Alonso yarış dışı kaldı

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Fernando Alonso şanssız bir şekilde kendi evindeki yarışta yarış dışı kaldı. İspanyol sürücü yarışın henüz ilk turunda WilliamsF1 sürücüsü Kazuki Nakajima'nın arkadan temeası sonucu aracının arka kanadının kırılması nedeniyle yarışa devam edemedi

Fernando Alonso, dünkü sıralamalarda yaşadığı hayal kırıklığının ardından Avrupa Grand Prix açılış turunda yarışa veda ederek, bu sezon kendi seyircisi önünde ikinci kez mücadeleden finiş göremeden ayrılmış oldu.

Eski dünya şampiyonu İspanyol sürücü, ilk turda Williams pilotu Kazuki Nakajima’nın kendisine arkadan çarparak arka kanadını koparması sonucu pite girdi. Alonso pite girdikten kısa süre sonra da yarışa veda etti.

Valencia’da 12. cepten start alan Alonso, “Gridin ortasından başladığınızda her zaman bu tür tehlikeler oluyor. Bu kez bize çarpan Nakajimaydı. Olay bu” dedi.

Alonso, “İspanya’da iki yarış ve iki yarış dışı. Bu kez mekanik bir problem yok ancak büyük şanssızlık. Umarız Spa’da daha şanslı oluruz” diye konuştu.

Bu arada Alonso, pite girdikten sonra yarışa geri dönme umuduyla kokpitte bir süre bekledi. Ancak araçtaki hasar büyük olduğu için yarışı noktalamak zorunda kaldı. Tribünlerdeki bazı İspanyol taraftarlar ise kazaya tepki gösterdi.

Alonso, “Aracı kontrol etmeyi bekliyorduk. Araçtaki zararı değerlendirdiler ve arka kanattan farklı olarak süspansiyon ve vites kutusunda da zarar olduğunu tespit ettiler. Değiştirmesi bir saat zaman alacaktı” dedi.