Alpaslan İlköğretim Okulu Nevşehir Gülşehir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Alpaslan İlköğretim Okulu Nevşehir Gülşehir Tarihçesi - Alpaslan İlköğretim Okulu Nevşehir Gülşehir Tanıtım - Alpaslan İlköğretim Okulu Nevşehir Gülşehir Resimleri - Alpaslan İlköğretim Okulu Nevşehir Gülşehir Hakkında - Alpaslan İlköğretim Okulu Nevşehir Gülşehir İletişim
ALPARSLAN İLKÖĞRETİM OKULU TARİHÇESİAlparslan İlköğretim Okulu Gülşehir Belediyesine ait 4916 m2 arsanın okul yapılması için maliye hazinesine devredilmesi neticesinde okulumuz bu arsa üzerine yapılmıştır.

Okul binasının temeli okul koruma derneği tarafından 1986 yılında atılmıştır.

Okul koruma derneği Gülşehir Belediyesi ve halk katkısı ile subasman seviyesine getirilen bina daha sonra Nevşehir İl Özel İdaresine devredilerek 1990 yılında Devlet tarafından 16 derslik tip proje olarak tamamlanmıştır.

Okulun ismi Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Alparslan İlköğretim Okulu" olarak Milli Eğitim Bakanlığına teklif edimiş ve bakanlık tarafından bu teklif uygun görülerek 13 Ekim 1990 tarih ve 2318 Sayılı Bakanlık yasası ile1990-1991 Eğitim ve Öğretim yılında açılmıştır.

Okulun ismi Anadolu kapılarının Türklere açan büyük komutan ve devlet adamı 1071 Malazgirt Fatihi Sultan ALPARLSANın isminden esinlenerek verilmiştir. 07 Kasım 1990 tarihinde sınırlı araç ve gereçlerle açılan okulumuz bakanlığımız okul koruma derneği velilerin maddi katkıları ile bütün bölümleri faaliyete geçirilerek Gülşehir merkezinde isim yapmış seviyeli bir okul olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: NEVŞEHİR / GÜLŞEHİR
Adı: ALPASLAN İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Karavezir m. Kızılırmak c. Şehit Er Duran Çekiç s.no:2
Telefon Numarası:
3844112409
Alpaslan İlköğretim Okulu Nevşehir Gülşehir