Ablamın Mutluluk Fotoğrafı - Richard Yates

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ablamın Mutluluk Fotoğrafı - Richard Yates - Kitap ÖzetKitap Özet

“Grimes kız kardeşlerin mutlu bir hayatı olmadı; bu talihsizlik anne babalarının boşanmasıyla başlamış gibiydi.” Sarah ve Emily küçük yaşlardan beri birbirlerinden çok farklı iki kardeştir. Ablası Sarah'ya hayran olan, bir yandan da babasıyla daha yakın olduğu ve mutlu bir evlilik yaptığı için onu kıskanan Emily kendisine daha tekinsiz bir yol seçer ve tatminsiz aşklar yaşar.

Duygusal bağları sürse de, iki genç kadının arasındaki mesafe gitgide açılır, ta ki trajik bir olay yaşamlarını tümden değiştirene kadar. “Flaubert'den bu yana, cehennemde yaşayan kadınları bu kadar iyi tasvir edebilen az sayıdaki yazardan biri.” Kurt Vonnegut “Dokunaklı olduğu kadar gerçek, acıklı olduğu kadar güzel.” Time Out “Sürükleyici ve hareketli… Tam bir yazınsal başarı” Time “Yates mükemmel bir gerçekçi. Okuyun ve gözyaşlarına boğulun.” Kate Atkinson

YAZAR HAKKINDA Richard Yates (1926-1992) İkinci Dünya Savaşı'nda ABD ordusunda görev yaptı. Reklam metni yazarlığının ardından, kısa bir süre için Senatör Robert Kennedy'nin konuşma metinlerini kaleme aldı. Hayallerin Peşinde (2008) adlı romanı Doğan Kitap tarafından yayımlanan yazarın Disturbing the Peace adlı bir romanı ve kısa öykülerini topladığı Eleven Kinds of Loneliness ve Liars in Love adlı iki kitabı bulunuyor.

Kitap KapakAblamın Mutluluk Fotoğrafı
Richard Yates
· Doğan Kitap
· Basım Tarihi : 01 - 2010
· ISBN : 9786051114484
· Sayfa Sayısı : 235
· Çevirmen : Deniz Yüce Başarır
· Etiket Fiyatı : 14.00 TL