Alacaoluk Köyü Gönen Balıkesir

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
alacaoluk köyü bilgileri - alacaoluk köyü tanıtım - alacoluk köyü resimleriBalıkesir ilinin Gönen ilçesine bağlı köyüdür.

Fiziki Yapı

25 hane 93 nüfusa sahiptir. Muhtarı Muzaffer Dağcı'dır. Köyün 3 özürlüsü bulunmaktadır. 86 – 100 arası Büyükbaş 850 - 1000 arası küçükbaş hayvan varlığı bulunmaktadır. Günlük 900 ile 1000 litre arasında süt dökülmektedir. Taşımalı sistem 13 öğrencisi bulunmaktadır. Tarihi Alacaoluk Kalesi bu köyden adını almıştır ve köyün hemen yakınında bulunmaktadır. Ayrıca köy sınırları içinde çakmaktaşı madeni, turba kömürü ve kurşun madeni yatakları bulunmaktadır. Çakmaktaşı madeni hâlâ işletilmektedir. Aladağ içme suyu kaynağı bu bölgededir. Köy sınırları içerisinde çok zengin kayın ve gürgen ormanları bulunmaktadır. Yolu stabilizedir. Muhtarlık binası, köy konağı ve köyün altyapısı yoktur. Köy yüksek rakımlı dağların eteğinde, ormanın içersinde sağlıklı bir yerleşim yerindedir. Çok göç vermiştir.

Ulaşım

İlçeye 14 Km uzaklıktadır. İlçenin batısında yer alır. Karşıyaka Mahallesi, Karalarçiftiği, Akçapınar, Çınarpınar ve Atıcıoba dan sonra gelir.

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:

2000:95

1997:93

İle Uzaklığı: 162 km

İlçeye Uzaklığı:17 km

Rakım:490 mkaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz