5 adımla Yeni yıla girerken güzelliğinize güzellik katacak

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar


Yeni yıl yepyeni kararlar almak ve uygulamak için harika bir fırsat. Kırışıklıklarınızın önüne geçebilir, sağlıklı saçlara kavuşmak hiçte zor değil.

Bugün, aldığınız yeni kararları hemen uygulamaya başlayın. Böylece yeni yılla birlikte çok daha güzel bir vücudunuz, kusursuz bir cildiniz olabilir. Hayallerinizin gerçek olması için kural çok basit: hedeflerinizi belirleyin, uygulayın ve asla yılmayın!

'Güzel gözlerim olacak'
Yatmadan önce makyajınızı çıkarın: Kirpiklerinizin kırılmaması için sürdüğünüz rimelin mutlaka yatmadan önce temizlenmesi gerekiyor. Bir parça pamuğa göz makyajını çıkaran jel sürün. Göz kapaklarınıza hafifçe bastırarak kirpik uçlarınıza doğru silin. Her gün bakım şart: Gözleriniz 25 yaşından itibaren kırışıklık giderici kremlere ihtiyaç duymaya başlar. Göz çevrenize hafif vuruşlarla göz kreminizi yedirin.


'Hiç kırışığım kalmayacak'
Gözeneklere kadar tertemiz bir cilt: Sabah ve akşam saatlerinde cildinizi kirden mutlaka güzelce arındırmanız gerekir. Aksi halde cildinizin yenilenme süreci yavaşlar ve yaşlanma belirtileri zamanla gözle görülür hale gelir. Bunun için haftada bir kez olmak üzere peeling yapmanız gerekir.

'Karnım dümdüz olacak'
Çatlaklara veda zamanı: Çatlaklara özel bakım ürünleri ve masajla, yıllardır kurtulamadığınız çatlaklarınızla bu yıl vedalaşabilirsiniz.

Yağlı bölgelere çimdik masajı: Çimdik masajı karın bölgesini sıkılaştıran harika bir yöntem. Vücut yağınızı sürdükten sonra canınızı hafif acıtacak şekilde minik çimdikler atın. Karın bölgenizin tümü hafif kızarana kadar devam edin.

'Sıkı bir vücudum olacak'
Sorunlu bölgelere bakım: Sabahları alınan 'soğuk-sıcak duş tekniği' kan dolaşımınızı hızlandırır ve dokuları sıkılaştırır. Ama işe yaraması için hiç aksatmadan her sabah uygulamanız gerekiyor. Bunun için sıcak suyla duşunuzu aldıktan sonra soğuk suyu yukarıdan aşağıya doğru vücudunuzda yavaşça gezdirmeniz gerekiyor. Vücudunuzdaki değişimi kısa sürede hissedeceksiniz.
Canlandırıcı masaj: Kalça, basen ve bacaklardaki selülitlere karşı masaj eldiveniyle sorunlu bölgeleriniz üzerinde dairesel hareketler çizin. Bu şekilde lenf akışı hızlanır ve sonrasında süreceğiniz anti-selülit kremleri daha çok etkili olur.


'Şımartan bakımlar yapacağım'
Rüyaya dalma zamanı: Sıcacık bir banyo, dinlenmenin ve gevşemenin en iyi yoludur. Suyun içerisine besleyici banyo köpüğü katın ve kendinizi içine bırakın. Siz renkli rüyalara dalarken teniniz de ipeksi bir güzelliğe dalsın.

Güzellik paketi: Boyun ve dekolte bölgemizi bakım yaparken unuturuz. Yılların ne kadar çabuk geçtiğini en çok hatırlatan da bu bölgelerimizdir. Bu nedenle bakımlarını ihmal etmemek gerekir. Bu bölgelere özel bakım kreminizi kalın bir tabaka halinde sürün ve üzerini streç filmle kaplayın. On dakika beklettikten sonra streç filmi çıkarabilirsiniz. Aklınızda bulunsun Yüzünüze buhar banyosu yaparsanız cildiniz çok daha bakımlı görünür. 1 litre kaynar suyun içerisine 2 damla gülyağı damlatın. Üzerine eğilin ve 10 dakika buhar banyosu yapın.