AKP, Adana adaylarını tanıttı

#1
Sponsorlu Bağlantılar
ADANA (İHA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, "Bu ülke, ceberrut bir devlet anlayışıyla millete tepeden bakan değil, bu ülkenin hizmetkarı olmaktan gurur duyan, haz duyan bir kadroyla yönetiliyor" dedi.

Çetinkaya, Seyhan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Adana Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti kadrosunun, bu milletin hizmetkarı olmanın büyük şeref olduğuna inanan bir kadro olduğunu belirterek, "Bu ülkeyi muassır medeniyet seviyesine ulaştırmak, o büyük hedefe emin adımlarla, ama kararlılıkla, muvaffak olmanın bilinciyle, onun hazzını ve gururunu gönlünde hissederek, hiçbir şeyden yılmadan, çekinmeden, durmadan, dinlenmeden o büyük hedefe ulaşmak babayiğitlerin işidir. İşte babayiğitler yıllarca beklenen o büyük kadronun lideriyle birlikte yola çıkmış, sonuna kadar yorulmadan, dinlenmeden büyük sıkıntıları göğüsleyerek hedefe ulaşacak ve bayrağını zirveye dikecek. Çünkü biz bu ülkenin sevdalılarıyız. Çünkü biz Ferhat'ın Şirin'e aşık olduğu gibi, biz adeta Ferhat olmuş, dağı delerek Şirin'e ulaşmak istiyoruz: Bizim Şirinimiz sizsiniz, insanımızdır, ülkemizdir. Biz sizin hizmetkarınızız" diye konuştu.
AK Parti iktidarının icraatlarını anlatan Çetinkaya, şunları kaydetti:

"Bu ülke, ceberrut bir devlet anlayışıyla millete tepeden bakan değil, bu ülkenin hizmetkarı olmaktan gurur duyan, haz duyan bir kadroyla yönetiliyor. Onlar hep tepeden baktılar, değişik metotlarla yönetime talip oldular, fakat artık milletimiz o değişik metotlara tevessül edenleri bir daha görmek istemiyor ve görmeyecektir. Bizim boşuna geçirecek zamanımız yok. Geçmişteki bu hoyratça harcanan zamandan dolayı Türkiye'nin kaybını kısa sürede kazanmak, bu ülkeyi muassır medeniyet seviyesine ulaştırmak için gecemizi gündüzümüze kattık. Bu yolda gerekirse her şeyimizi feda ederiz, ama bu milleti hakkı olan o tarihteki misyonunu yeniden canlandırmak için Allah'ın izniyle o hedefe ulaştırırız."

AK Parti Adana Milletvekili Ömer Çelik ise, çıtanın yükseltilmesi açısından bu yerel seçimleri, genel seçimlerden daha çok önemsediklerini ifade ederek, "Önceki konuşmalardaki iki yanlışı düzeltiyorum. Bir tanesi; belediye başkan adaylarımız, burada adaylarımız yok. Büyükşehir Belediye Başkanımız var Mehmet Ali Bilici, Seyhan Belediye Başkanımız, Yüreğir Belediye Başkanımız ve diğer belediye başkanlarımız var. Aday kelimesini yasaklıyorum. Başkanlarımız şu andan itibaren seçilmiştir. Bu yaptığımız çalışmaların özü; Adana'da zaten seçim kazanılmıştır, Adana'yı Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmaktır. İkincisi bu toplantı olmamış; bu toplantı başarısız bir toplantı. Bu salonun tamamı kadınlarla dolu olmalıydı, erkekler salonun dışında beklemeliydi. AK Parti kadınların, gençlerin partisidir. Bu salon hınca hınç kadın mensuplarımızla dolu olmalıydı, erkekler dışarıda yağmurda beklemeliydi. O yüzden kadın mensuplarımızın az olmasından dolayı sorumluluk bizdedir. Tüm kadınların nezdinde, Sayın Milletvekilimiz Fatoş Gürkan'a karanfil vererek özür diliyorum" dedi.

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar da, AK Parti'nin bir marka olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

"AK Parti bize değer katan bir markadır. Biz AK Parti'ye değer katmıyoruz, AK Parti bize değer katıyor. AK Parti'nin değer katan kadrolarını zirveye taşımalıyız, bunun için de çaba sarfetmeliyiz. İnşallah Adana'nın makus talihini bu kadrolarla kıracağız."

AK Parti Adana Milletvekili Vahit Kirişci ise, hiçbir başarının tesadüf olmadığını vurgulayarak, "Partimiz 2001 yılında kurulduğu günden bu yana girdiği bütün seçimlerde oyunu artırdı, bunu Türkiye genelinde yaptığı gibi Adanamız'da da hamdolsun aziz milletimizin desteğiyle gerçekleştirdi. Bu mahalli seçimin mukayesesi 28 Mart 2004 seçimlerine göre yapılacak. Bu millet hizmet edenle, zulmedeni ayırt etmiştir, edecektir. 29 Mart 2009 mahalli seçimlerini çok önemsediğimi belirtmek istiyorum: Söylenecek çok şey var, ama biz Adana'da seçmen problemi olan bir parti değiliz. Ama biz Adana'da bu seçilecek başkanlarımız marifetiyle Adana'da AK Parti'li seçmen yapmalıyız. Eğer bunun mücadelesinde başarılı olursak, bu partinin seçmenlerini bir trenin vagonlarını sürüklediği gibi gittiği partiye götüreceğini düşünenler, bunun son durak olduğunu da göreceklerdir" şeklinde konuştu. Toplantıda Milletvekilleri Fatoş Gürkan ve Ali Küçükaydın da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Bilici ile ilçe belediye başkan adayları partilileri selamladı.