Alaçatı Beach Resort

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Alaçatı otelleri - Alaçatı motelleri - Alaçatı tatil mekanları - Çeşme tatil yerleri - İzmir tatil evleri - butik tatil köyü

Alaçatı (Alacati,Agrilia, Alasata), Çeşme yarımadasında, Çeşme ilçesine bağlı bir belde olan Alaçatı, kendine özgü mimarisi, asma bahçeleri, yeldeğirmenleri ile bilinirken, devamlı düzgün esen rüzgarı ve Türk misafirperverliği ile artık windsurf ve kitesurf dünyasında dünyaca ünlü bir uğrak yeri oldu.

Alaçatı Beach Resort köyünün ana fikri; elit yaşam tarzı ile eski Osmanlı / Ege kasabası olan Alaçatı'nın çekiciliğini bağdaştırarak; su sporları başta olmak üzere doğaya yönelik aktiviteleri en iyi şekilde sunan bir tatil köyü tarzını oluşturmaktır. Alaçatı Beach Resort tatil köyünde; su sporları, koşu, plaj voleybolu gibi spora ve eğlenceye yönelik düzenlemelerin olmasına rağmen; özünde son derece dingin, sağlıklı bir yaşam sahası sunulmaktadır.

Yapılar eski Osmanlı / Ege kasabalarının mimarisinden esinlenerek modellenmiştir. Buradaki yola çıkış noktası; günümüzün imkanları ile eski bir Osmanlı / Ege kasabası yaratmaktır. İç mekandaki dekorasyon; yürüyüş yolları, yüzme havuzları, bahçe, restoran bölümleri ve sahil kafeleri gibi dış mekanlar ile son derece uyumludur. Mimarinin bu harmonizasyonu; hislerin derinliğini açığa çıkarır ve Osmanlı`dan gelen her türlü elementi Alaçatı sanat ve mimarisiyle birleştirir.

Osmanlı zamanında Alaçatı`da; dar sokaklı, arka bahçeli, üst katta bayanların yolu rahatlıkla izleyebileceği cumba balkonlu bitişik binalar yer almaktaydı. Mimar bu özelliklere sadık kalarak; binaları iki kat ile sınırlandırmış ve böylece çevre ile uyumlu yapılar ortaya çıkmıştır. Botanik bahçe içerisinde korunaklı bir şekilde yer alan binalar; rüzgardan ve dış etkenlerden önemli ölçüde yalıtılmıştır.


Telefon : 0232 7166161
Faks : 0232 7167070
Adres : Çark Plajı, Liman Mevkii Alaçatı - Çeşme 35950 İZMİR / TÜRKİYE


Alaçatı Beach Resort