Abbas Güçlü Kimdir? - Abbas Güçlü Biyografisi Resimleri

SeLeN

Yönetici
Editör
#1

Abbas Güçlü Kimdir? - Abbas Güçlü Biyografisi Resimleri konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Abbas Güçlü Kimdir - Abbas Güçlü Resimleri - Abbas Güçlü Biyografisi - Abbas Güçlü Hakkında

1957 Ankara doğumlu. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'ni bitirdi. CNN TÜRK'te Pozitif Eğitim adlı programı hazırlıyor ve sunuyor. 23 yıldır Milliyet'te görev yapıyor. Halen Milliyet Gazetesi Eğitim Editörü ve köşe yazarı. Aynı zamanda Kanal D'de yayınlanan Genç Bakış programının yapımcılığını üstleniyor.
Basında eğitim adına ilklerin öncüsü olan Güçlü, medyada ilk eğitim servisini, sayfasını ve uzun süreli Radyo - Tv programlarını yaptı. Genç Bakış'tan önce Kanal D'de 'Halkın Gündemi' ve 'Karne' adlı programları hazırladı. Daha önce de TRT'de 'Sonsuz Yarış' adlı eğitim programını hazırladı. Güçlü ayrıca, Radyo D ve Radyo Foreks'in kuruluşunda hem haber programları hem de eğitim programları hazırlayıp sundu.

40'a yakın ülkenin eğitim sistemini yerinde inceleyen Güçlü, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde 'Temel Gazetecilik' dersleri veriyor. Bir çok defa 'Yılın Gazetecisi' ödülünü aldı. Abbas Güçlü'nün hazırladığı 'Genç Bakış' beş defadan fazla "En İyi Gençlik Programı"ödülüne layık görüldü. Güçlü'nün ayrıca, değişik üniversitelerden eğitim ile ilgili birçok ödülü de bulunuyor.