"Allah nurunu tamamlayacaktır" ayeti nasıl Gerçekleşecek??

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
"Allah nurunu tamamlayacaktır" ayeti nasıl Gerçekleşecek??
....
Soru
"Allah nurunu tamamlayacaktır" ayeti şu anda mümkün görünmüyor. Ahir zamanda olduğumuzu kabul edersek Allah'ın nurunu bu zaman diliminde tamamlaması iktiza eder. Şu ortamda Allah nurunu nasıl ve ne zaman tamamlayacak olabilir?
Cevabımız

Değerli Kardeşimiz;

Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinde yüzbinlerce kişi Müslüman oluyor. Tüm dünyada İslamiyet hızla ilerliyor. Hem ahir zamandayız diye beş on yıl sonra kıyamet kopacak diye düşünmek yanlış olur. Kıyametin ne zaman kopacağı belli değil ki. Allah vad etmişse elbette ki vadini yerine getirecektir. Hatta kıyamete bir yıl kalmış olsa yine Allah vadini yerine getirir. Allah için bu zor değildir.

"Allah nurunu tamamlayacaktır"

1- Bu söz hem ayetlerde hem de hadislerde geçmektedir. Allah vadini yerine getirecek ve nurunu tamamlayacaktır.

2- Bizim vazifemiz insanları zorla müslüman yapmak değildir. İnsanların kalbinde imanı yaratacak olan Allah’tır. Tohumu zamanında tarlaya ekip onun yeşermesine karışamayan bir çiftçi gibi biz de iman ve islam tohumlarını insanların kalp tarlasına ekeceğiz. Onların yeşermesini Allah’a havale edeceğiz.

3- Kışın arkasından yazı gecenin karanlığından gündüzü her sene ve her gün getiren; bulutlarla kapanmış gök yüzünü bir anda açıp güneşi her yerde gösteren Allah bu küfür gecelerini sefahet bulutlarını ve çirkinliklerle dolu kış mevsimini de bir anda gündüze güneşe ve yaza çevirebilir. Yeter ki bizler o güzellikleri hak edelim. Onun rahmet ve bereketine itimat edip güvenelim.

4- Bazı peygamberler gelmiş kendilerine birkaç kişi inandığı halde peygamberlik sevabını tam almışlar. Bu nedenle Allah insanların ne kadar mümin ve müslüman yaptığına değil ne kadar anlatıp yaşadığına göre muamele edecektir.

5- Ümitsizlik hem büyük günah hem de insanı yiyip bitiren bir hastalıktır. Bundan Allah’ın rahmetine iltica etmeliyiz. Rusyanın yıkılacağını kim tahmin edebilrdi. Hem de böyle kolayca. Bu nedenle işimize bakalım. Allah ne yapacağını en iyi bilendir.