Apple´den IPad Bilgisayari

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Apple´den IPad Bilgisayari

Büyük sansasyon yaratan Apple'ın yeni tablet bilgisayarı iPad'i yakından tanımak ister misiniz?

Yeni iPad'in tanıtım gecesinden fotoğraflar eşliğinde ürünün teknik detaylarını da görebileceğiniz galerimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
iPad gerçekten devrim yaratan müthiş bir ürün mü yoksa sadece iri boyutlu bir iPhone mu? Bu sorunun yanıtını hep beraber göreceğiz.

Steve Jobs'ın yapacağı sunumu takip etmek ve Apple'ın yeni oyuncağına dokunabilmek için yüzlerce medya mensubu San Francisco'ya akın etti.


Ekran tamamen dokunmatik


Yeni iPad'in LCD ekranı 9.7 inç boyutunda ve aynen iPhone'da olduğu gibi tamamen dokunmatik olarak çalışıyor. Klavye fonksiyonu ise sadece yatay pozisyondayken açılabiliyor.
Fotoğrafta bir kullanıcıyı iTunes mağazasını ziyaret ederken görüyorsunuz. iPad'in ekranı internette sörf yapmak için oldukça yeterli bir alan sağlıyor.
iPad aynı zamanda bir elektronik kitap okuyucusu olarak da kullanılabiliyor. Apple'ın internet üzeinden hizmete açtığı iBook mağazasından indirilen kitaplar, iPad ile yumuşak sayfa geçiş efekti eşliğinde keyifle okunabiliyor.iPad'in toplam ağırlığı sadece 750 gram ve kalınlığı ise sadece 1.3 cm! Ekranda kullanılan teknoloji ise son jenerasyon iMac'lerdekiyle aynı.
Fotoğrafta bir kullanıcıyı dokunmatik klavyeyi kullanırken görüyorsunuz. Sadece yatay pozisyondayken açılabilen sanal klavye QWERTY tuş düzenine sahip.
Yeni iPad'de tamamen Apple üretimi olan A4 işlemcisi kullanılıyor. Aslında A4 yongasının içinde işlemci, ekran kartı, giriş/çıkış kontrolleri gibi pek çok farklı parça kombine edilmiş durumda.
Bazı kişiler iPad için gelmiş geçmiş en iyi Apple ürünü yakıştırması yaparken, bir kesim de iPad'in sadece büyütülmüş bir iPhone'dan ibaret olduğunu düşünüyor.16 GB disk kapasiteli iPad 499 dolar , 32 GB disk kapasiteli olanı 599 dolar ve 64 GB kapasiteli olanı 699 dolar'dan satışa sunulacak olan iPad'lerin 3G modemli versiyonları ise 130 dolar daha pahalı olacak. Yani 3G'li modeller sırasıyla; 629 dolar, 729 dolar ve 829 dolar olacak.
Tanıtımda büyük bir gururla yeni iPad'i duyuran Steve Jobs'un mutluluğu gözlerinden okunuyordu.