsiniz. Kullanılacak köprü diyot ise 35 amper metal tip olmalı güç transistörlerinin soğutulması için resimdeki gibi büyük petekli soğutucu kullanılmalı hatta daha iyi soğutma için fan bağlamanızı öneririm

PCB tasarımıda oldukca şık ve anlaşılır şekilde Ayrıca anfi devre şemasında kritik bölgelerin voltaj bilgileride bulunmakta test, deneme işlemlerinde işinize yarayacaktır.

350W Stüdyo Anfi şema baskı devre dosyaları : 350_watt_anfi.rar


Yazar: gevv - 320volt
 

K

Kayıtsız Üye

#2
teşekkür ederim.yeni tesadüf ettim sitenize,eskiden çok uğraşırdım elektronik devrelerle..Şimdi sadece sükunet akımı ne olmalı ne olmamalıdır konusunu arıyorum..