Akkise Atatürk İlköğretim Okulu Konya Ahırlı

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Akkise Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Akkise Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtım - Akkise Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Akkise Atatürk İlköğretim Okulu İletişim

Akkise Atatürk İlköğretim Okulu Konya Ahırlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Akkise Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Akkise Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Akkise Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Akkise Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Akkise Atatürk İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulun bulunduğu Akkise Kasabasının tarihi Anadolu Selçuklularına dayanmaktadır.Anadoluya göçebe hayatın hakim oldugu bu tarihlerde Devecioğlu Ömer adında bir yörük bu mevkii yi uygun görmüş ve buraya yerleşmiştir. Bu yerleşimle kasabanın temelleri atılmıştır.


Akkise Kasabası Toros dağlarının kuzeyinde Suğla Gölünün kenarında Ahırlı ilçesine bağlı ve Konya merkeze 90 km uzaklıkta 3500 nüfusu olan bir kasabadır.

Kasabada bulunan okulun tarihi gelişimi ise şu şekildedir: 1850li yıllardan Cumhuriyet Dönemine kadar şu andaki okul bahçesinin kuzey giriş kısmında iki katlı ahşap bir okulda eğitim-öğretimin yapılmış olduğu söylenmesine karşın elimizde bulunan bulgu ve belgelere göre okulumuzun bilinen en eski tarihinin 1923 yıllarına dayandığı görülmektedir.Bu da gösteriyor ki Akkise Atatürk ilköğretim Okulu Cumhuriyetle birlikte kurumsal bir yapıya kavuşmuştur.

1924te çıkarılan Tevhid-i Tedrisat kanunuyla birlikte 3 yıl süreli (1,2 ve 3. sınıflar) bağımsız eğitmenli okul niteliği kazanmıştır.Bu haliyle 1945 yılına kadar eğitim hizmetinde bulunduktan sonra 1945-46 eğitim-öğretim yılında öğretmenli-Eğitmenli 5 yıllık okul hüviyeti kazanmıştır.Eğitim-Öğretim faaliyetleri şu andaki okul bahçesi içinde bulunan ve eski ahşap okulun güney tarafında iki tane tek katlı ikişer derslikli okul binalarında 1967 yılına kadar devam etmiştir.

1965 yılında 800 lira ihale bedeliyle yapımına başlanan ve 1967de eğitim ve öğretime açılan tek katlı binada eğitim öğretim faaliyetlerine devam edildi.Tek katlı okulun yetersiz kalmasından dolayı ihtiyacı karşılamak amacıyla bugünkü 2 katlı bina zamanın Milli Eğitim Bakanı Hasan Celal GÜZEL tarafından 1982 yılında hizmete açıldı.

Okulumuz, 1991e kadar Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet verirken,1991 yılında Ahırlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlanarak hizmet vermeye devam etmiştir.1997 yılında yürürlüğe konan kesintisiz 8 Yıllık İlköğretim Kanunu ile okulumuz 8 yıllık temel eğitime geçerek İlköğretim olmuştur.

2005 yılına kadar normal eğitimle iki binada eğitim-öğretim sürdürülmekte iken Valilik kararı gereği eski okul binasının yıkılmasına binaen okulumuz ikili öğretime geçmiş ve iki katlı binada eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmiştir.

2006 yılında yapımına başlanılan ve 2007 yılı şubat ayında inşaatı biten 8 derslikli ek okul binasının yapımıyla birlikte tekrar normal öğretime geçmiş ve toplam 20 derslik,1 labaratuvar,1 resim-iş atölyesi,1 bilişim teknolojisi sınıfı,1 teknoloji tasarım sınıfında , 1 ana sınıfı ve 1.sınıftan 8.sınıfa kadar 2şer şube olmak üzere toplam 17 şubede,380 öğrenciyle eğitim-öğretim yapılmaktadır. Akkise Atatürk ilköğretim Okulu;1 müdür, 10 sınıf öğretmeni,6 branş öğretmeni,1 rehber öğretmeni,3 ücretli öğretmen ve 2 hizmetli ile bulunduğu çevreyi ve öğrencilerini Atatürkün hedef gösterdiği çağdaş uygarlığın; yapıcı, yaratıcı, seçkin birer ferdi olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Akkise Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / AHIRLI
Adı: AKKİSE ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: HENGEME MAHALLESİ-BOZKIR YOLU ÜZERİ-AKKİSE KASABASI
Telefon Numarası: 3324837234
Faks Numarası: 3324837234
E-mail Adresi:

Akkise Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız