Alibey Köyü Susurluk Balıkesir

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
alibey köyü bilgileri - alibey köyü resimleri - alibeyköy köyü tanıtım tanıtımAlibey, Balıkesir ilinin Susurluk ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihçe

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Coğrafya

Balıkesir iline 35 km, Susurluk ilçesine 25 km uzaklıktadır. Alibey köyünün komşu köyleri: Ömerköy, asmalıdere, gökçedere, reşadiye, Eminpınar, Kulat, Paşaköy ve Söğtçayır'dır.
İklim

Köyün iklimi, Marmara Ilıman iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2009 97
2000 279
1997 338
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köy arazisi ekilebilir kuru tarım yapılmaktadır. Buğday, nohut, ayçiçeği en çok ekilen ürünlerdir. Hayvancılık yıllar içerisinde keçi sürüleri orman arazilerine girişin yasak olması nedeniyle ortadan kalkmış, köyde yaklaşık 200 koyun bulunmaktadır. Ayrıca büyük baş hayvan olarak inekçilik önemli gelir kaynaklarından birini oluşturmaktadır.
Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
Muhtarlık Erişim Bilgileri:
Telefon:0 (266) 877 14 32
Cep Telefonu:0 (535) 832 84 02


kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz