Ahatlar Köyü Demirci Manisa

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
ahatlar köyü bilgileri - ahatlar köyü resimleri - ahatlar köyü tanıtımAhatlar, Manisa ilinin Demirci ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Tarihi, cumhuriyet öncesine dayanan bir yörük köyüdür.ilk ismi ahlatlardır.cumhuriyet kayıtlarına ahatlar olarak geçmiştir.gecim kaynaklari halıcılık hayvancılıktır<<ğül ceşme <<isimli bir mahalesi iki camii iki lojman birde okulu bulunan köy kalkındır kop marketiyle hizmet vermektedir
AHATLAR

Gelenek göreneklerine baglılıkta köylerimiz arasında örnek teşkil etmekte olan bir köyümüz AHATLAR.Ahatlar köyü alt yapısı ile ve il genel meclisinden almasını bildigi hizmetlerden dolayı demircimizin 96adet köyü arasında 11 yılda 73, sıradan 2,sıraya yükselmiştir demirci kaymakamlıgı adına Ahatlar KÖYÜ muhtarı HİKMET İRFAN GÜLER e teşekkür ederiz.
Coğrafya

Manisa iline 200 km, Demirci ilçesine 22 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 620
2000 580
1997 434
Muhtarlık

3 dönemdir muhtarımız olan h.irfan güler dir,yapmış oldugu hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.
Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Muhtarlık Erişim Bilgileri:
Telefon: 0 (236) 494 11 95
Cep Telefonu:05356490499
kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz