Ahmet Fevzi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Şavşat Artvin

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Artvindeki İlköğretim Okulları Hakkında - Ahmet Fevzi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtımı - Ahmet Fevzi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Artvin Şavşat'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Ahmet Fevzi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri


OKULUMUZUN KISA TARİHÇESİ

İlçemizde okul ilk kez 1918 yılı Eylül ayında (SATLEL) söğütlü mahallesinde açılmıştır.Mondros mütarekesi ile okul kapatılmış,üç yıl sonra aynı yerde şu anda ilçe Tarım Müdürlüğüne ait binanın bulunduğu yerde öğretime açılmıştır.İlk öğretmenleri Çermik köyünden Tevfik Bey(Cengiz),Çayağzı Köyünden Zihni Bey(URAL),1922 yılında İhsan Bey(İstanbullu)öğretmen olarak çalışmışlardır.
1927 yılına kadar eğitim –Öğretime devam eden okul,1927 yılında Merkez Kemal Paşa Camii yanına taşınmıştır.Ulaşılabilen bilgilere göre 1969 yılında Söğütlü mahallesinde bulunan tarihi caminin 2.katı onarılarak okul haline getirilmiş ve Merkez Söğütlü İlkokulu olarak Eğitim- öğretime başlamıştır.
Ahmet Fevzi adı ilk olarak Yeniköy Mahallesinde bulunan Merkez İlkokulunun adı değiştirilerek 1978-1979 öğretim yılında verilmiştir.İlk Müdürü Mukaddim YAZAR olmuştur.
1 Nisan 1987 tarihinde Ahmet Fevzi İlkokulunun adı Atatürk İlkokulu olarak değiştirilmiş,aynı tarihte Ahmet Fevzi adı Söğütlü Mahallesinde bulunan ilkokula verilmiştir. 1995-1996 öğretim yılına kadar aynı yerde eğitim öğretime devam etmiş olup,aynı yıl öğretim yılı başında okul binası yeni okul ve pansiyon binası yapılmak üzere yıkılarak eğitim öğretime kapatılmıştır.Öğrenci ve öğretmenleri ,personeli Atatürk İlkokulu’na taşınmıştır.Okul Müdürü Adnan DEDE Atatürk İlköğretim Okulu Müdür Yardımcılığına görevlendirilmiştir.
Ahmet Fevzi Pansiyonlu İlköğretim Okulu olarak 1998-1999 öğretim Yılının 1.döneminin sonuna yakın yeni binasında eğitim öğretime başlamıştır.
Okul beş sınıf öğretmeni,1 idareci,8 hizmetli ve ilçeden görevlendirilen branş öğretmenleri ile öğretime devam etmiştir.
Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim Genel Müdürlüğünün 19 Temmuz 2006 tarih ve B.08.O.İOGM.0.08.04.03.715.1/11703 sayılı makam onayı ile okulun adı Ahmet Fevzi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olarak değiştirilmiştir.
Yine Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim Genel Müdürlüğünün 25 Temmuz 2008 tarih ve B.08.O.İOGM.0.08.04.03.715.1/9005 sayılı makam onayı ile okulumuz Yatılı İlköğretim Bölge Okulu statüsünden çıkarılarak adı Ahmet Fevzi İlköğretim Okulu olarak tescil edilmiştir.
Okulumuzda 9 Şubat 1999 tarihinde Müdür Yardımcılığına atanan Ercan BOZ Kasım 1999’a kadar okul müdürlüğüne vekalet etmiş,aynı tarihten itibaren Okul Müdürlüğü görevini Halil DEMİR yürütmektedir.Okulumuzda Ercan BOZ, Adnan DEDE,Risalet BÜLBÜL,yönetici olarak çalışmışlardır.Halen 1 Müdür ,2 Müdür Yardımcısı(Mehmet YILDIZ-Erkan DURMUŞ)6 Sınıf Öğremeni,6 branş öğretmeni,1 memur,3 yardımcı hizmetler personeli ve 8 şube de yaklaşık 150 öğrenci mevcudu ile hizmete devam etmektedir.
Ahmet Fevzi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Artvin Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ahmet Fevzi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ahmet Fevzi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ahmet Fevzi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ahmet Fevzi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ARTVİN / ŞAVŞAT

Adı: AHMET FEVZİ YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU

Adresi: SÖĞÜTLÜ MAHALLESI ŞAVŞAT-ARTVIN

Telefon Numarası: 4665173722

Faks Numarası: 4665173722

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi: ARTVİN - ŞAVŞAT - Ahmet Fevzi İlköğretim Okulu
Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz