7 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
7 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara'da yer yer yoğun olmak üzere, kuzey ve iç kesimlerde sis görülecek. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak.Ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek.

RÜZGAR :Genellikle güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.


UYARILAR

SİS UYARISI: Marmara'da yer yer yoğun olmak üzere İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde gece ve sabah saatlerinde görülecek sis ve beraberindeki hava kalitesindeki azalmanın oluşturacağı olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ile yarın (Pazar) sabah saatlerinde Çankırı, Yozgat,Kayseri, Sivas, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.


BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Az bulutlu ve açık geçecek. Bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

EGE
Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık geçecek.Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresinde yer yer hafif sis görülecek.

İÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ile buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ
Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis ile buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçecek.

DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ
Az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde batısı yer yer sisli, Rüzgar: Batı Karadeniz’de Güney ve güneybatı doğusu güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu gece batısı güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi, sis anında orta.

MARMARA
Az bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 1 ila 3 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: Orta, sis anında zayıf

EGE
Az bulutlu, Kuzey Ege’de gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli, Rüzgar: Batı ve kuzeybatı, gece Orta ve Kuzey Ege’de güneydoğu, Güney Ege’de güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, sis anında zayıf

AKDENİZ
Açık, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatı gece güneybatı, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu gece güneyi güney yönlerden 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi

VAN GÖLÜ
Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.