Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Güzelbahçe İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Hakkında - Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Tanıtım - Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Resimleri - Ali Bayırlar İlköğretim Okulu İletişim

Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1964 yılında Kıbrıs’ta şehit düşen Yüzbaşı Cengiz TOPEL adına, Özel İdare tarafından bir ilkokul binası yapılmış, aynı binada 1972 yılında Güzelbahçe Ortaokulu açılmıştır. İlkokul ve ortaokul 1983-1984 yılında Güzelbahçe 60.Yıl İlköğretim Okulu olarak birleştirilmiş ve Unesco fonundan ilköğretim okulu binası olarak inşa edilen şimdiki 60.Yıl Anadolu Lisesi’nin eğitim öğretim gördüğü binada hizmete girmiştir.Aynı binada Anadolu Lisesi açılması üzerine I.kademe tekrar eski binasına dönmüştür.1986 yılına kadar 2 yıl, I. ve II.kademe ayrı ayrı binalarda eğitim öğretime devam etmiştir.Aynı yıl hayırsever vatandaşımız Ali Bayırlar tarafından yaptırılan 9 derslikli binaya ortaokul taşınmış, böylece her iki kademe tekrar bir araya gelmiştir.
1 Şubat 1988’de, “Kendi okulunu kendin yap” kampanyasına katılarak 9 derslikli binamızı yaptıran hayırsever vatandaşımız Ali BAYIRLAR’ın adı Valilik makamı tarafından okulumuza verilmiştir.
Okulumuza , artan öğrenci sayısına cevap verebilmek için 1995 yılında 9 derslikli, şimdi C blok olarak adlandırılan bina ilave edilmiştir.

GENEL BİLGİ
Okulumuz, mavi ile yeşilin buluştuğu bir ilçe olan Güzelbahçe’de , deniz kıyısında yer almaktadır.
İlçemiz, İzmir Körfezi’nin güneyindedir. İl merkezine uzaklığı 25 km’dir. Doğusunda Narlıdere; batısında Urla; güneyinde Seferihisar ve Menderes ile çevrilidir. 2003 yılında tümüyle yenilenen kıyı şeridi ve iskelesi , doğal güzellikleri , 5 özel okulu , 6 devlet okulu ile ilçemizde kooperatiflerin ve yeni yapılan sitelerin sayısı gün geçtikçe artmakta; buna paralel olarak okulumuza talep yoğunlaşmaktadır. Okulumuza Yalı , Maltepe ve Siteler Mahallesi’nden öğrenci kabul edilmektedir.

Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Güzelbahçe
Okulun Telefonu: (232) 234 21 32 (pbx)
Okulun Faksı: (232) 234 21 32/8
Okulun Adresi: Yalı Mah. Mithatpaşa Cad. No:469 35310
Okulun Web Adresi:
http://www.alibayirlarilkogretim.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi: 334981@meb.k12.tr
Okulun Müdürü: Ahmet ALPASLAN
Okulun Ulaşım Bilgileri: İzmir Merkez Ve Üçkuyulardan Otobüs Ve Minibüs Mevcut
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Resimleri :Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız