Aliağa Cumhuriyet İlköğretim Okulu Aliağa İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Aliağa Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında - Aliağa Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tanıtım - Aliağa Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Aliağa Cumhuriyet İlköğretim Okulu İletişim

Aliağa Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1992-1993 öğretim yılında 12 Ekim de açılmıştır. Okulumuz Atatürk Mah. Lozan Cad. 554 ada 1 parselde, maliye hazinesine ait 2590 m2 ve Aliağa belediyesine ait 1025 m2 toplam 3617 m2 arazi üzerine kurulmuştur. Dönemin Aliağa Kaymakamı Sayın Hüseyin Eker'in çabalarıyla Milli Eğitime aktarılmıştır.
Okulun yapımı, devlet tarafından başlanmış, yapımında Tüpraş, Demir Çelik, Pektim gibi kuruluşlar yardımda bulunmuşlardır. Okul binası 322 m2 alan üzerinde 3 katlıdır. Okul 9 derslikli olarak yapılmış, ancak okul mevcudunun çok olmasından dolayı spor salonu dersliğe dönüştürülmüştür. Spor salonu bölündükten sonra 10 derslik, 1 atölye, 3 idare odası, 1 öğretmenler odası, 1 kütüphane oluşmuştur. Bahçe düzenlemesi, Tüpraş ve Aliağa Belediyesi tarafından yapılmıştır.

Isınma doğrudan Tüpraş'ın merkezi sistemine bağlıdır. Bahçedeki Atatürk büstünün kaidesi Lions Kulübü tarafından yaptırılmıştır. Atatürk büstü ise Türk Anneler Birliği tarafından armağan edilmiştir.

2006-2007 Eğitim Öğretim yılı içerinde 9 derslikli ek bina yapıldı ve bu yıla kadar ikili eğitim yapan okulumuz normal eğitime geçti. Şu anda okulumuz 2 bloktan oluşmakta olup 11 ve 9 olmak üzere 20 derslik vardır. 20 derslik dışında okulumuzda 1 Fen ve Teknoloji Laboratuarı, 1 Bilgi Teknolojisi Sınıfı, 1 Özel Alt Sınıf, 1 Okul Öncesi Sınıfı, 1 Teknoloji Tasarım Sınıfı bulunmaktadır.
Okulumuz ilk açıldığı yıl 170 öğrenci ile eğitim öğretime başlamış, dört yıl içinde 850'ye ulaşmıştır. Okulumuz ilköğretim okulu olup 1. kademede 13 şube, 2.kademede 10 şube bulunmaktadır.

Okulun ilk müdürü Durmuş Bozkurt'tur. Okulun donanımı, okul müdürünün gayretleri, okul koruma derneği, Tüpraş ve öğrenci velilerinin katkılarıyla sağlanmıştır.

İlçemize bu okulu kazandıran tüm emeği geçen kurum ve şahıslara teşekkür ederiz.

VİZYONUMUZ

Çağın bilimsel ve teknolojik seviyesine ulaşmış, bilim ve teknolojiden azami seviyede
yararlanabilen ,bilgiye ulaşma yollarını bilen ve kullanan; bu bilgi ve yeteneğini, Türk toplumunun hizmetine sunabilen bir eğitim kurumu olma hedefi.MİSYONUMUZ

Sosyal ve kültürel benliği gelişmiş, sorgulayan, araştıran, kendini ifade edebilen, katılımcı, haklarını savunan, kendine güvenen, Atatürk ilke ve inkılaplarına gönülden bağlı, tarihi ve ulusal değerlerimizi benimsemiş, insanlığa hizmet için çalışan çağdaş bireyler yetiştirmek.

Aliağa Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi: ALİAĞA
Okulun Adı: Aliağa Cumhuriyet İlköğretim Okulu
Okul Adresi: Atatürk Mah. Lozan Cad. 391 Sok. No:1 Aliağa
Tel:0(232)6164410
Fax:0(232)6167024
E- Posta Adresi:
aliagacumhuriyet@gmail.com, 285093@meb.k12.tr
Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı: Okulumuz Aliağa ilçe Merkezindedir
Metropol İçi / Dışı, Ulaşım Durumu: İçi- Karayolu, Trenyolu
Lojman Durumu, Bölgedeki Kiralık Konut Durumu: Lojmanı Yok , sıkıntı yok
Yapım Tarihi: 12 Ekim 1992
Derslik Sayısı: 20
Blok ve Kat Sayısı: 2 Blok
Atölyeler ve Laboratuarlar:
2 Laboratuar, 1 Bilgi Teknoloji Sınıfı,1 Kütüphane, 1 Teknoloji Tasarım Atölyesi, Müzik Atölyesi
Spor Salonu Durumu: Spor Salonu yoktur
Öğrenim Şekli: Normal Öğretim
Öğrenci Sayısı: 683
Öğretmen Sayısı: 35
Taşımalı İlköğretim Bilgileri: Taşımalı İlköğretim Yok


Aliağa Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri :

Okulun Resimlerine Web Sitesinden Ulaşabilirsiniz..

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız