Altınlar Köyü Bigadiç Balıkesir

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
altınlar köyü bilgileri - altınlar köyü tanıtım - altınlar köyü tanıtımAltınlar, Balıkesir ilinin Bigadiç ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

rivayetlere göre köy altı yerde dağınık bir şekilde yerleşmişti.Daha sonra bunlar bir yere toplanarak altunlar olarak adlandırılmıştır.Dilden dile değişerek en son Altınlar olarak adını almıştır.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. köyün sınırlı sayıdaki gelenek görenekleri zamanla geçerliliğini kaybetmiştir.
Coğrafya
Balıkesir iline 75 km, Bigadiç ilçesine 36 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Marmara Ilıman İklimi olsada karasal iklim etkilidir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 352
2000 align="right" 1000
1997 355
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılık|hayvancılığa ve maden işçiliğine dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:
Seçim Yılı Muhtar
2009 İrfan Vural
2004 Halil Bayer
1999 irfan VURAL
Altyapı bilgileri

Köyde, okulu vardır . Köyün [içme suyu şebekesi] vardır ancak ücrete tabidir. sağlık açısından elverişli olmadığı halde kaymakamlığın ve muhtarlığın ilgisizliğinden köy halkı suyu kullanmak zorunda bırakılmaktadırkanalizasyonşebekeside vardır fakaz zayıf ve bakıma ihtiyacı vardır.[Ptt]şubesi ve ptt acentesi yoktur. [Sağlık ocağı] ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yolun son 10 km hariç [asfalt] olup köyde ve sabit vardır.

kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz