Anlatımlı Eldiven Bere Atkı Takımı Modelleri

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Anlatımlı Eldiven Bere Atkı Takımı ModelleriYapılışı:ELDİVEN :

Koyu kahve ile 40 zincir çekilip birleştirilir. 1sıra trabzan yapılır, Sonraki sıralarda trabzanlara 1 içten, 1 dıştan batılarak 7 sıra örülür.Daha sonra açık kahve renkle normal trabzan örülür, 4 yerinde çift batıp sıra tamamlanır.Sonraki sıra düz örülür, 3. sırada her 2 yandan 2 ‘er artış yapılıp sıra bitirilir.4. sıra başında 2 artış yapılıp sıra bitirilir. Parmak yeri için 12 trabzan bırakılarak sütlü kahve ile 4 sıra normal trabzan yapılıp bitirilir.

ATKI :
13 zincir çekilir, 3 zincirle geri geri dönüp 1 sıra trabzan örülür. Sonraki sırada 2 zincir çekilip 1 trabzana içten 1 trabzana dıştan batarak sıra tamamlanır.9 sıra sonra açık kahve ile 3 sıra, sütlü kahve ile 3 sıra, koyu kahve ile 9 sıra …. Toplam 160 cm örülüp ilmekler kapatılır. Her 2 uca 3 renkten püsküller takılır.

Bere:
1.sıra :Tepe noktasından Koyu kahverengi iplikle 6 zincir çekip birleştirilir.Üstüne 2 zincir çekip 24 adet trabzan yapılır.
2.sıra : 2 zincir çekip yapılan trabzanların bir önünden, bir arkasından batarak sıra tamamlanır. Bu işlemle sayı artmış olur.
3.sıra : 1trabzana içten, 1 trabzana dıştan batarak devam edilir.( Bu işlemler her sırada üst üste gelir )
4.sıra :12 trabzanda bir 4 yerden artış yapılır.
5.sıra : 14 trabzanda bir 4 yerden artış yapılır.
5 sıra artış yapılmadan örülür.
10.sıra : Açık kahverengi ile 3 sıra örülür.
14.sıra : Sütlü kahve renk ile 3 sıra örülür.
15.sıra : Koyu kahve iplikle 2 sıra örülür.
Kasketin terek ( ön ) kısmı için, 10 adet sık iğne başlanır, ikinci sırada 2 sık iğnede bir artış yapılır, 8 sıra sık iğne yapılır, kenarlarda 3 ‘er sık iğne daha eklenere örülür. Son 2 sıra kasketin tüm kenarı sık iğne yapılıp bitirilir.
 

#2
Atkı Bere Eldiven Takımı yapılışı
Yapılışı

ATKI:
30 adet zincir çekilerek 3′lü tırabzan yapı lir. 2 adet zincirle dönülür. Renklerarzu edildiği şekilde kullanılarak 2 metre örülerek bitirilir. Köşelerine 2′şer adet püskül yapılır.

ELDİVEN:
5 adet zincir çekilip 17 adet 3′lü ti- rabzan yapılarak başlanır. 2 adet zincirle dönülür. Daha sonraki sıralarda sırasıyla 4 adet tek, 1 adet çift, 3 adet tek 1 adet çift, 5 adet tek 1 adet çift tırabzan yapılır. 9 sıra tek tırabzan batılarak devam edilir. 10 adet zincir çekilerek kapatılır ve sıra bitirilir. 3 sıra 2 adet 3′lü tırabzan örülerek 2 adet tırabzan kesilerek devam edilir. 3 sıra sadece 3′lü tırabzan örülür. 10 adet çekilmiş olan zincir 6 sıra düz örüldükten sonra 2 adet 3′lü tırabzan örülerek, 2 adet tırabzan kesilerek bitirlir.

BERE:5 adet zincir çekilerek 17 adet 3′lü tırabzan yapılarak başlanır. 2 adet zincirle dönülür. 5 sıra 3 adet tek, 1 adet çift tırabzan yapılır. 6. sırada 5 adet tek, 1 adet çift tırabzan, 7. sırada hepsi tek tırabzan yapılır. 8. sırada dört yerden artış yapılarak devam edilir.
7 sıra bu şeklide devam edilir. 1 tırabzan içe, 1 tırabzan dışa batılarak dört sıra örülerek bitirilir.