Alancık Köyü Yenice Çanakkale

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yenice Alancık Köyü Bilgileri - Alancık Köyü Hakkında - Alancık Köyü Tanıtımı - Alancık Köyü ResimleriAlancık, Çanakkale Yenice ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: YENİCE

İl:ÇANAKKALE

İle Uzaklığı:139 km

İlçeye Uzaklığı:40 km

Rakım: m

Nüfus:

2000:295
1997:309

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Çanakkale iline 139 km, Yenice ilçesine 40 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köyümüze ilköğretim okulu mevcut olup bunun yanısırada bütün civar köylerin öğrencilerine hizmet vermekte sağlık evi mevcuttur. sütaş a.ş faailyetini sürdürdüğü ve sürdüreceği merkezi vardır. içinden balıkesirle çanakkaleyi birleştiren yolu vardır. gein görün ki nüfu azalışı halen devam etmekle birlikte işsizlik mevcuttur camimşz yeni yapılmıştır. bağrından çıkarıp vatani görevini yapmak için askere yollandıkları 3 tane aslan gibi delikanlıları vardır. ASKERLERİMİZ: 1)özkan ŞEN :İSTANBUL BAYRAMPAŞA CEZA EVİ 2)Serkan ORTAÇ:İSTANBUL ASKERİ MAHKEME 3)Adem ORTAÇ :MARMARİS KARAKOL

kasım ayın da gidecek olan askerlerimizde vardır. 87/3 kral devreydi kasımda gidecek olan 88/4 lerde kral olacak....şimdide 88/4 aydın karataş askerliğini yapmakta ve 88/4 lü olup askerliğini tecil yaptırıp tekrar tecil bozduran ibrahim kocaman askeR adayı olmaktadır

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.
Köy Muhtarı: :Bilgi yok

Altyapı bilgileri

Köyde, civar köylerinde öğrencilerini alarak taşımalı eğitim yapan ilköğretim okulu vardır . Köyün içme suyu şebekesi yoktur ancak kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi


Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz