Alaeddin İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Alaeddin İlköğretim Okulu Hakkında - Alaeddin İlköğretim Okulu Tanıtım - Alaeddin İlköğretim Okulu Resimleri - Alaeddin İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri - Antalya Korkuteli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri
KURULUŞUNDAN GÜNÜMÜZE ALAEDDİN İLKÖĞRETİM OKULUNUN TARİHÇESİ

Mahallemize ilk olarak(1900)yılında mahalle halkı eski kışla semtinde imece suretiyle tek dershaneli bir ilkokul açtırılmıştır.Buna 1948 yılında Devletimizin ve halkımızın yardımıyla iki dershane daha eklenmiş,1957 yılına kadar bu okulda öğretime devam edilmiştir.

Eski okula ek yapılmasında ve okulun eksiklerinin temininde eski muhtarlardan Kadri KAVAS ve Mehmet MEMİ’ nin çok büyük gayretleri görülmüştür.Zamanla öğrenci sayısı ve eğitim ihtiyaçları arttığından yeni bir okula ihtiyaç duyulmuştur.Bu durum 1957 de Maarif Bulunan Halil ARAŞ’a okul müdürü Halil ÖZKAN tarafın-dan duyurulmuştur.

Sayın Halil ARAŞ’ta bir Oku l yaptırma Derneği kurulduğu takdir-de elinden gelen yardımı esirgemeyeceğini vaadetmiştir.Bunun üzeri-ne mahalle halkından anlayış gösteren iki kişi ve Halil ÖZKAN ile Hasan TOKMAK iş birliği yaparak 29 Ağustos 1957 de Alaeddin Mahallesi Okul yaptırma ve yaşatma derneği altında bir dernek kurulmuştur.

Bu derneğin 1960’tan sonraki başkanı Müeezin Mustafa ÜSTEM ile muhasipliğini yapan değerli öğretmenlerimiz den Ali ÖNAL’ın gayretli çalışmaları ile,devletten ve halkımıztan alınan yardımlarla şimdiki okulun yeri 15.000.tl.satın alınıp,okul yapılmak üzere tapusu Özel İdare’ye devredilmiştir.

Satın alınan bu arsa üzerine okulun temeli 8 Haziran 1962 de atılmıştır.Devlet tarafından 317.000.Tl.keşif bedeli Üzerinden yaptırı-lan okulumuz 18 Şubat 1963 te Eğitim-Öğretime açılmıştır.Okul yatırma derneği ilk ve acil ihtiyaçların temininde de çok faydalı hizmetler görmüştür.

1973-1974 Öğretim yılında da okulun zamanla zemine oturması neticesinde meydana gelen arızalar Milli eğitim Müdürlüğümüz’ün yardımlarıyla bayrak merasim yeri,tretuvar,içteki ve dıştaki bazı çatlaklar onarılmıştır.

Üç öğretmenle Eğitim-Öğretime başlayan okulumuzda, 1966-1967 Öğretim yılında beş ve 1972-1973 Öğretim yılında da yedi öğretmenle normal öğretime geçilmiştir.

İlköğretimin sekiz yıla çıkarılması ile de ihtiyaca cevap veremeyen binanın yanına yeni bir bina yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Okulumuz Koruma ve Yaşatma Derneği ve mahalle halkımızın yardımları ile yeni binanın inşaatına başlanılmış Devletimizin yardımlarıyla binanın inşaatı bitirilerek,2003/2004 Eğitim Öğretim Yılanda Sekiz yıllık Kesintisiz İlköğretime geçilmiştir.Bunun üzerine bağımsız bir müdürlük ve birde müdür yardımcılığı kadrosu açılmıştır.)

MİSYONUMUZ

Dürüstlük, sorumluluk, samimiyet, kisisel hak ve özgürlükler, karsilikli saygiyi, her ortam ve her zaman korumak ve tesvik etmektir.

*Problem çözme, takim çalismasi, iletisim becerileri, aktif diyalog her zaman temel prensiplerimizdendir.

Okulumuzda 'Ögrenme ögretmekden daha temeldir. Ögrenmeyi ögrenmek en temel amaçtir."


Okulumuz,bu misyonu gerçeklestirmek için, bugün ulastigi düzeyi asarak egitimde mükemmelligi ölçü alan egitim kurumu olacaktir.VİZYONUMUZ


-Her ögrencinin iyi bir üst egitim kurumuna yerlesmesini ve sosyal becerilerini gelistirmesini, toplumsal ve milli degerleri yasamasini benimsemistir.

-Buna göre yapilan çalismalar için ek kaynak bulunacak aksakliklar giderilecek,egitim kalitesinden ödün verilmeyecektir..

-Ülkemize, en kaliteli ögrencileri kazandiracak ve en basarili ilkögretim Okullari arasinda yerini alacaktir.


BAŞARILARIMIZ2005/2006 yılında OKS giren 10 öğrencimizden yedi tanesi yerleştirilerek %70 başarı sağlanarak ilçenin en başarılı okulu olmuştur.öğr.Bir öğr.Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi.

İki öğr.öğretmen Anadolu lisesi

Bir öğr.Anadolu lisesi.

üç öğr.Turizm Anadolu Meslek Lisesi2006/2007 Öğretim yılında 2 öğrencimiz Anadolu Lisesi,1 öğrencimiz Turizm Meslek Lisesine girmeye hak kazanmışlardır.2007/2008 yılında OKS giren 11 öğrencimizden altı tanesi yerleştirilerek %60 başarı sağlanarak ilçenin en başarılı okulu olmuştur.öğr.Bir öğr.I Aksu Anadolu Öğretmen Lisesi.

Bir öğr.Sandıklı Anadolu Öğretmen Lisesi

İki öğr. Korkuteli Anadolu lisesi

İki öğr.Turizm Anadolu Meslek Lisesi
Alaedin İlköğretim Okulu iki bina ile (A Blok Bina ;5 derslik.bir Anası

Alaeddin İlköğretim Okulu Antalya Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Alaeddin İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Alaeddin İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Alaeddin İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Alaeddin İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ANTALYA / KORKUTELİ

Adı: ALAEDDİN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Alaeddin Mah.

Telefon Numarası: 2426433336

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: ALAEDDİN İLKÖĞRETİM OKULUKaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz