Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu Bilgileri

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Korkuteli Meslek Yüksekokulu iletişim - Korkuteli Meslek Yüksekokulu tarihçe - myo - Korkuteli myo - meslek yüksek okulları - akdeniz üniversitesi myo
Meslek Yüksekokulumuz, 29 Eylül 2000 tarihli YÖK kararıyla kurulmuş, 17.09.2001 tarihinde fiili olarak eğitim-öğretime başlamıştır.
Yüksekokulumuzda şu an 9 program ile ön lisans eğitim-öğretimi sürdürülmektedir. Yüksekokulumuzdaki

Teknik Programlar;
Bahçe Tarımı,
Bilgisayar Programcılığı,
Bilgisayar Programcılığı (II.Öğretim),
Mantarcılık,

İktisadi ve İdari Programlar;
Maliye,
Maliye (II.Öğretim),
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları,
Pazarlama
Pazarlama (II.Öğretim)’dir.

Yüksekokulumuzdan Tekniker ünvanı ile eğitim ve öğrenimini tamamlayan öğrencilerimiz, sektörlerin iş organizasyonu içinde ara insan iş gücü olarak yer almaktadır. Öğrencilerimiz aldıkları eğitimin uygulamalarını yerinde görmek ve pratik bilgilerini geliştirmek için 4.yarıyılın sonunda staj yapmaktadır. Eğitim-öğretim içerisinde tüm programlarda temel ve mesleki bilgisayar eğitimi teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.
Yüksekokulumuz bölgenin gereksinimlerine yönelik kongre, kurs, danışmanlık ve sertifikalı eğitim ile okul dışı çalışmalara da katılmaktadır.
Yüksekokulumuzda 2010-2011 Eğitim-Öğretim dönemi itibarı ile 580 öğrenci eğitim ve öğrenimini sürdürmektedir. Öğrencilerimiz Mediko-Sosyal’e bağlı olan öğrenci yurdunun yanı sıra Korkuteli’de ev kiralamak suretiyle barınma ihtiyaçlarını gidermektedir.

Adres1 : Uzunoluk Mahallesi 419.Sokak No:10/1
Adres2 : Korkuteli / ANTALYA
Posta Kodu : 07800
Telefon : (0242) 643 50 00
Faks : (0242) 643 50 05

Korkuteli Meslek Yüksekokulu