Adobe CS4’e özel grafik kartı

#1
Sponsorlu Bağlantılar
NVIDIA, Adobe’nin yeni piyasaya sürdüğü Creative Suite 4 yazılımı için özel ekran kartı ürettiğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Adobe Creative Suite 4 için özel olarak geliştirilmiş ekran kartı Quadro CS’i duyuran NVIDIA, özellikle üç boyutlu tasarım ve video üzerinde çalışan profesyonellerin işlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Yaratıcı tasarımcılık alanında çalışan profesyonellerin en büyük problemlerinden biri şüphesiz ki yüksek yoğunluklu dosyaların işlenmesi sırasında meydana gelen donmalardır. Özellikle video ve üç boyutlu görüntü işleme gibi işlemler sırasında meydana gelen kilitlenmelerin başlıca sebebi ekran kartının yetersizliğidir.
Adobe Creative Suite 4 dağıtımda

Adobe’nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı ve önümüzdeki haftalarda piyasaya süreceği yeni yazılım pakedi Creative Suite 4 için geliştirilen NVIDIA Quadro CX; Adobe Photoshop, After Effects ve Premier Pro kullanıcılarına hızlı grafik işleme imkanı sağlayacak.

Sıkıştırılmamış 30-bit renk derinliği ya da 10-12 bit SDI video önizlemesi sunan kart bu şekilde H.264 gibi yüksek işlem gerektiren video formatlarıyla çalışırken oldukça yüksek başarım sunuyor. 1.5GB’lık GDDR3 rasgele erişim belleğine sahip ekran kartı, saniyede 76,8GB bant genişliği ile çalışabiliyor. 2560x1600 piksel çözünürlük desteği veren DisplayPort ve 24Hz tazeleme hızında 3840x2400 piksel çözünürlük desteği veren DVI çıkışları sayesinde profesyonellerin beğenilisine sunulacak ürün 1999 dolar fiyatla piyasaya sürülüyor.