Ağayeri Köyü Babaeski Kırklareli

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Babaeski Ağayeri Köyü Bilgileri -Ağayeri Köyü Hakkında - Ağayeri Köyü Tanıtımı - Ağayeri Köyü ResimleriAğayeri, Kırklareli Babaeski ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: BABAESKİ

İl:KIRKLARELİ

İle Uzaklığı:62 km

İlçeye Uzaklığı:25 km

Rakım:50 m

Nüfus:

2000:600
1997:0

Tarihi

1888 Yılında Bulgaristan ve Yunanistan'dan gelen insanların buraya yerleşmesiyle kurulmuştur. Köyün yerleşim alanı olmadan önceki ismi çok sayıda ağılın birarada bulunduğu bir yer olmasından dolayı Ağılyeri olup yerleşime açıldıktan sonra adıAğayeri olarak değişmiştir..

Kültür

Trakya yöresi gelenek, görenekleri görülür.

Coğrafya

Kırklareli iline 62 km, Babaeski ilçesine 20 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Trakya Karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği olması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: :OSMAN DİNÇER

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 (288) 513 66 54

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu binası vardır ancak kullanılmamaktadır. Eğitim-öğretim 4 km mesafede olan Kuleli Köyü'ne taşımalı olarak yapılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik, sabit telefon ve adsl internet vardır. Köyün iç yollarına ve merkezine parke taşı döşenmiştir.Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz