AÖF Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı Dersleri

DeMSaL

Özel Üye
#1

AÖF Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı Dersleri konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
AÖF Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı Dersleri - AÖF Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı - Açıköğretim Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı Bölümü - Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı Bölümü ÖnLisans Programı - Açıköğretimde Hangi Dersler Okutulacak


GENEL BİLGİ

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Programı, 1993 yılında Uzaktan Eğitim Sisteminin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Bu bölümden mezun olanlar Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanında özel ve kamu kuruluşlarında çalışabilmektedirler.
PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Uzaktan Eğitim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Uzaktan Eğitim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

AMAÇ

Bu program, sekreterlik mesleği başta olmak üzere büro yöneticileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Program, ağırlıklı olarak sekreterlikte bilgisayar kullanımı, büro yönetimi, yönetici sekreterliği, iş yazışmaları, işletmecilik bilgisi konularını kapsamaktadır.

SUNULAN OLANAKLAR

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.


1.SINIF

*Genel İşletme
*Davranış Bilimlerine Giriş
*İktisada Giriş
*İletişim Bilgisi
*Uygarlık Tarihi
*Temel Bilgi Teknolojileri
*Hukuka Giriş
*Yabancı Dil

2.SINIF

*Klavye Öğretimi
*Kurumsal İletişim Yönetimi
*Büro Teknolojileri
*Büro Yönetimi
*İstatistik
*Ticari Bilgiler ve Belgeler
*Türk Dili
*Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi