Ataköy Köyü Pınarhisar Kırklareli

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Pınarhisar Ataköy Köyü Bilgileri - Ataköy Köyü Hakkında - Ataköy Köyü Tanıtımı - Ataköy Köyü ResimleriAtaköy, Kırklareli Pınarhisar ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: PINARHİSAR

İl:KIRKLARELİ

İle Uzaklığı:38 km

İlçeye Uzaklığı:8 km

Rakım:150 m

Nüfus:

2000: 887
1997:885

Tarihi

Traklardan beri cok eski bir yerlesim yeridir. Ataköy'den önce Yancıklar bundan öncede Bahçeköy isimleri kullanılmıştır. Nufusu kurtulus savasi sonunda gocmen mubadelesi ile Balkan ulkelerinden getirilen gocmenlerden olusmaktadir. Atatürk'ün balkanlardan getirdiği Türklerdir.

Ataköyün kuru fasülyesi ünlüdür

Coğrafya

Kırklareli iline 38 km, Pınarhisar ilçesine 8 km uzaklıktadır.Tarım ve hayvanvcılık için uygun bir iklimi vardır.Bölgenin toprakları bereketli topraklardır

İklim

Köyün iklimi, Trakya Karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: :SAMİ HAYAR

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi VARDIR. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi VARDIR. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Köyün birde web sitesi vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz