Adnan Menderes Üniversitesi Koçarlı Meslek Yüksekokulu

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Adnan Menderes Üniversitesi Koçarlı Meslek Yüksekokulu

Kuruluş :
Adnan Menderes Üniversitesi Senatosu’nun 18.01.2006 tarihli oturumunda aldığı “Aydın İli, Koçarlı İlçesinde, Koçarlı Meslek Yüksekokulu Kurulması” hakkındaki 2006/01 sayılı karar, Yükseköğretim Genel Kurulu’nun 10.03.2006 tarihli toplantısında görüşülmüş ve 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 ve 7/h maddeleri uyarınca kurulması;
Bünyesinde, Teknik Programlar Bölümünde 4 (dört) programla 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete başlaması uygun görülmüştür.

Eğitim olanakları-Mevcut Programlar:
Koçarlı Meslek Yüksekokulunda eğitim-öğretim önlisans seviyesinde yapılmaktadır. Öğrenim süresi iki (2) yıldır (dört yarıyıl). Teknik Programlar bölümü kapsamında yer alan Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği, Peyzaj Uygulama ve Süs Bitkileri ile Tarım Alet ve Makineleri isimli 4 programda şu anda aktif olarak eğitim sürdürülmektedir. Bu programa ilk öğrenciler 2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılında alınmıştır.
Meslek Yüksekokulumuzda öğrenim gören öğrenciler “Tekniker” ünvanı ile mezun olurlar. Tekniker, çalışma alanındaki görevi itibariyle üst düzey mühendis ile usta/kalifiye işçi ve teknisyen arasında bulunan ara teknik bir elemandır. Bu vasıflardaki bir eleman küçük veya orta derecedeki işletmelerde liderlik ve yöneticilik rolünü üstlenebilir.

Fiziki olanaklar:
Koçarlı Meslek Yüksekokulu, eğitim-öğretim faaliyetlerini, Ziraat Fakültesinin de yer aldığı Çakmar Köyü’ndeki Güney Kampusü içerisinde sürdürmektedir. Fakülteden devralınan mekanda toplam 1467 m² kapalı alanlı, 1 tanesi konferans salonu olarak kullanılacak nitelikte 15 adet derslik, 10 adet laboratuar; yönetim binası ve değişik amaçlar için kullanılmak üzere 1 tanesi 634 m², diğeri 608 m² alanlı 2 adet iki katlı, 1 adet tek katlı 160 m² alanlı 3 bina; 160 m² alanlı kantin ve çay ocağı yer almaktadır. Kullanılabilecek toplam kapalı alan 3029 m²’dir.
Ayrıca öğrencilerin spor yapabilecekleri 1 adet basketbol sahası, 1 adet voleybol sahası ve 1 adet de tenis sahası bulunmaktadır.
Meslek Yüksekokullarının vazgeçilmezi niteliğindeki Uygulama Sahası konusunda, Ziraat Fakültesi’nin 2400 dekarlık Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde yer alan bitkisel üretim alanları ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği tesislerinden yararlanılacaktır.
Öğrencilerin barınma ihtiyacına cevap verecek nitelikte, Koçarlı İlçe Merkezinde, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait 500 yatak kapasiteli Öğrenci Yurdu bulunmaktadır.

Eğitim Durumu :


Yerleşim ve Ulaşım :
Koçarlı Meslek Yüksekokulu, Aydın İl Merkezine 20 km., Koçarlı İlçe Merkezine ise 6 km. uzaklıkta yer alan ve bünyesinde Ziraat Fakültesini barınndıran Üniversitemiz Güney Kampusunda bulunmaktadır. Hem Aydın merkezden hem de Koçarlı ilçesinden toplu taşıma araçlarından (dolmuş) faydalanarak okulumuza ulaşmak mümkündür. Aydından kampusumuza ulaşım sağlayan dolmuşların üzerinde Cincin-Çakırbeyli yazmaktadır. Otobüs terminaline yaklaşık 100 metre uzaklıktaki Muğla yol ayrımı kavşağında (McDonalds veya Migros Karşısı) bulunan dolmuş durağından Cincin-Çakırbeyli dolmuşlarına binerek Yüksekokulumuza ulaşabilirsiniz.
Özel aracınızla ulaşmak istediğiniz taktirde Aydın Muğla karayolunun yaklaşık 9. kilometresinden sağa sapıp bir 9 km daha ilerleyerek kampusumuza ulaşabilirsiniz.

Adres :
Adnan Menderes Üniversitesi
Koçarlı Meslek Yüksekokulu
Güney Kampusu 09100 AYDIN

Telefon : : (256) 772 73 48 (Santral)
(256) 772 73 68 (Müdür-Direkt)
(256) 772 73 48 (Santral)

Faks : 0.256.7727460
e-posta: kocarlimyo@adu.edu.tr

Adnan Menderes Üniversitesi - Koçarlı Meslek Yüksekokulu