Aşağıcuma İlköğretim Okulu Bergama İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Aşağıcuma İlköğretim Okulu Hakkında - Aşağıcuma İlköğretim Okulu Tanıtım - Aşağıcuma İlköğretim Okulu Resimleri - Aşağıcuma İlköğretim Okulu İletişim

Aşağıcuma İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1932 Eğitim ve Öğretim yılında köylüler tarafından yapılmış olup 1932-1944 yılları arasında üç yıllık okul olarak eğitim ve öğretim vermiştir.Eğitmenlerle okuma yazma eğitimi yapılmış.1944 yılında ilk atama ile Mustafa ÖZDİL öğretmen olarak göreve başlamıştır. Göreve başlayan Mustafa ÖZDİL eğitmenlerin okuma,yazma öğrettikleri öğrencileri de toplayarak ilkokul olarak eğitime başlamıştır.Okulun adı da Aşağıcuma Köyü İlkokulu unvanıyla adlandırılmıştır.1990 yılına kadar Birleştirilmiş Sınıflı İlkokul olarak eğitim ve öğretim yapılmıştır.1990-1991 Eğitim ve Öğretim yılında Orta Okul açılmıştır.1990 yılında Pilot Uygulamalı İlköğretim Okulu olmuş. 1995’ten sonra 8 sınıflı İlköğretim Okulu olarak eğitim ve öğretime devam edilmektedir. Taşımalı Eğitim Merkezi olan okulumuza Okçular .Göbeller ve Hacıhamzalar köylerinin öğrencilerinin tamamı taşımalı eğitime devam etmektedir. Taşınan öğrenci sayısı 46’ dir. Okulumuz üç binadan oluşmaktadır. Şuan idarecisiyle birlikte 10 personel bulunmaktadır. Okulumuz Bergama’ya 32 km uzaklıktadır.Okulumuzda 2006-2007 eğitim ve öğretim döneminde bilgisayar teknoloji sınıfı öğrencilerin ve halkın hizmetine açılmıştır.

Yakın zamanlarda eski idarecilerimiz İbrahim BALCI ve İbrahim CAMBAZ tarafından; köy yönetimleri,öğretmenler ve halkın katkılarıyla bir atılım hamlesi gerçekleştirildi. Okulumuza kalorifer sistemi,yemekhane,labaratuvar,sınıf sıra,tahta ve dolapları,Atatürk köşesi,ana sınıfı gibi birçok alanda oluşum gösterilerek çağdaş bir görünüme gidilmiştir. Yerel basında da yankı bulan bu çalışmalar takdirle karşılanmıştır.

Yeni dönemde okulumuzun zorunlu hizmet kapsamı içine girmesiyle, öğretmen sirkülasyonunun azalacak olması okulumuz açısından olumlu bir gelişmedir. Teknolojik donanım açısından üst seviyede olan okulumuz çağdaş eğitim standartlarına ulaşmıştır.


Aşağıcuma İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bergama
Okulun Adı : Aşağıcuma İlköğretim Okulu
Okul Adresi : Aşağıcuma Köyü BERGAMA/İZMİR
Telefon Numaraları : 0 (232) 6458030
Faks Numaraları : 0 (232)
E-mail Adresi :
237636@meb.k12.tr
Okulun Web Adresi: http://asagicumailkogretimokulu.meb.k12.tr/
Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı :
Metropol İçi / Dışı : Dışı
Ulaşım Durumu : Karayolu
Ulaşım Bilgileri: Bergamadan Köye Ulaşım Vardır
Lojman Durumu : Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


Aşağıcuma İlköğretim Okulu Resimleri :
Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız