Arpadere İlköğretim Okulu İncirliova Aydın

SeLeN

Yönetici
Editör
#1

Arpadere İlköğretim Okulu İncirliova Aydın konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Arpadere İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın İncirliova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Arpadere İlköğretim Okulu Resimleri - Arpadere İlköğretim Okulu İlköğretim Okulu Hakkında

TARİHÇEARPADERE KÖYÜİlçeye 23 km. uzaklıkta Tire yolu üzerinde Aydın Dağları yamaçlarında kurulmuştur. İzmir ili, Tire ilçesine bağlı bir köy iken 2000 yılında İncirliova İlçesine bağlanmıştır. Köyümüzün tarihi tam olarak bilinmemekle beraber Gayrancı mevkisine gelip yerleşen bir Yörük tarafından kurulduğu rivayet edilmektedir.Daha sonra şimdiki yerleşim yerine yerleşilmiştir.

Köy adını içinden geçen dereden ve eski zamanlarda çok yetiştirilen arpa bitkisinden almıştır. Köyde 120 hane ve yaklaşık olarak 500 kişi yaşamaktadır. Köyün yolu asfalttır.

Köyün camisi , birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okulu bulunmaktadır. Köyün başlıca geçim kaynağı diğer dağ köylerinde olduğu gibi İncir ve zeytindir. Bunun yanında az da tarım ve büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır.
Arpadere İlköğretim Okulu Aydın İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Arpadere İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Arpadere İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Arpadere İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Arpadere İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: AYDIN / İNCİRLİOVA

Adı: ARPADERE İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Arpadere Köyü incirliova/AYDIN

Telefon Numarası: 2565821058

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi:Arpadere İlköğretim Okulu


Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.