Açıköğretim Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programı Bölümü

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
AÖF Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programı Dersleri - AÖF Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programı - Açıköğretim Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programı - Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programı Bölümü ÖnLisans Programı - Açıköğretimde Hangi Dersler Okutulacak - önlisans Programlar Bölümü


Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programı, 2006 yılında Anadolu Üniversitesi ile Adalet Bakanlığı, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı, Danıştay Başkanlığı ve Yargıtay Başkanlığı arasında yapılan protokoller uyarınca görevli meslek memurları için açılan meslek eğitimi önlisans programıdır.

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

Bu programda okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Programa kayıt yaptıran öğrencilerin, programa devam hakları, yasal yükümlülükleri yerine getirmek kaydıyla 4 yıldır. 4. yılın sonunda başarısız olan öğrencilerin kaydı silinir ve fakülte ile ilişkileri kesilir.

Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açık öğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

Birinci Sınıf Dersleri
Temel Bilgi Teknolojileri
Anayasa Hukuku
Hukuka Giriş
Halkla İlişkiler Ve İletişim
Medeni Usul Hukuku
Yargı Örgütü Ve Tebligat Hukuku
Kalem Mevzuatı
Almanca
İngilizce
Fransızca


İkinci Sınıf Dersleri
Türk Dili
Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi
İnsan Hakları Ve Kamu Özgürlükleri
Ceza Muhakemesi Hukuku
İnfaz Hukuku
İcra İflas Hukuku
Devlet Memurları Hukuku