Albayrak İlköğretim Okulu Merkez Amasya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Amasya daki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Albayrak İlköğretim Okulu Hakkında - Albayrak İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Albayrak İlköğretim Okulu Bilgileri


VİZYONUMUZ

İstiyoruz ki; Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. Hem öğretenler, hem de öğrenenler birbirlerinin gelişimine yardımcı olsun. “ÖĞRENEN OKUL “modeli oluşsun.
İstiyoruz ki; Veliler okulumuzun en büyük destekleyicisi olsun. Her veli; öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.
İstiyoruz ki; Okul toplumunu oluşturan her birey (yönetici, öğretmen, destek personel, öğrenci, veli ) rolünü ve sorumluluğunu bilsin, bu rolü mükemmelliğe ulaşmak için oynasın.
İstiyoruz ki; Mükemmelliğin sonu yoktur. Okulumuzda herkes, gelişen teknolojik yeniliklerden yararlanarak her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın, kendini yenilesin-geliştirsin.
İstiyoruz ki; Sürekli geliştirme süreci yaptığımız her şeyde devam etsin.
İstiyoruz ki; Okulumuz da verilen eğitim ve öğretim, öğrencide istendik davranış değişikliklerine dönüşsün. Öğrencilerimiz girdikleri her ortamda olumlu davranışlarıyla dikkat çeksin.
İstiyoruz ki; Her öğretmen okulumuzda çalışmaktan, her öğrenci de bu okulda öğrenimini gerçekleştirmekten zevk alsın. Sevgi ortamında yarınlara güvenle ve umutla bakan nesiller yetişsin.
İstiyoruz ki; Okulumuzun her ortamında demokrasi, insan hakları katılımcılık ve paylaşımcılık ilkemiz olsun.
İstiyoruz ki; Büyük Atatürk ‘ün hedef koyduğu “Muasır medeniyetler seviyesine erişmek ve daha da üzerine çıkmak” ilkesi doğrultusunda her gün daha da artan tempoyla çalıştığımızdan herkes emin olsun.
İstiyoruz ki; Her öğrenci, okulumuz da okuyabilmek için birbiriyle yarışsın.
İstiyoruz ki; Diğer okullar içerisinde eğitim ve öğretimimiz de bir farkımız olsun.
İstiyoruz ki; Okulumuzdan mezun olan öğrencilerin velileri iyi ki bu okulda okuttuk düşüncesine sahip olsunlar, mutluluk ve huzura kavuşsunlar.

MİSYONUMUZ

Biz.. Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

Geleceğimizin şiddetle ihtiyaç duyacağı bilim adamları yetiştirmek amacıyla gerek kendi öğrencilerimize gerekse diğer öğrencilere çalışma ve kendini geliştirme yönünde ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri altyapıları ve teknolojik imkânları sağlamak için varız.

Minik yüreklere, büyük sevgi tohumları atmak, bunları bilgi ve sevgimizle sulamak, büyütüp ürünlerini ulusça toplamak için varız.

Sevgi bahçesinden, dikenler arasındaki gülleri toplayıp demet yapmak için varız.

İnsanın insanla, insanın tabiatla, insanın toplumla ve insanın kendisiyle barışık olması için varız.

Öğrenciye bilgi ve beceri kazandırırken, velilere de çocuk yetiştirme konusunda yardımcı olmak için varız.

Biz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgiyi, saygıyı, kardeşliği, dostluğu, iyiyi, güzeli, barışı öğretmenin yanında, vatanını ve milletini seven, ulusuna bağlı, yararlı fertler olabilmesi yönüyle gerekli davranışları kazandırmak için de varız.

Yeni sayılabilecek mazimizin parlak sayfalarından aldığımız güçle ülkesine, tüm ihsanlığa yararlı, araştırıcı, üretici, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı nesiller yetiştirmek konusunda her geçen gün daha azimle çalışmak için varız.

Albayrak İlköğretim Okulu Amasya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Albayrak İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Albayrak İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Albayrak İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Albayrak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: AMASYA / MERKEZ

Adı: ALBAYRAK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Albayrak Köyü ilköğretim Okulu - Amasya

Telefon Numarası: 3582841050

Faks Numarası: Bilgi Yok


E-mail Adresi:
743814@meb.k12.tr

Web Adresi : Albayrak İlköğretim OkuluKaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz