Ahurı İlköğretim Okulu Besni Adıyaman

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ahurı İlköğretim Okulu Hakkında - Ahurı İlköğretim Okulu Tanıtım - Ahurı İlköğretim Okulu Resimleri - Ahurı İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

TARİHÇE
Ahili adından ve tarihi geleneğinden dolayı eğitim öğretime çok önem veren kasabalardan biridir. Bundan dolayı okulun tarihi çok eski olup, cumhuriyetin kuruluşuna dayanmaktadır.
İlkokulun yapım tarihi 1928 yılına rastlamaktadır. Okul kasabalılar tarafından imece usulüyle yapılmıştır. Bu yıldan 1968 yılına kadar ilkokul olarak devam etmiş olup, 1968 yılında da 2. Bina yapılarak Ahili Ortaokulu olarak eğitim öğretime başlamıştır.
Okulumuz iki binadan oluşmuş olup,1.binada1.kademe(1-5.sınıflar), ikinci binamızda 2.kademe(6,7,ve8.sınıflar) eğitim öğretime devam etmiştir.
İki adet öğretmen Lojmanının boş olan anasınıfı olarak kullanılmaktadır.
Okulumuz 1987 yılından itibaren Ahili İlköğretim Okulu olarak eğitimini sürdürmektedir.


Ahurı İlköğretim Okulu Adıyaman Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ahurı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ahurı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ahurı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ahurı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ADIYAMAN / BESNİ

Adı: AHURI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: SARİKAYA KÖYÜ AHURİ MEZRASI

Telefon Numarası: 4163242194E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:
http://ahiliilkogretimokulu.meb.k12.tr/


Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsini
z