Açık Öğretimde Kayıt Nasıl Sildirilir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
aöf kayıt sildirme- açık öğretimde kayıt nasıl sildirilir - açık öğretim kayıt silme

Kayıt sildirmek isteyen öğrenciler, aşağıda belirtilen belgeleri tam olarak hazırlayarak Açıköğretim Fakültesinin illerde bulunan bürolarından birine bizzat başvurarak kayıtlarını sildirebilirler. Ancak, son sınıf öğrencilerinden yi! sonu veya bütünleme sınavı sonunda mezun olabilecek durumda olanların sınav sonuçlan belli oluncaya kadar kayıt sildirme istekleri işleme alınmayacaktır.

Kayıt sildirmek için;

a) Kaydını sildirmek istediğini açıkça belirten imzalı ve tarihli dilekçeyi,

b) Öğrenci kimlik kartını,

c) Öğretim gideri ve cari hizmet maliyetlerine öğrenci katkısı ikinci taksitlerin, ödendiğini gösteren banka dekontunu veya Büro-Web sitesinden aldıkları çıkı iyi, başvurdukları AÖF bürosuna vermeleri gerekir.

Posta ile kayıt silme işlemi yapılmaz!

Kayıt silme islerini öğrencinin bizzat büroya başvurmasıyla yapılacaktır. Anne, baba, kardeş ve es gibi yakınları kayıt sildirme işlemi yaptıramazlar.

Kaydı silinen öğrencinin ÖSYM sınavları sonunda yerleştirilmesi dışında sisteme yeniden kaydı mümkün değildir.

Öğrenci kimlik kartını ibraz edemeyenlerin özel belgelerle kimliğini kanıtlamaları gerekir. Aksi takdirde kayıtları silinmez.

Kayıt silme işlemi öğrenciye, ilgili askerlik şubesine, Üniversitemiz merkezi bilgisayarına ayni anda bildirildiği ve kayıt silme işleminden dönülmesi mümkün olmadığı için öğrencilerimiz kayıt silme konusunda kesin kararlarını vermeden AÖF bürolarına baş vurmamalıdırlar.


alıntı