4 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
4 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek sis; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde lokal olarak gün boyu etkili olacak. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Kayseri, Sivas, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Genellikle doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.UYARILAR
Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek sisin; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde lokal olarak gün boyu etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.


BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Kayseri, Sivas, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.BÖLGELERİMİZDE HAVA


MARMARA
Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer görülecek sis hadisesinin Trakya ile Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde lokal olarak günboyu devam etmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


EGE
Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.


AKDENİZ
Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresinde yer yer hafif sis görülecek.


İÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ile birlikte Kayseri ve Sivas çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.


BATI KARADENİZ
Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis, Kastamonu çevrelerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.


ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis, Çorum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.


DOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer sis, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.


GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçecek.


DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.


KARADENİZ
Az bulutlu ve açık, Batı Karadeniz’in batısı sisli, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 doğusu gece 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan gece güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, gece Orta Karadeniz’de 1,5 ila 2,0m, Görüş: İyi. Sis anında zayıf.


MARMARA
Az bulutlu ve açık, gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: batı ve güneybatı kuzeyi kuzeybatıdan 1 ila 3 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.


EGE
Az bulutlu sabah saatlerinde Kuzey Ege’nin kuzeyi sisli, Rüzgar: Kuzey Ege’de batı ve güneybatı gece güneyi kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi. Sis anında zayıf.


AKDENİZ
Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, açıkları 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m açıkları 2,0m. Görüş: İyi


VAN GÖLÜ
Az bulutlu, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan doğusu güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.