Acai Üzümü ve Faydaları

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
acai üzümü - acai üzümünün faydalarıSağlıklı yaşam için dünyada 1 numaralı Süper Meyve lakabıyla bilinen Acai üzümünün ana vatanı Güney Amerika. Brezilya’nın yemyeşil Amazon yağmur ormanlarında bulunan palmiye ağaçlarında yetişiyor ve Brezilya halkı tarafından bolca tüketiliyor. İşte bu yüzden Brezilyalıların şişman olmamasının en büyük sebebi de Acai olarak gösteriliyor.

Dr.Mehmet Öz’ün tüm dünyada bilinirliğini sağladığı ve güçlü antioksidan özelliği sayesinde mucizevi meyve olarak adlandırdığı Acai , vücuttan toksinleri atarak ve bağışıklık sistemini güçlendirerek sağlıklı bir bedene kavuşmayı sağlıyor.

Amerika'da Dr. Mehmet Öz'ün de katıldığı Oprah şovunda gençleştirici ve vücudu forma kavuşturucu etkisinden övgüyle bahsedilen Acai üzümü, dünyada binlerce kişinin sağlıklı ve zinde bir vücuda kavuşmasına yardımcı olmakta.

Lezzetli ve sağlık kazandırıcı bir meyve olmasıyla tanınan Acai, son yıllarda tüm dünya tarafından tanınmaya başlandı. Peki, ne oldu da bu meyve bu kadar ünlendi?

Buna neden olan, yapılan çalışmalarda Acai üzümünün doğadaki en yüksek antioksidan oranına ve yoğunluğuna sahip meyve olduğunun açıklanması oldu.

Peki, bunlar neler?Acai, sütten bile fazla kalsiyum, böğürtlenden daha fazla antioksidan, vitamin haplarından daha fazla besleyici madde içeriyor.

İçeriğinde omega 3, omega 6, omega 9, Vitamin A, Vitamin B, vitamin C, vitamin E, polifenol, fitosterol, antosiyonin, demir, potasyum, fosfor ve kalsiyum gibi sağlığa faydalı birçok bileşen mevcut. Acai meyvesinde bulunan antioksidanlar bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlıyor, sindirimi ve hazmı kolaylaştırıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Sahip olduğu esansiyel yağ asitleri, yüksek miktarda aminoasit ve yoğun antioksidan içeriğiyle; metabolizmanın düzenlenmesinde, fiziksel aktivite esnasında kasların çalışmasında ve gelişmesinde çok etkili.

Acai üzümü ayrıca yüksek miktarda lif içeriyor, lif yönünden zengin gıdalarla beslenmek çok fazla yemeden tokluk hissi sağlıyor, yani iştah kontrol altına alınıyor, yeme arzusunu bastırılarak, daha kolay kilo verilebiliyor. Avrupa'da zayıflamak isteyen milyonların en büyük yardımcısı olan, Hollywood yıldızlarının gizli formülü olarak adlandırılan Acai ile zayıflamak düşündüğünüzden çok daha kolay….Mehmet Öz’ün listesindeki en favori besinler üzüm ve böğürtlen ailesi...

Mehmet Öz, Dr.Öz Show'da şöyle konuşuyor: ''Renkli sebzeler tüketin. Bu sebzelerin renklerinin canlı olmasının bir nedeni vardır. İçlerindeki pigmentler, sebzeleri dış dünyadan korumak için gelişiyor. Onları yediğimiz zaman biz de bundan fayda sağlıyoruz. ''

Bahsettiğimiz Acai ise, Dr.Öz'ün tanımına en çok uyan meyvelerden biri...

Ama tek başına bir zayıflama ürünü olarak görülmeyen Acai üzümüne krom, yeşil çay ve L-Carnitin gibi zayıflatıcı etkisi olan bitkiler ve mineraller de eklenirse çok daha iyi sonuçlar alınıyor. Çünkü diyetlerde vücudun eksiklerinin tamamlanması ve isteklerin en aza indirgenmesi gerekiyor. Acai tok kalmayı sağlarken, krom tatlı krizlerinin önüne geçiyor, yeşil çay yağ atılımını sağlıyor