Asmegin - Asmegin kimdir - Asmegin hayati - Asmegin biyografisi

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Asmegin

Norveçli viking metal grubu ASMEGIN 1998’de kuruldu ve geleneksel romantizm ile heavy metali birleştirerek yola çıktı. Başlangıçta Auðrvinr Sigurdsson (gitar, vokal), Iving Mundilfarne (gitar, flüt), ve Marius Olaussen (gitar, synth, vokal) oluşan gruba birkaç ay sonra Nordalv (davul) ve Tomas Torgersbråten (bass) katıldı..

Grup ilk demosu, Naar Rimkalkene Heves’i (As the Chalices Are Raised) yaptıktan sonra, 1999 yılında, Iving gruptan ayrıldı.. Demo Marius’un firması sayesinde Valgalder Records etiketiyle piyasaya çıktı ve olumlu yorumlar aldı. Bu metalde yeni bir soluğun işaretçisiydi, grup geleneksel heavy metal ile İskandinav black metalini ve İskandinav folklorik melodilerini başarılı bir şekilde birleştiriyordu.

Maalesef ASMEGIN suskunluğunu 2000 yılının nisan ayında çıkardıkları ikinci demo, Af Helvegum’a (on the Path to Helheim). Bu demo önceki performanslarını büyük ölçüde takip ediyor, viking metal tarzını temsil ediyordu fakat eğilim daha çok folklorik yöndeydi, demo ne yazık ki hiç yayınlanmasa da gelecek çalışmalar zevksiz hale gelmişti, grup yavaş yavaş kopmaya başlıyordu.

Fakat iki üye, Tomas ve Marius kendi müzikal çağrışımlarını unutmadı. Sonunda Marius yenilenme kararı aldı ve Tommy bir yıl sonra 2001’in sonbaharında Marius ve Tomas a yeni bir grup kurmak için katılacaktı. Tommy Brandt’in gruba getirdiği groovy rock havası ASMEGIN’in müziğine çok uygundu.. Eski şarkılar tekrar düzenlenerek dinleyicinin şarkılara daha kolay ulaşması sağlandı..

Tommy’nin ritim bölümlerini mükemmel şekilde tekrar düzenlemesinin ardından grup, kayıt için TopRoom stüdyolarına girdi. ASMEGIN nihayet aradığı vokali bulmuştu Bjørn Olav Holter’in (Narrenschiff) güçlü ve enerjik sesi grupla mükemmel uyum sağladı. Şarkılarda viking metal hissedilirken Bjørn’un sesi şarkılara daha fazla yoğun.

Doğru gitaristi ararken aylar sonra Raymond Håkenrud ASMEGIN’e katıldı. 18 Şubat 2002 de TopRoom stüdyolarına girme zamanı gelmişti. Børge Finstad prodüktörlüğünde kayıt yapıldı, ASMEGIN yavaş yavaş tamamlanmıştı Hin Vordende Sod & Sø (The Prospective Broth & Soup) albüm tamamen farklı bir metal tarzıyla karşımıza çıkmıştı.

İskandinav folk müziği üzerinde yapılan deneylerde kadrosunda, Lars Nedland, Lars Fredrik Frøislie, bayan vokalde Sareeta ve Anne Marie Hveding, Oddrun Hegge, Gunhild Førland, Anja Hegge Thorsen gibi yetenekli müzisyenleri bulunduran Asmegin’in müziğinin başarısız olması mümkün değildi..

2003 baharında Napalm Records’la, Hin Vordende Sod & Sø’nun da aralarında bulunduğu, 4 albümlük bir anlaşma imzalayan ASMEIGN ilk albümünü Ağustos ayında piyasaya çıkarırken albümün piyasaya çıkışından hemen önce vokalist Bjørn gruptan ayrıldı..

Grubun yeni vokalisti Erik Fossan Rasmussen gruba dahil olurken, HVSOS ile yapılan provalardan sonra Lars Fredrik, Lars ve Sareeta katıldılar..

alintidir